Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

kilka pytań


aklim

Rekomendowane odpowiedzi

Cholera mnie bierze jak czytam posty typu:

"jeżdżę od dwóch sezonów na nartach , moje umiejętności oceniam

na 5,6,7...... . Proszę napiszcie , czy te narty - tu jest link do aukcji na Allegro , gdzie ktoś sprzedaje jakieś World Cupy - będą dla mnie odpowiednie".

Ludzie - czy tak trudno poszukać , chociażby na Skionline( zakładka " sprzęt " ) podstawowych inforamcji , na temat interesujacego nas sprzętu :confused: ???

Czy dla Polaka narciarza narty , które nie mają w nazwie race , world cup itp. to już jest totalny badziew :rolleyes: ???

Czy jesteśmy krajem geniuszy narciarskich , istnych herminatorów, którzy po kilku , kilkunastu dniach jazdy na nartach chcą , muszą jeździć na nartach komórkowych , bo każde inne są dla nich już za słabe :eek: ???

emocjonalnie ,ale mi trochę ulżyło:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy krajem ludzi z za dużymi kompleksami zeby jeźdzli na nartach bez takich napisów, sam wiesz jakie narty są dla ciebie dobre bo jestes fanatykiem tego sportu a osoby szpanujące mają to gdzies jak na kurtce nie ma pajaka albo feniksa a narty nie są złote i nie pisze limited edition albo world cup sc bo nie wtedy z czym paradować:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem że chyba z 60% wątków na tym forum to pytania o dobór sprzętu przez początkujących i nowicjuszy na forum. Czy ci ludzie nie znają googla :confused: a jak już trafią na skionline.pl (co oczywiście wszystkich cieszy) to niech używają tej cholernej wyszukiwarki. Ja niestety należę do tych co jak widzi że ktoś taki prosi o pomoc a ja akurat coś na ten temat wiem to odpisze. Natomiast to że wybierają narty nie dla nich dlatego że te są modne albo mają fajne malowanie to zupełnie inna sprawa - temat rzeka :P

Pozdrawiam i życzę nam wszystkim cierpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko na forum można pytac ale przeciez jak jeden temat był 100 razy robiony to az sie pisac nie chce po to wkoncu jest wyszukiwarka :o

no własnie , m.in. o to mi chodziło

nie mam nic przeciwko zadawaniu pytań :) , ale jak już jakiś temat był na forum przerabiany , i to nie dawno , to trzeba sobie zadać tylko trochę trudu i na pewno znajdziemy ważne dla siebie informacje

a co do tego lansowania się ze sprzętem na stoku tudzież na Krupówkach;) to faktycznie temat rzeka i już nie raz był na forum przerabiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie nie zgodze, to do czego oprócz dyskusji na tematy - nie tylko narciarskie ma służyc to forum wydaje mi sie że każdy kiedyś był początkujący i zadawał takie pytania i jak ktos potrzebuje pomocy to nalezy mu jej udzielić

Mówicie że niektóre tematy były aa i owszem macie racje tylko np nie wiem jak u was ale u mnie wyszukiwarka ( ta forumowa ) nie chodzi(ła) najlepiej wiec nawet jak ktos chce to nie zawsze może czegos znaleść. A jesli chodzi o kapeluchów to nie mamy tutaj możliwość on real ocenienia jak kto smiga wiec oczywiscie nie zawsze ale nie da sie kogos nazwac kapeluchem. No i mała aluzja że co poniektórzy i tak tylko biją posty jeden za drugim a około 90% z nich to kilku zdaniowe "off topy" wiec nie awanturowałbym sie bo co takiemu przeszkadzają pytający sie ;) "KTO PYTA NIE BŁĄDZI" no i trzeba sobie pomagać !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tu tez homciu masz poniekąd racje ale nie możesz powiedzieć co do tego lansu że to nie prawda a z tą aluzja to do kogo?? znowu zaczynasz??:D

1. Nie mow do mnie homciu tzn ja nie mam nic przeciwko z tym że tylko dziewczyny do mnie tak mowia wiec pozdrawiam gorąco ;)

2. Tak błyskotliwy jestes ;)! i to nie ja zaczynam a ty Boogie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To , ze nie mam nic przeciwko zadawaniu pytań ( najlepiej sensownych :D ) to już napisałem .Zresztą m.in. po to własnie jest forum.

Jednak jak ktoś pyta się o to czy np. Atomic Sl11 będzie dla niego odpowiednią nartą , to już takiego pytania nie mogę zrozumieć.Gdzie tu sens i logika.Przecież jak ktoś przymierza się do takiej narty ( ma odpowiednie ,tak myślę, umiejętności ) to powinien już chyba wiedzieć co to za narta i do czego służy:) . Normalne natomiast jest , jak ktoś pyta innych o wrażenia z jazdy na tych nartach , o porównanie ze slalomkami innych firm itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mowiac jak widze setne pytanie "Jakie narty...???" to nie chce mi sie nawet odpisywac, bo zazwyczaj jest tak jak zauwazyl Aklim, jakies Worldcupy itp. sprzet a umiejetnosci pewnie bliskie zera:(

