Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty z drugiej ręki.


pyzax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Swoja przygodę z nartami zacząłem w tym roku. Zastanawiam się nad kupnem jakiś używanych nart z tego względu że wypożyczenie nart kosztuje a myslę że jeszcze z sezon lub dwa będę uczył się podstaw szaleństwa na puchu i nie chciałbym inwestowac w jakieś drogie narty które w późniejszym czasie mogą nie odpowiadać mojej technice jazdy. Dlatego proszę o pomoc w wyborze nart dla młodego mężczyzny o wzroście 186 i wadze 86 w cenie myślę do 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co rozumiem szukasz używanych narta dla początkującego na 2-3 sezony przez co rozumiem do 2 tyg w roku jak podszkolisz technikę będziesz myślał o jakiś poważniejszych dechach. Dobrze zrozumiałem ?

Za 300 zł będzie cieżko znaleźć coś miarę nie starego i w dość dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 300 zł będzie cieżko znaleźć coś miarę nie starego i w dość dobrym stanie.

Nie zgodzę się z Tobą. Ja robiłem taki manewr jak żona stawiała pierwsze kroki na nartach. U nas w Poznaniu jest to możliwe a co dopiero w bardziej narciarskich miejscowościach o alledrogo już nie wspominając. Jest u nas taka giełda gdzie co roku zwożą tira nart z alpejskich wypożyczalni. Za 300 pln kupisz 2-3 sezonowe narty niezłej klasy. Jak kupiłem żonie Atomica ETL (easy to learn) to krawędzie były grubsze niż w moich nowych RC4 - wiem że to inna klasa nart ale chodzi mi o to, że mimo tego że z wypożyczalni wcale nie muszą być zjechane na maszynie do zera.

Kiedyś robiłem jeszcze tak, że po roku lub dwóch jeżdżenia sprzedawałem na allegro z zyskiem ale "to se ne wrati" bo sprzęt potaniał bardzo o tamtej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja ci powiem tak,ja w tym roku pierwszy raz jezdzilem -pierwszy raz w zyciu i pierwszy raz kupilem sobie narty na allegro,bo nie wiedzialem czy sie naucze i czy bedzie mnie to krecic,wiec nie chcialem wydawac full kasy,i nie uwierzysz mi i nie uwierz mi koledzy ale kupiłem okazyjnie za 100zł narty i buty od goscia ktoremu zalezało na pozbyciu sie ich-wiec okazja jest i trzeba tylko trafic wiec do 300zl napewno cos znajdziesz...

buty Salomona a narty firmy head,ale jak dopracuje technike to pewnie kupie lepsze bo pokochałem ten sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok po lekturze forum juz wiem ze za takie pieniadze moge cos trafic. Z tego co doczytalem to mam zwrocic uwage na to zeby nie byly zjechane krawedzie i nie byl przetarty slizg. Tylko teraz kwestia jakiej dlugosci powinny byc dla mnie narty przy takich "parametrach" jakie podalem w pierwszym poscie?

Co byscie powiedzieli o czyms takim

http://www.allegro.pl/item351132207_narty_kneissl_black_star_168_cm_bez_minimum.html

http://www.allegro.pl/item348771168_narty_salomon_gc_170cm_bez_minimum.html

http://www.allegro.pl/item349990895_narty_volkl_tiger_170_cm_bez_minimum.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym miał kase bym sie usmiechnał do ciebie :(

A ja na to postawilbym Ci 2 browary aby usmiech Twoj nie zgasl bo:

* primo po pierwsze deska chyba jeszcze nie dla Ciebie wogole, za sezon czy cus wezmiesz sobie nowszy model w tej klasie jak bedziesz chcial:)

* primo po drugie deska nie dla Ciebie w szczegole bo 160 cm, ciute za krotka :eek: jak pamietam ile mierzysz to przy slalomce tak okolo 170 powinienes oscylowac

W innym przypadkau to nawet na raty moglbym Ci poscic w duchu narciarskim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o nauke podstaw narciarstwa kiedy bede zaawansowany wtedy bede mogl kupic narty dostosowane do mojego stylu jazdy. A na razie potrzebuje nart na najblizsze 2 sezony kiedy bede uczyl sie techniki jazdy.

Kilka zdań jeśli chodzi o zakupy używek.

Jako że jesteś zupełnie początkujący, zasadniczo nie odróżnisz np ze zdjęć, czy narta jest w dobrym czy też złym stanie, (zresztą ze zdjęć to nie ma sposobu zobaczyć stanu faktycznego) w związku z tym należałoby znaleźć np. takiego sprzedawcę który już długi czas w tym siedzi i raczej rzetelnie dokonuje opisu nart które zbywa.

Jest takich sprzedawców kilku na Allegro, np. z Krakowa, z Warszawy, z Łańcuta, z Wrocławia (nazw sprzedawców nie podam ale że jest ich niewielu obecnie więc i nietrudno ich znaleźć). Czasem mają coś fajnego a czasem jakąś lipę. Po prostu sprzedają towar który zakupili hurtowo, raz lepszy raz gorszy.

Przy Twoich wymiarach to w pewien sposób możesz się poczuć szczęśliwcem, bowiem nawet jak odejmiemy Ci z wzrostu nawet 20 cm to zostanie Ci długość narty ok. 168 cm. To już jest raczej mniej poszukiwany rozmiar wobec czego ceny mogą być dużo niższe od tych samych modeli ale w mniejszej długości.

Co do tego jaka narta, oooooj, to doprawdy już trudny wybór.

Tutaj doradzam zajrzenie na katalogi nart jakie są na skionline.

Zajrzyj zatem na poszczególnych producentów i na roczniki 04-05, 05-06 czy nawet 06-07 na grupy typu allround, allmountain czy cross. Z tych grup popatrz na modele tak na drugie, max. trzecie od dołu. Pospisuj je sobie, popatrz jak te modele stoja na Allegro, no a jak będziesz mial kłopoty z wyborem to pytaj na forum. Co prawda już prawie po sezonie ale kilkanaście osób i tak codziennie zagląda.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Szukam szukam i znazlem takie nartki i buty czy moglibyscie mi napisac czy nadawalyby sie one do nauki na najblizsze 2 sezony nie pod wzgledem stanu tylko rodzaju narty czy butow. Wedlug mnie stan nart jest dobry slizg jest gladki bez dziur i przetarc krawedzie szerokie nie pozadzierane i nawet nie zardzewiale. I ile powinny kosztowac takie narty (mniej wiecej).

s6003273uz8.th.jpg

s6003274jb4.th.jpg

s6003276jh0.th.jpg

s6003277ry6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...