Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Hartowanie czy hartowanie ...


Biniu

Rekomendowane odpowiedzi

Dodatkowo kamien rozhartowujący oraz kamien hartujący.

nie wiem kto to wymyślił, ale nazwa hartowania i rozhartowywania krawędzi jest co najmniej nie halo:

Mnie uczyli w szkołach i to trzech, ze hartowanie to jest to:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hartowanie

:D

Sory zanim przeczytałem wątek do końca to sie zorientowałem, że zdublowałem posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamieniem można zahartować, wszak stal Damasceńska była hartowana na zimno, poprzez wielokrotne udarzanie , przez co zmieniał asie struktura molekularna stali węglowej :)

Istotą takiego utwardzania jest powstanie tzw zgniotu, którego struktura jest "gęstsza" niż materiału nieobrabianego co za tym idzie materiał ma lepsze właściwości mechaniczne, ale.....przecież nikt nie nap....ala pilnikiem czy młotkiem po krawędziach. Jeżeli naprawdę to działanie pilnikiem poprawia właściwości krawędzi to jest to w bardzo nieznacznym stopniu i na bardzo małej głębokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy Wasza polemika na temat hartowania doprowadzi do odpowiedzi na zadane pytanie (patrz temat postu), zauważcie, że osoba potrzebuje pomocy w doborze sprzętu, a konkretnie ostrzałki, a nie czytania o hartowaniu, zwał jak zwał ten proces,czy to będzie hartowanie czy to będzie powierzchniowe utwardzenie, ważne jest jedno, niech pytający otrzyma jasną i precyzyjną odpowiedź na swoje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość scatman_wawa

I jak mają sobie ludzie pomagać i szanować jak toleruje się takie wypowiedzi jak ta którą napisał RC. Może udajcie sie na forum i przeczytajcie wypowiedź jednego z moderatorów http://www.************/showthread.php?p=153551#post153551. Teraz porównajccie kulture tych dwóch ludzi. Nie komentuję, zostawiam to dla czytających.

POzdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ta wypowidz Cie obraziła?????

hm....zalatuje mi tu skiforum...... :D

jeżeli tak to juz Twój problem osobisty

RACE, daj trochę na wstrzymanie! Po co te podziały? Po co te wywody i uszczypliwości. Temat był już wałkowany wielokrotnie!! my, wy, oni? KONIEC!!! Nie psujmy sobie na wzajem atmosfery na forum.

Nie widzę nic złego w tym że KAJA i Scatman udzielają merytorycznej odpowiedzi na zadane pytanie. Jestem pewien że wielu z nas czytało ich posty z ciekawością i znalazło tam odpowiedź na swoje wątpliwości zw z doborem narzędzi do własnego, domowego serwisu. Mnie przynajmniej te odpowiedzi usatysfakcjonowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...