Nie jestesmy przeciez nieomylnym gronem ekspertow ale zwyczajnymi, zapalonymi narciarzami i niektore nasze sugestie moga przeciez byc chybione:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jako zielony sie wypowiem. Forum wygrzebałem jakieś 2 tyg. temu, kiedy zdecydowałem, że kupię sprzęt. Jestem z małej miejscowości. Do najbliższego sklepu sportowego mam trochę kilometrów (25 - w sumie może i to niewiele:)) Na nowy sprzęt i tak mnie nie stać, a w sklepach, musicie przyznać, mają tendencję do upiększania, wciskania itd. Tu mogę znaleźć obiektywną opinię, dotyczacą określonego sprzętu. Jako gość, który zjechał raptem 20 razy z górki na pierwszych lepszych nartach z wypożyczalni nie jestem w stanie określić po samej nazwie czy symbolu, czy dany model jest dla mnie. Opisy na stronach czy to producenta, czy sklepów, też są bardzo ogólne, więc nie pozostaje nic innego jak zapytać kogoś, kto ma trochę więcej doświadczenia. Przecież nikt nikogo do odpowiadania nie zmusza. A dzięki temu, że ja się czegoś od Was, Koledzy, dowiem, może za jakiś czas będę mógł komuś pomóc. JUż wśród swoich uchodzę za eksperta:). Chyba taka jest idea forum. Dlatego wielkie uznanie dla Homara, który mnie osobiście też doradzał. Brawo za zdrowe podejście. 3mka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ,forum jest po to zeby pytać. Choc faktycznie czasami pytania są ''zaskakujace"". My tzn. nazwijmy nas stali uzytkownicy cos tam tych nart liznelismy i niektóre pytania moga byc irytujace.Ale dla kogoś róznica miedzy nartami to tylko cena.Ktos ma kase ale zero wiedzy i kupuje najdroższą,a ktoś jest troche obyty ale nie ma kasy i ma dylemat.No i gdzieś tej pomocy szuka.Ciekawe jaki jest odsetek zakupów dokonanych pod wpływem sugestii na forum?Najlepsza rada jaka może być tyo zawsze spróbowac samemu.Zreszta jaka jest róznica miedzy Sl 12 a RC 4 wc sc?Której byś nie wybrał bedzie ok.Przyzwyczisz się.A komórki? Przecież to sztanca.Inna kolorystyka i nazwa. To wszystko. Zreszta pewnie zauważyliście że w PŚ zjeżdzaja np. na rc 4 wc sl ale do kamerki nastepuje zmiana na sc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa konstrukcja nart spowodowała znaczne uproszczenie i ułatwienie szkolenia w jego początkowym zakresie. Dzisiaj wystarczy nauczyć „delikwenta” kristianii o szerokim śladzie, co w połączeniu z nowym kształtem i budową narty, generalnie wystarczy, aby zjechał pewnie i z satysfakcją po dobrze przygotowanej, nawet czerwonej trasie. Teraz zaczyna on kombinować: `kupię nartę z najwyższej półki, to same będą skręcały`. I nie ma tu specjalnie jego winy, poza tym, ze może za bardzo zaufał całemu temu marketingowemu szumowi i uwierzył, że jak kupi nartę za 3 tys. to zjedzie w każdych warunkach, a tu niestety nic bardziej mylącego. Trudno czasami niestety przekonać, że nie można bezkrytycznie iść za wszelkimi nowinkami, bo niestety zakup narty, którą na reklamowym plakacie trzyma np. Beni Reich niczego nie gwarantuje, nawet tego, że się kupiło taką samą nartę jak on, bo z czym innym się on fotografuje, a na czym innym jeździ, nawet gdy się tak samo nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mądrze powiedziane, ale sam widzisz jak działa siła marketingu, firmy reklamują topowe modele, z pewnością było by inaczej gdyby zaczęli w ten sam sposób reklamowac narty z innych grup a nie tylko Top, ale no wg mnie te z górnej półki bardziej im sie opłaca relkamować, bo wkoncu taki rajch czy maier dziwnie by wyglądali z nartami innych grup w ręce niż te z samego sczytu:),

jestesmy sterowani przez te piepszone reklamy,ładne opakowania itd:) taki świat;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robalek
`kupię nartę z najwyższej półki, to same będą skręcały`

Ciężko ugryźć temat. Bo co człek to inne ambicje.

Swego czasu pisałem nt Fischer'ów RX 6 że to narta średnia, że nie jest jakimś powalającym na kolana sprzętem ale jest naprawdę niezła i sądzę że wielu posiadaczy modelu wyższego RX 8 nie wykorzystuje narty nawet w połowie czyli wystarczyłby model niższy.

Tu nasuwa się zagadnienie takie (dotyczy niemal każdego sprzętu od TV, samochodu, kompa itp.), Czy jesteśmy w stanie wykorzystać wszystkie możliwości sprzętu który kupujemy a jeśli to w jakim zakresie.

I tu jest czasem ból gdy ktoś mówi, Wiesz jak już będziesz lepiej jeździł to wtedy docenisz tę nartę, wykorzystasz jej możliwości a kupować już nie będziesz musiał. To samo z butami itd.

Ma rację Aklim co do tego że informacje podane są (na forum, googl'ach) ale też zgadzam się z Homarem że nie każden jest w stanie odczytać co jest napisane (niestety):eek: .

Tu dużo można za to korzystać z PW czego nie stety niektórzy pytający nie robią choć sle się do nich pytania. Tu pozytywnym przykładem może być "grubsik".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...