Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakość krawędzi


gregre0

Rekomendowane odpowiedzi

Parę lat temu kiedy pojawiły się pierwsze radarki usłyszałem/wyczytałem gdzieś, że maja one specjalnie utwardzone (twardszy materiał) krawędzie. Miało to zapewnić dłużej ostrą krawędź narty tak potrzebną carving'owcom.

Od kiedy sam przygotowuje nasze narty musze przyznać, że jest różnica. W radarkach na drugi dzień krawędzie jeszcze trzymają natomiast swoje dynamic'i (jeśli tylko nie uda się spędzic dnia "na krawędzi" - a na to nie pozwala najcześciej jakość stoków i ilość ludzi) musze poprawiać codziennie.

Również podczas ostrzenia wyczuwalna jest różnica w tym jak pilnik "bierze" krawędź.

Powiedzcie jak to jest z innymi nartami - jakie są wasze doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Radarci to chyba rok 1998 , jeśli mnie pamięć nie myli . Wtedy Fischer stosował utwardzane powierzchniowo krawędzie ( plasma edge ) , niech mnie Bobic poprawi jeśli się mylę:rolleyes: Owszem były twarde ale po kilku ostrzeniach warstwa utwardzona znikała i mieliśmy zwykłą stal .

Z tych nart które miałem i tych które " robiłem " njlepsze krawędzie ( i ślizgi ) mają Stoeckle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stanie same Fischery więc różnic nie odczuwam przy jakości/twardości stali, natomiast nic mnie tak nie wkr...a jak zamiast stali pilnik "bierze" tworzywo z narty:mad:, aby temu zapobiec używa się tak zwanego pazura do usuwania nadmiaru tworzywa, a zaś tego narzędzia najbardziej nie lubię używać:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Radarci to chyba rok 1998 , jeśli mnie pamięć nie myli . Wtedy Fischer stosował utwardzane powierzchniowo krawędzie ( plasma edge ) , niech mnie Bobic poprawi jeśli się mylę:rolleyes: Owszem były twarde ale po kilku ostrzeniach warstwa utwardzona znikała i mieliśmy zwykłą stal.

Te radarki które ostatnio ostrzę są młodsze (bordowe - ostatni rocznik produkcji), ale też ciekaw jestem co Bobic może na ten temat powiedzieć.

Ciekawi mnie również czy Fischer stosuje to utwardzanie w innych modelach.

Na stanie same Fischery więc różnic nie odczuwam przy jakości/twardości stali, natomiast nic mnie tak nie wkr...a jak zamiast stali pilnik "bierze" tworzywo z narty:mad:, aby temu zapobiec używa się tak zwanego pazura do usuwania nadmiaru tworzywa, a zaś tego narzędzia najbardziej nie lubię używać:mad:

Kiedy padły żonie radarki wypożyczyłem jej Rossignol Radical R9S TI Oversize.

Pod pilnikiem wydawały się takie jak dynamic'i. Okazało się że plastik mają na płasko (bez uskoku), a ma 4 mm szerokości. Dopiero miałem zabawę pazurem!:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika że fischer ma bardzo twarde krawedzie w ogóle, ( miałem kiedys acceleratory rc4 ,tez plasma eck ) w porównaniu z innymi firmami bez porównania twardsze. (Head , Voelkl , itd)

pzdr Marcin

Atomic RC8 trzyma mi lepiej krawedz od RC4 SC. Abydwie narty byly wyostrzone ze hej.

Voelkl ricetiger GS i Sl trzymal mi lepiej lepiej od jednego i drugiego powyzej.

Narty troche roznej klasy, ale jednak jest jak jest.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stanie same Fischery więc różnic nie odczuwam przy jakości/twardości stali, natomiast nic mnie tak nie wkr...a jak zamiast stali pilnik "bierze" tworzywo z narty:mad:, aby temu zapobiec używa się tak zwanego pazura do usuwania nadmiaru tworzywa, a zaś tego narzędzia najbardziej nie lubię używać:mad:

jest na to rada, sa takie specjalne pilniki bardzo ostre i z twardej stali, zbieraja wszystko i nie zapychaja sie, niestey sa bardzo drogie, powyzej 200pln za sztuke :eek:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest na to rada, sa takie specjalne pilniki bardzo ostre i z twardej stali, zbieraja wszystko i nie zapychaja sie, niestey sa bardzo drogie, powyzej 200pln za sztuke :eek:

O dzięki Jarek nie wiedziałem jak byś podał jeszcze z jakiej firmy albo nr katalogowy to by było git. Drogi jest ale jak by można zarzucić używanie pazura to warte tych pieniędzy.

