Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nowe Rossignol sezon 08/09


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Drążę ten temat, bo chodzą mi po głowie Mutix. Wiem, że Racecarverr i Homar jeździli na tych nartach. Czy możecie napisać parę słów więcej - Wasze opinie są rozbieżne. A może ktoś z forum jeździ na Mutix i mógłby podzielić się swoimi wrażeniami.

Czy nowa kolekcja Rossi jest już dostępna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałęm okazję testować ww. model i szczerze do mnie Mutix nie przemawia, co prawda z roku na rok technologia staje się bardziej dopasowana lecz nie jest to to. Minimalne luzy zostaja (co również zauważyłem w modelach które miałęm okazję serwisować). Lepszym wyborem była by w zależności od preferencji slalomówka lub gigantówka. Może troche inaczej w przypadku Zenitha który sprawdza się nieźle, w sumie inna grupa nart i tu mogę go polecić z czystym sercem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no! Ja smigołem na Radicalu Mutix i dla mnie to jak już pisałem pic na wode fotomontarz ta narta zachowuje sie smiesznie (trudno to opisać) ale wydaje sie mietnka z krótkimii (i ponoć z długimi) ramionami jak sie wcisnie to tak jak by ona nie chiała oddawać z "wyjścia" podobnie ktoś tutaj pisał o Radicalu 9x może wszystkie rosoły tak mają? ja zjechałem na niej tylko pare razy wiec nie moge opisać wszystkich cech jakie wychwyci ktos jeżdżacy na niej na codzien jak dla mnie jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego i ta narta potwierdza ta regułe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zdjecia wczesniej pokazane to były tylko mutixy. Przesyłam linka na zdjecia nowych racecarverów i slalomek.Teraz to juz nie są 9x a 9 world cup i z tego co wiem konstrukcja ma byc b. zblizona do komorek.Maja byc znacznie agresywniejsze niz dotyczczasowe 9 x. A narty jeszcze bardziej poszerzone. Taliowanie 124 na 80 na 112.

link:

http://www.ornellosport.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=998&whichpage=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako do mnie nie przemawia ta nowa grafika Rosoła. Wole zeszło roczne Radicale. Może jest nie obiektywny bo sam mam 9S z 07/08 ale te nowe rysunkowe napisy jakie takie nie fajne. Może na live wygląda to lepiej. Co do kasków to mi się bardzo podobają. ;)

Natomiast czy zmieny w gigantkach coś dadzą to zobaczymy ale na pewno były potrzebne bo 9X jakaś zamulasta trochę była :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wychodzi na to iż pozostają minimalne 1-2 mm różnice między nartą a ramionami, w nowych nartach jest to mało zauważalne lecz w serwisowanych było to już widać jak na dłoni. Nie ukrywajmy że zintegrowany rdzeń (w przypadku rossi IPS) będzie lepszy niż nakładki. Może powiem więcej w pod koniec tygodnia, po testach Rossignola/Dynastara które będą w tym tygodniu w Zakopcu ;) sam jestem ciekaw czy kolekcja 08/09 jest lepiej dopracowana. No i ciekawy jestem jak graficznie wypada nowa kolekcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Kasprowym testowano nową kolekcję Rossignol'a. Było wiele modeli nowych nart - z grubsza szata graficzna podobała mi się. Pytałem paru testujących, jakie wrażenia - wszyscy zgodnie twierdzili, że positiv. Riderzy prowadzący testy zwracali uwagę na nowe wymiary nart gigantowych (bardzo szerokie) i konieczność przetestowania dokładniejszego, jak taka narta się zachowuje. Oglądałem też nowe buty Radical i Bandit z sensorem 3, używający ich twierdzili, że naprawdę dobrze trzymają przy zachowaniu dużego komfortu.

