Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy wprowadzić zakaz picia na stoku?


JC

Czy wprowadzić zakaz picia na stoku?  

124 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wprowadzić zakaz picia na stoku?

    • Tak
      46
    • Nie
      78


Rekomendowane odpowiedzi

A czy kąpiel po spozyciu jest groźniejsza,niż jazda na nartach-to trzeba postudiować statystyki;):D

To jest tak jak z ukaraniem i pozbawieniem dokumentu prawa jazdy rowerzysty który wypił jedno piwo i wyszło mu 0,3 promila, ja się pytam dlaczego nie poddaje się takiej samej karze pieszego posiadacza wyżej wymienionego dokumentu który jest po 8 browarach ma 2,5 promila i zasuwa na czterech środkiem drogi:rolleyes:

No, który z tych dwóch jest bardziej niebezpieczny?:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ma rację!:rolleyes:

( ...)A czy kąpiel po spozyciu jest groźniejsza,niż jazda na nartach-to trzeba postudiować statystyki;):D

Pijany w wodzie zagraża tylko sobie a narciarz zarówno sobie jak i innym.

Zwalczanie pijaństwa na stokach ustawami rzeczywiście nie jest najlepszym rozwiązaniem ale dobrze aby sądy brały pod uwagę w stan nietrzeźwości w przypadku kolizji na stoku, spowodowanej przez pijanego narciarza.

To jest tak jak z ukaraniem i pozbawieniem dokumentu prawa jazdy rowerzysty który wypił jedno piwo i wyszło mu 0,3 promila, ja się pytam dlaczego nie poddaje się takiej samej karze pieszego posiadacza wyżej wymienionego dokumentu który jest po 8 browarach ma 2,5 promila i zasuwa na czterech środkiem drogi:rolleyes:

No, który z tych dwóch jest bardziej niebezpieczny?:rolleyes:

Już to znieśli. Jazda na rowerze jak i sterowanie motorówką pod wpływem jest zabronione ale nie skutkuje utratą prawa jazdy ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to znieśli. Jazda na rowerze jak i sterowanie motorówką pod wpływem jest zabronione ale nie skutkuje utratą prawa jazdy ;)

No, nareszcie, to w takim razie muszę rower napompować i z kurzu opłukać:D, ale wpierw to sprawdzę, nie gniewaj się ale nie wierzę Ci:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ojciec na górce pod blokiem zjeźdzający na sankach z dzieckiem,który wcześniej odwiedził sklep z browarem i jest po spożyciu;) nie stwarza niebezpieczeństwa:mad:-brak norm prawnych,regulaminów,ubezpieczenia OC.Od kilku lat jest ogromny nacisk na narciarzy o ubezpieczenia OC,wiadomo,że wypadek pod wpływem alkoholu zaczynają się problemy-sprawy sądowe itd.Ustawa jest aktem prawnym,ale wymagającym narzędzi/rozporządzeń/,a z tym gorzej:p

Myślę,że sejm bojąc się podjęcia prawnych kroków w sprawie prawa"gór",robi coś obok=pewnie taki sam knot jak o ratownikach narcirskich:p

A wystarczy tylko egzekwowć regulamin ośrodka i odważniejszych decyzji obsługi:rolleyes:,a parlamentarzysci mieli by czas zająć się chociż odnową Sił Powietrznych:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze coś takiego jak regulamin ośrodka (gdzie przeważnie jest zapis o "procentach" , zachowaniu na stoku , itp ) oraz chęć egzekwowania przez obsługę ujętych w nim zapisów....:rolleyes:

otóż to. Zakup skipasu to zgoda na zawarte tam warunki. Wystarczy sankcji prawnych by delikwenta spacyfikować...

Ambro

Pijany w wodzie zagraża tylko sobie a narciarz zarówno sobie jak i innym.

Eeeeeee........... Nikt Ci nie skoczył na plecy w basenie? ;) ;)

Już to znieśli. Jazda na rowerze jak i sterowanie motorówką pod wpływem jest zabronione ale nie skutkuje utratą prawa jazdy

Mówiąc sciślej - może nie skutkować. Decyzja należy do sądu. Poprzednio prawko 'leciało' z automatua sąd MUSIAŁ orzec zatrzymanie.

Bardzo charakterystyczny dla tej dyskusji jest post #95; jakoś tam nikt nie wpadł na pomysł by coś w tej materii 'uchwalić'. Tam traktuje się prawo poważnie... a nie jak starą miotłę do wymiany przy byle okazji. ;)

--

Pozdrawiam

Michał

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądając przekaz TV z Sejmu,mam obawy czy Ci wybrańcy "Narodu" są w stanie ustalić normalne ustawy;)Pani,która czasami coś robi;)dziiwi się jak gałązka mogła wytrącić z lotu takiego kolosa jak Tu 154:D

To wszystko wygląda jak .....:D

Nie dajmy się zwariować:)Narciarze to nie alkoholicy,a w każdej grupie znajdą się czarne owce:rolleyes:Ja to przeżyłem za rządów Pisu;),podsłuchy,agenci odwiedzający pacjentów z prezentami:D

To powrót a może bezzmiennie -"obywatel dla Państwa,a nie Państwo dla obywatela":p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, dlatego uważam że będzie to tak wyglądało do póki, do parlamentu będą wybierani "przypadkowi" ludzi. Wybieramy aktorów, sportowców, reżyserów którzy nie posiadają wiedzy dzięki której ich praca byłaby skuteczna.

