Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

dobry cross?


mike_

Rekomendowane odpowiedzi

Witem

Dawno mnie tu nie było. Co prawda od czasu do czasu zaglądam ale dość zaniedbalem temat nart. Poprzedni sezon był powrotem do czasów świetnośći jeśli chodzi o intensywność jazdy;) Moje preferencje stylu jazdy uległy zmianą. Już trochę wyrosłem z potrzeby jazdy z dziwnie dużymi prędkościami (chyba czasem za dużymi jeśli chodzi o moje ówczesne umiejętności).

Co prawda dalej preferuje dłuższe skręty i nie przepadam za muldami. Nadszedł czas na zakup nowego sprzętu. I tutaj mam prośbę o pomoc w doborze nart.

Zacznę od paru słów o mnie. Dość młody jestem -22lata. Swoja sprawność fizyczną oceniam wysoko mimo ostatnich zaniedbań. Jestem wytrzymały na upadki, uderzenia i inne wypadki. 180cm jeśli chodzi o wagę to obecnie nie mniej niż 80 nie więcej niż 85kg. Ostatnio jeździłem na Atomicach C9 i SX9. Niby wszystko ok. ale trochę za miękkie.

Myśle o zakupie nart z grupy cross. Od jakiegoś czasu szukam czegoś ciekawego. Ku mojemu zdziwieniu(może to tylko moje nieuzasadnione spostrzeżenie) w ofercie firm nie mogę znaleźć „typowych” crossów. Dzisiejsza aktualizacja kolekcji na sezon 08/09 nie pocieszyła mnie. Salomon ograniczył się do crossmaxów W12. Które dla mnie były by chyba zbyt wymagające. Blizzard wprowadził nowe serie magnum i g-force w których nie łatwo znaleźć coś dla siebie po czytaniu samego opisu a na opinie z jazdy będę chyba musiał trochę poczekać. Po tym co wyczytałem skłaniał bym się do G-FORCE PRO IQ. Atomic nie zawiódł moich oczekiwań. Narta na którą jestem nastawiony to SX10. Wydaje mi się że była by odpowiednia do moich umiejętności i oczekiwań. Zastanawiam się jeszcze nad zeszłorocznym Salomonem crosmax10. Jeśli jesteście w stanie powiedzieć coś o tych nartach to proszę o komentarze. Oczywiście inne narty też wchodzą w grę. Jakoś ciężko mi się odnaleźć w nowych kolekcjach. Raczej nie wykluczam żadnej firmy(może nie przepadam za Fischerem ale jeśli macie jakieś ciekawe nartki do zaproponowania to nie wykluczam).

Jeśli chodzi o ten sezon to mam zamiar spędzić na nartach przynajmniej miesiąc. Nie wliczam w to wypadów w Polsce. Mogę jeszcze powiedzieć że mój styl jazdy z czasem jest mniej agresywny. Powiedzmy że mniej prędkości a więcej zabawy. Powoli zauważam u siebie zainteresowanie freeridem ale to kwestia raczej przyszłego sezonu. Ciekaw jestem co podpowiecie:D i kto najlepiej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to polecam rossiki Xfight.W zeszłym sezonie naprawde w ciezkich warunkach gdzie niemiłosiernie meczyłem sie na slalomkach(ale i tak najlepiej sie na nich bawie i nie zamierzam zmieniac upodobań) i w sumie juz zdecydowałem odpuścić sobie jazde tego dnia trafiły mi w rece a potem w nogi x fighty 1 .W cięzkim,mokrym i zmuldzonym sniegu dały mi naprawde sporo przyjemności.Waruki mam podobne do Ciebie 185x78 i ujezdzalem wtedy narty o dl 167cm.Mimo jak wspomniałem cięzkich warunków bardzo dynamiczne i stabilne.Byłem naprawde miło zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...