Technologia Mutix ulega ciągłej poprawie, narty będą sprzedawane w wersji z jednym z ramion (niższa cena, bez boxu) z możliwością indywidualnego dokupienia drugiego rodzaju ramion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję testować własnie w zakopcu nowe rossi ;) Co mogę powiedzieć:

Całkowita zmiana szerokości i talowania nart, grupa Radical zachowuje się świetnie, zarówno GS`ki jak i SL bomba mimo ogromnych rozmiarów pod butem (w sumie w opini Rossignola maja być to troszkę bardziej uniwersalne narty). Co prawda narty z mutixem (nie udało mi się dopchać do Zenithów ale wyglądają porządniej niż ubiegłoroczne), za to naprawdę świetną nartą okazał się zenith 6 (zastepuje z5 z tego roku), sprawdza się naprawdę świetnie, jak ktoś szuka w miarę uniwersalnych i szybkich nart na każdy teren polecam). Co do butów mało się wypowiem (nie było rozmiarów ;P ), lecz opinia kolegi o Radicalach 120 sensor 3 jest bardzo dobra, no lecz wiadomo że z butami to różnie bywa, mi np. rossignole nie pasują.

Co więcej, następnego dnia mieliśmy testy Dynastar/Lange.. i tu powiem tak, rewelacja, Slalomki WC - poezja, narty z grupy Contact (2 najwyższe modele tj. 4x4 oraz hmm nazwy nie pamiętam aktualnie, ale 2 model o charakterze miększej slalomówki... rewelacja)jak i narta Legend 8000. Dynastar chce powrócić mocno na nasz rynek i oby to się im udało, bo narty są warte swojej ceny, wykonanie oraz design nie wspominając o właściwościach jezdnych.

Jak ktoś ma możliwość polecam przetestować i wziąść tego producenta pod uwagę. Gorzej wypadła grupa butów Langa, bo z opini wielu osób nie leżały najlepiej, mi akurat spasował model Contact 100, dość ładnie się sprawdzał, a i przy tej twardości pozwalał na dość dokładne kontrolowanie narty.

Co tu dużo mówić zapowiada sie ciekawa przyszła zima, pełna niezłych modeli nart, oby tylko śnieg był ;) Reasumując produkty obu firm są niezłe, i warte polecenia ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więcej, następnego dnia mieliśmy testy Dynastar/Lange.. i tu powiem tak, rewelacja, Slalomki WC - poezja, narty z grupy Contact (2 najwyższe modele tj. 4x4 oraz hmm nazwy nie pamiętam aktualnie, ale 2 model o charakterze miększej slalomówki... rewelacja)jak i narta Legend 8000. Dynastar chce powrócić mocno na nasz rynek i oby to się im udało, bo narty są warte swojej ceny, wykonanie oraz design nie wspominając o właściwościach jezdnych.

Dzięki za szczegółową relacje, przed tym sezonem polowałem na Dynastary z tym że miałeś dostęp do cenników ? Dynastar po przejeciu go przez PM (w polsce) zamierza jakoś cenowo sie zmienić? Narazie to kosmos był w tym roku (na początku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, Dynastar pozostaje drogą marka, ale jakość wykonania, właściwości jezdne są rewelacyjne. Niestety nie posiadam cennika bo oddałem go przełożonemu, jak pamiętam narty które mnie interesowały wychodzą ok 2tyś (Contact jak się nie mylę odpowiednik tegorocznych 10-z tym ze Dyna wprowadza nową technologię która w fazie inicjacji skrętu kumuluje energię, przetrzymuje ja w 2 fazie i oddaje w ostatniej) model 4x4 (najwyższy z grupy) 3100 (ale piszę to z pamięci). Wiem że jest możliwość wykupu po testowych nart od PM sportu, w przypadku Dyna były to nówki a warunki na Kasprowym świetne , ale na jakie są warunki zakupu to nie wiem, nie pytałem. Narty serii WC oraz Race standardowo ok 3tyś ;| Narazie muszą wejść na rynek i to chyba główny cel.

Teraz ciekawe co na to Atomic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...