Daję Ci reputację ale jeszcze się zastanowię jaką:confused:..............

....... oczywiście że pozytywną!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie podał jeszcze nazwy :D

Od Ciebie coś nie widzę reputacji za The North Face - co nie umiesz dziękować??: musisz iść na korepetycje na to inne forum narciarskie, widziałem tam że jeden gościu dziękował 186 razy a jemu dziękowano 892 razy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki Jarek nie wiedziałem jak byś podał jeszcze z jakiej firmy albo nr katalogowy to by było git. Drogi jest ale jak by można zarzucić używanie pazura to warte tych pieniędzy.

Daję Ci reputację ale jeszcze się zastanowię jaką:confused:..............

....... oczywiście że pozytywną!!!

producentem jest Vallorbe tu jest link do producenta http://www.vallorbe.com/Standard.php?p=540&m=4&l=3# ja to kupilem w KS Sportservice w Gliwicach, prawie napewno ma to rowniez Aicon http://www.aiconsport.com/katalogi.html chyba Kunzmann tez ma cos takiego ale podobno ich jest bardziej kruchy tzn jak spadnie to moze peknac (tak mi powiedzieli ci co handluja Vallorbe - nie wiem czy to nie sciema handlowa) no cena jak juz wspominalem powyzej 200zl ale podobno trwalosc wieksza niz 10 pilnikow chromowych wiec niby sie oplaca, jak znajde na necie jkas fotke to jeszcze podesle albo sam zrobie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha ja to mam z Kunzmanna przynajmniej tak samo wygląda, używam tego jak mnie już zwykły pilnik totalnie wku...i, faktycznie bierze jak cholera tylko krawędzi strasznie szybko ubywa:eek:

... na moim jest napisane "Use with low pressure" i tego sie trzymam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał takim narzędziem poprawiać krawędzie codziennie to by mi ich nie starczyło do końca wyjazdu:D

Jeśli ktoś jest tak przeczulony na punkcie ostrości krawędzi jak ja to potrzebuje drobniutkiego pilniczka, żeby je tylko trochę poprawić po całym dniu jady. Taki drobny pilniczek niestety będzie się zapychał/ślizgał po plastiku, stąd konieczność korzystania czasem z pazura.

Inna sprawa, że nie rozumiem skąd u SB taka awersja do tego przyrządu:confused:

Bobic - nic nie napisałeś jak to faktycznie jest z utwardzaniem krawędzi przez Fischer'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał takim narzędziem poprawiać krawędzie codziennie to by mi ich nie starczyło do końca wyjazdu:D

Jeśli ktoś jest tak przeczulony na punkcie ostrości krawędzi jak ja to potrzebuje drobniutkiego pilniczka, żeby je tylko trochę poprawić po całym dniu jady. Taki drobny pilniczek niestety będzie się zapychał/ślizgał po plastiku, stąd konieczność korzystania czasem z pazura.

Inna sprawa, że nie rozumiem skąd u SB taka awersja do tego przyrządu:confused:

Bobic - nic nie napisałeś jak to faktycznie jest z utwardzaniem krawędzi przez Fischer'a

jak krawedz jest w dobrym stanie i wymaga tylko lekkiego poprawienia to ja preferuje kamien ewentualnie diament, moze dla tego nie wyczuwam roznicy w twardoscich krawedzi bo glownie tymi narzedziami pracuje

Po prostu bez powodu to najmniej lubiany przezemnie etap serwisowania nart, u mnie padło akurat na ten.

... po prostu sa rzeczy ktorych sie nie lubi, ja na przyklad nie lubie chodzic do pracy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...