Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mozliwe Inwestycje Narciarskie w Polsce - Karkonosze - Niedamirow


kowalczuk

Mozliwe Inwestycje Narciarskie w Polsce - Karkonosze - Niedamirow  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Mozliwe Inwestycje Narciarskie w Polsce - Karkonosze - Niedamirow

    • TAK
    • NIE
      0
    • NIE MA DLA MNIE ZNACZENIA


Rekomendowane odpowiedzi

(wiadomosc #2)

Podtytul:

Prosba o wskazanie miejsc pod mozliwe inwestycje narciarskie w innych gorach

Jestem obywatelem Polski i Kanady. Przygotowuje raport i odpowiednia dokumentacje dla grup inwestycyjnych w USA oraz Kanadzie zainteresowanych w turystyce kwalifikowanej narciarskiej (narciarstwo zjazdowe + inne rodzaje uzupelniajace), zatytulowany "Mozliwe Inwestycje Narciarskie w Polsce". Osobiscie z gor polskich znam dobrze tylko Sudety. Pozostale raczej zbyt slabo. Dlatego zwracam sie z prosba, o wskazanie w miare mozliwosci takich miejsc w polskich gorach gdzie inwestycje zwiazane z narciarstwem bylyby mozliwe i nie powodowalyby problemow ekologicznych oraz wskazanie na dostepnosc odpowiedniej dla tego celu dokumentacji. Ten raport powinien uwzgledniac przede wszystkim takie aspekty jak:

1. Rzezba terenu

2. Warunki sniegowe i klimatyczne

3. Aspekty ekologiczne

4. Istniejaca pobliska infrastruktura

5. Zapisy miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego

Ten opis zatytulowany "Mozliwe Inwestycje Narciarskie - Karkonosze - Niedamirow" moznaby traktowac jako przyklad, ktore problemy sa dla raportu wazne.

Dziekuje za uwage,

Ryszard Kowalczuk

ok bez zgryźliwości:)

taki list kolega powinien skierować nie na forum tylko wysłać do władz powiatowych, gminnych w kilku województwach gdzie są góry, przedstawić kilku inwestorów - tych bardziej znanych w świecie biznesu i propozycje już dawno by były na biurku u P.Kowalczuka,:)

a co to da taka pisanina na forum to już widzimy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj znam znam jak nikt inny :D:D:D

kowalczuk a ty serio z tymi projektami mowisz czy to będzie czcze gadanie??, bo wygląda obiecująco

Ja nic nie obiecywalem i nic nie powiedzialem ponad to co powiedzialem. Jesli jakies decyzje zapadna to poza mna i nie ja 1-wszy bede o tym wiedzial. Prawdopodobnie moj raport nie bedzie jedyny. Ja moge sie tylko domyslac, ale z tego nie bede robil zadnych obietnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na ile to prawda i jakie są szanse na powstanie tego ? :confused:

Tego typu pomysłów jest masa i jeszcze trochę a realizacje można na palcach policzyć :(

Tak jak powiedzialem nic nie moge obiecywac. W Polsce zawsze bylo mnostwo nie zrealizowanych obietnic. Taki juz tu jest system. Jesli jednak stare uklady odpuszcza to powinno zadzialac prawo popytu i podazy, tak jak w kapitalizmie - a popyt na to jest. Ludzie placa za stanie w kolejkach do wyciagow. nieprawdaz? Wiec jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pradwda nie w Karkonoszach(troche nie mój region) a na podkarpaciu koło cisnej pewien pan kupił sporo działek pod inwestycje konkretniej wyciąg ale nie znam jeszcze szczegółów bo wszystko jest w fazie papierowej wiem że wymierzyli tak aby trasa miałaby 2km długosci - trasa czerwona wyciąg krzesełkowy taka alternatywa dla tych którzy lubią ustrzyki ;)

Tu na Dolnym Slasku tez cena ziemi pod tego typu inwestycje idzie szybko w gore. W Bialej Wodzie kolo Siennej (Czarna Gora) kilka km. od Snieznika juz chca ponad 200 PLN za m2. Moim zdaniem jednak ten rejon nie ma wiekszej przyszlosci. Inwestycje narciarskie sa tam przez ekologow blokowane od bardzo bardzo dawna - do dzis. Projekt Snieznika nigdy nie uzyskal zielonego swiatla. Ostatnio jak dowiadywalem sie w gminie (Stronie Slaskie) zostal znow odrzucony. Chyba, ze nie powiedziano mi wszystkiego. Ceny wokol Karpacza i Kowar sa juz tez bardzo wysokie (ale wciaz jednak duzo nizsze niz w Europie zachodniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok bez zgryźliwości:)

