Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Długość nart a wzrost dziecka


aklim

Rekomendowane odpowiedzi

jak co roku przed sezonem mam problem z nartami dla syna , który ma teraz 10 lat i 150cm wzrostu. W zeszłym roku kupiłem mu narty o długości 130cm -mierzył wtedy 140cm. Rok zleciał , że się człowiek nawet nie obejrzał:rolleyes: , a mojej latorośli przybyło kolejne 10cm:eek:. I teraz zastanawiam się , czy aby czasem te nartki (130cm) nie sa już dla niego za krótkie ??? Może ktoś ma jakieś doswiadczenia w tej materii i coś podpowie. Aha - chłopak jeździ na razie raczej rekreacyjnie:) ale na nartach , jak nie chce:D , to sie nie przewraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam syna 11 lat i ma 154 cm wzrostu i w tym sezonie kupuje mu narty na 140 cm....chyba wybór padnie na http://www.allegro.pl/item444703472_fischer_rc4_race_junior_fj7_dl_140_2008_gr.html lub http://www.tenisoutlet.pl/narty-head-worldcup-race-wiazaniem-p-193.html

ale chłopak jeżdzi pewnie i szybko....oczywiscie to są moje propozycję dla mojego syna a Ty pomyśl w jakich on będzie sie dobrze czuł,a raczej jeżdził:)....to są narty juniorskie a więc takiego championa nie zmęczą...prędzej my pójdziemy na piwo niz oni odpuszczą:D....co do długości to proponuję 140 cm bo chłopak rośnie a kupno na jeden sezon to jest pewnien wydatek...chyba że co roku kupić "używkę" i dopasować do wzrostu,ale przy tych cenach to używka będzie kosztować 200-300 pln a nówka 450pln?....to oczywiscie moje zdanie i podkreślam mogą być inne zdania:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś mu raczej zmienić te narty,bo teraz to on ma 150 cm a do sezonu jeszcze jest 2 miesiące, a do końca sezonu to się może okazać że urośnie jeszcze 6 cm. Mój jeż ma teraz 10 lat i też ma 150 cm w zeszłym roku na początku sezonu miał 140 i wsadziłem go na RC4 WC Junior 138 cm, czyli miał je za długie ale uznałem że z jego umiejętnościami poradzi sobie... i tak było.

A jeżeli tak jak piszesz Twój syn jeździ "rekreacyjnie" to nie możesz sobie pozwolić przesadzić z długością, bo Ci się młody zatrzyma i nie będzie robił postępów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

córa ma 9 lat w zeszłym sezonie przesiadła się ze 110 na 130 które były tylko 5 cm od niej krótsze ale radziła sobie bardzo dobrze teraz ma 140 wzrostu i narta jeszcze będzie służyć co najmniej sezon (juniorski omeglass) a powinna na niej pojeździć co najmniej do 150 cm, ja bym poszukał czegoś 145 - 150 dla niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
a ja sie dolacze.

moj brat ma ok 130 cm. w zeszlym roku (mial 115cm) jezdzil na dl 90cm. teraz chcemy mu kupic nowe, tylko nie wiem jaka dlugosc... czy na 120 (nie wiem czy nie bedzie za duza roznica) czy moze lepiej 110?

jezdzi dosyc dobrze, kocha predkosc a obecne narty 'nie nadazaly' za nim.

Zacznę od tyłu: to że kocha prędkość do niby dobrze bo to znaczy że nie ma bariery psychicznej i się nie boi, kolejnym powodem że kocha tą prędkość jest fakt że tak mu po prostu jest najłatwiej jeździć - na krechę i na dół. Mój młody też tak miał do póki nie odstawiłem go w wieku 7 lat na pół kolonię, tam mu skutecznie zmniejszyli prędkość przejazdu i sprawili że oprócz prędkości pokochał coś innego, a mianowicie jazdę na krawędziach.

Jeżeli chodzi o długość to 120 i jak by co to są w tej długości na forumowej giełdzie na pozbyciu;):http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=7222

Tak jeżdżą::D

[YOUTUBE]inOcCF8n2fc[/YOUTUBE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma 128 cm. czyli szukac mu lepiej na 120? w sklepie polecali mi salomon equipe t albo cos takiego...

w tym roku jedzie na oboz i mam nadzieje, ze sie nauczy jeszcze lepiej jezdzic... a co do 'kochania predkosci' to ja tez tak zaczynalam i jakos jezdze. ;]

120 będą optymalne, będą to narty na 1 sezon, no ale cóż taki już urok tego formatu narciarza. Nie przesadzić z talią, jak już załapie ładnie jazdę na krawędziach to następne weź mu z mniejszym promieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki.

czy fischer rc4 race beda ok? jak na jeden sezon to lepiej brac uzywane?

Fischery na pewno będą dobre, a z tymi używanymi.... nie wiem.... ja jakoś nie umiałem trafić na nic takiego co bym chciał dziecku kupić, za wyjątkiem tych które ma teraz aktualnie, są to Fischery RC4 WC Junior 138 cm i przytargałem je z Włoch 3 lata temu i czekały sobie 2 lata aż Łukasz dorośnie i w zeszłym roku miał je troszkę przydługie(wzrostu miał 144) ale doświadczalnie postanowiłem mu je przypiąć z takim założeniem że jak ich nie ogarnie, to będą dalej czekały, ale znakomicie sobie poradził na nich i aż się boję co w tym roku z nich wyciśnie:), bo będą takie akurat(aktualnie ma 150 cm wzrostu).

Tak kończył na nich zeszły sezon:

xx_277_small_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki.

czy fischer rc4 race beda ok? jak na jeden sezon to lepiej brac uzywane?

myślę że będą bardzo dobre...niezbyt mocne taliowanie i nartka miękka,sam takie teraz mojemu chłopakowi kupiłem...ma 154 cm wzrostu a narty kupiłem 140cm http://www.allegro.pl/item454726595_fischer_rc4_race_junior_fj7_dl_140_2008_gr.html

i sądze,ale to moja opinia że używek nie warto kupować jak można kupić nowe w takiej ciekawej cenie....pamiętaj że dzieci też niszczą narty:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...