Co byłoby gdyby tak samo wybierano ludzi,którzy mieliby leczyć jako lekarze w szpitalach.

Np ja:) Jestem miły, uśmiechnięty...daj mi zacerować rozcięty policzek;)

Niestety przykłady z życia można mnożyć w oparciu o powiedzenie "co nie jest zabronione ..."

Codziennie jestem świadkiem jak ludzie nierozsądnie podchodzą do różnych spraw a tylko dlatego że ktoś im nie powiedział, że nie można lub czegoś nie wiedzieli, że akurat tego się nie robi.

Jak napisałem wcześnie, że same przepisy tego nie zmienią "tu i zaraz" ale są potrzebne aby świadomość obywatelska wzrastała na faktach a nie tylko dzięki temu co z domu się wynosi...np że nie parkuje się na ścieżkach dla pieszych czy trawnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]

Jak napisałem wcześnie, że same przepisy tego nie zmienią "tu i zaraz" ale są potrzebne aby świadomość obywatelska wzrastała na faktach a nie tylko dzięki temu co z domu się wynosi...np że nie parkuje się na ścieżkach dla pieszych czy trawnikach.

i nie parkują? ;) ;) a podobno nie wolno.... w tej sytuacji lepszym rozwiazaniem jest zbudowanie parkingu, niz zakazy...

Może wystarczy w jakiś sposób zmusić do przeczytania regulaminu ośrodka? Może do wysłuchania? (zamiast umc, umc z glośników). Umiejętność czytania (wbrew wynikom matur) też jeszcze całkiem nie zaginęła....:eek:

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie podobno, ciągle zapowiadają skuteczną zmianę a wychodzi że ciągle coś tam coś tam :/ Nawet jak są parkingi to i tak parkują aby było pod drzwiami:D

Znasz odpowiedź dlaczego nie widzę tego, jak jestem u mojego brata w Austrii ???

Ludzie są świadomi że za utrudnianie lub szkodzenie innemu kończy się szybko,skutecznie i odczuwalnie dla sprawcy wykroczenia.

Mój szwagier raz zapłacił za hol, raz wystarczyło i już wie.

Znam osoby które szaleją w Polsce po drogach a już u Czechów jeżdżą zdecydowanie po ludzku. Dlatego że wiedzą iż będą pruć się z kasy i to zaraz a nie na bloczek.Świadomość konsekwencji powoduje że zaczyna się przestrzegać tego co ktoś ustanowił ...nie dla siebie a dla wszystkich...a w szczególności dla bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz odpowiedź dlaczego nie widzę tego, jak jestem u mojego brata w Austrii ???

Ludzie są świadomi że za utrudnianie lub szkodzenie innemu kończy się szybko,skutecznie i odczuwalnie dla sprawcy wykroczenia.

Mój szwagier raz zapłacił za hol, raz wystarczyło i już wie.

Znam osoby które szaleją w Polsce po drogach a już u Czechów jeżdżą zdecydowanie po ludzku. Dlatego że wiedzą iż będą pruć się z kasy i to zaraz a nie na bloczek.Świadomość konsekwencji powoduje że zaczyna się przestrzegać tego co ktoś ustanowił ...nie dla siebie a dla wszystkich...a w szczególności dla bezpieczeństwa.

czyli zgadzamy sie, ze 'parę' należy wpuścić w skuteczne egzekwowanie tego co jest (obowiązuje) a jest tego wystarczająco by wygonić wszystkich niebezpiecznych ze stoków (nie tylko tych nawalonych), niż w gwizdek nowych przepisów... :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero teraz zauważyłeś że się zgadzamy:eek:;)

Uważam że dużo też zależy od nas samych, innych użytkowników. Jedynie czego brakuje? Odwagi, lub co gorsze wstydzenie się...że blokuje wjazd, że owcy nie daje się cukierków w zoo, że nie leje się w bramie.

Jakie moje zdziwienie było gdy no oczach około 40 ludzi zmykał sobie sprawca kolizji na chwiejnych nóżkach:cool:

To powoduje że w języku Polskim widzę napisy i obraz za granica kraju.

Na pocieszenie dodam że w Czeskim tez :D:D:D

Z alkoholem to tak jak z pistoletem, trzeba wiedzieć kiedy go wyjąć a nie strzelać na stoku :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powoduje że w języku Polskim widzę napisy i obraz za granica kraju.

Na pocieszenie dodam że w Czeskim tez :D:D:D

Z alkoholem to tak jak z pistoletem, trzeba wiedzieć kiedy go wyjąć a nie strzelać na stoku :D:D:D

nie jest tak źle... ;)

Fotka z restauracji na lodowcu w Tonale... po polsku nie było... ;) ;)

https://picasaweb.google.com/lh/photo/ACfcW8zEF0bwXBPcm7b7Fg?feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karać ,karać i jeszcze raz karać ,jakby zabrali gościowi karafkę ,narty a jeszcze kijkiem po dupie i zakaz stokowy - dożywotni oczywiście to taki by na pewno już nie jeździł ha ha i o to chodzi a póki co z umiarem golnę sobie kropelkę mm... z piersióweczki oczywiście

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karać ,karać i jeszcze raz karać ,jakby zabrali gościowi karafkę ,narty a jeszcze kijkiem po dupie i zakaz stokowy - dożywotni oczywiście to taki by na pewno już nie jeździł ha ha i o to chodzi a póki co z umiarem golnę sobie kropelkę mm... z piersióweczki oczywiście

Twoje zdrowie! :eek::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...