taki list kolega powinien skierować nie na forum tylko wysłać do władz powiatowych, gminnych w kilku województwach gdzie są góry, przedstawić kilku inwestorów - tych bardziej znanych w świecie biznesu i propozycje już dawno by były na biurku u P.Kowalczuka,:)

a co to da taka pisanina na forum to już widzimy :D

Nie wszedzie wladze lokalne interesuja sie nartami. Owszem sa takie jednostki ale tez dla wielu ten temat jest po prostu niewygodny. Myslalem, ze na forum takim jak to znajda sie tacy co wiedza wiecej od urzednikow, co wcale nie znaczy, ze tam sie tez nie zwroce. Narazie moim 1-wszym krokiem sa Sudety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe mi nikt nie płaci za szukanie terenu pod inwestycje tyko tobie:p

a ty zamiast pojechać w teren to siedzisz przed kompem i szukasz terenów na forach

trzeba było wziąć dechy pod pachę i pośmigać po górach - tak dożo ich w Polsce niema:cool:

Jesli nic nie robisz ku temu, zeby Ci ktos placil to raczej sie nie spodziewaj, ze ktos to zrobi za Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj moja propozycja ;)

Z lewej strony masz Brenną, z prawej drogę na Salomopl, dalej do Wisły.

Nie pamiętam teraz dokładnie ukształtowania terenu, bo dawno nie chodziłem tamtędy.

Może koledzy z okolic pomogą ;)

To tez moze byc ciekawe. Kiedys Szczyrk byl nr 1 w Polsce. Teraz wiem, ze sa tarcia z wlascicielami gruntow. Cos strasznie ciezko idzie ta Ustawa Sniegowa. Chyba najlepiej jak wlasciciel stacji wykupi grunt - ale co zrobic jak to ojcowizna? Ciekawe czy rozsadny goral spod Zywca sprzedalby ziemie za rozsadna cene. W polskich Sudetach jesli sa gorale to raczej naplywowi. Wyglada ze tam troche duzo lasow. Od Brennej stoki zachodnie. Ciekawe jaki tam wplyw cieplych wiatrow. W Sudetach to ocieplenie i oslabia pokrywe sniegowa. Pamietam w Szczyrku chyba byly czesto problemy z oblodzeniem stokow. Musiala byc chyba czesta zmiana temperatury +/- na przemian.

Znalazlem to na Google Earth o obejrzalem w 3D. Wspolrzedne to: 49°40'21.83"N, 18°57'6.86"E (wkopiuj do okienka "search"). - ale zdjecia sat. tez slabej rozdzielczosci.

Dziekuje za informacje i prosze o ten telefon na PW. Oni powinni miec cos wiecej o warunkach sniegowych i szczegulow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

O Google Earth zapomnij jesli chodzi o tamten rejon.

Wejdz na zumi.pl i wpisz brenna lub Szczyrk - mapy sa o niebo lepsze.

Na PW bedziesz mial namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Google Earth zapomnij jesli chodzi o tamten rejon.

Wejdz na zumi.pl i wpisz brenna lub Szczyrk - mapy sa o niebo lepsze.

Wiem, ale na zumi to zdjecia plaskie. Chcac cos obejrzec dokladniej to trzeba patrzec tu i tu. Na Google Earth ciagle dodaja zdjec o lepszej rozdzielczosci (w Polsce n.p. Wroclaw, Warszawa, okolice Szklarskiej Poreby i czeskich Karkonoszy, za granica jest duzo wiecej: Alpy, USA, Canada, Niemcy) i szansa jest, ze wkrotce beda tez moze i cale polskie gory.

Sa jeszcze mapy turystyczne - warstwicowe czeskie www.mapy.cz gdzie mozna przejsc na zdjecia lotnicze, ale tylko przy samej granicy. Czechy sa pokryte w calosci. Mozna tez mierzyc odleglosci i znajdowac wspolrzedne.

Zumi znalazlem jest klopotliwe w obsludze. Zawiesza mi sie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylesienia obok - Łysocina - Grzbiet Lasocki

Wylesienia - Łysocina - Grzbiet Lasocki - Karkonosze

Obok są duże wylesienie na terenie lasów państwowych.

Starczyłoby na trasę o 500 m. różnicy wzniesień.

Lysocina%20-%20wylesienia%201200-700.jpg

http://lh6.google.pl/kowalczuk1r/R8w2dv-bg_I/AAAAAAAAAEA/Tv4COjM2kp0/Lysocina%20-%20wylesienia%201200-700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowalczuk ale po co to nam pokazujesz ty nie pierdu pierdu gadu gadu tylko pokaż coś w czynach, co zalatwiliscie albo jakiego sponsora, bo ja tez moge takie tereny znaleśc to no problem jest, pokażcie jakies osiągnięcia, bo jak narazie to gadamy i gadamy a tu nic z tego- życze powodzenia ale chcial bym widzieć jakieś efekty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...