Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rossignol Zenith Z3 - prośba o szybka radę


Mychu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam okazje kupić nowe Rossignole Zenith Z3 z sezonu 06/07 za 700 złociszy.

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=1754&id_modelu=2272

Problem w tym, ze w sklepie maja jedną długośc, czyli 170 cm.

Mam wzrostu 183 cm, waga ok 85 kg poziom: sredniozaawansowany, jężdżę 4 sezony. Wolę jeździc na krótszych skrętach, bez kijków , bardziej "fun" niz carvingowo. Te deski sa oversise, z promieniem 16 m.

Generalnie szukałem czegoś krótszego, tak ze 165 cm ale nie każde narty są w tym rozmiarze (np rossignol ma 162 cm) a ta cena dodatkowo kusi...ponadto nartki z opinii podobno świetne.

Pytanie, Brać?:confused:

Dodam, ze obecnie śmigam na 172 cm i jest całkiem ok

Z góry dzieki za pomoc

Byle do zimy

pzdr

Mychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzieki za odpowiedź.

Problem w tym, ze to swietna narta, z senonu 06/07 czyli z tego, w którym zebrała takie świetne opienie (w nastepnych również zbierała, ale cały czas porównywano ja do tej narty). Chce ta nartę, ale Rossi ma 162 cm a potem 170 cm. 162 cięzko dostać (na allegro po 1150 zł) a tu jeden egzemplarz 170 cm i taka cena...

I'm confused:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzieki za odpowiedź.

Problem w tym, ze to swietna narta, z senonu 06/07 czyli z tego, w którym zebrała takie świetne opienie (w nastepnych również zbierała, ale cały czas porównywano ja do tej narty). Chce ta nartę, ale Rossi ma 162 cm a potem 170 cm. 162 cięzko dostać (na allegro po 1150 zł) a tu jeden egzemplarz 170 cm i taka cena...

I'm confused:confused:

I tu musisz wybraćczego będziesz po nich oczekiwał. I zdecydować jaką długość brać.

Obawiam się jednak, że nawet 165 czy 160 nie da Ci :

"Wolę jeździc na krótszych skrętach, bez kijków , bardziej "fun" niz carvingowo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brać bo narta bardzo uniwersalna a cena rewelacyjna!...ja mam 178 cm i allround tylko dł 168-170 cm ...krótkie narty tego typu będą niestabilne i będą myszkować....dł.160-165 to tylko slalomka-race ona może być krótsza...allround -10 cm do wzrostu....

P.S...jeśli jeżdzisz funowo to inna narta i inna długość....Salomon Streerecer,3V,Hot Fire...bardziej funowe i wtedy krótsze i bez kijków....Zenith 3 to nie jest narta funowa....już prędzej X-Fight 2 Oversize 160 -165 narta szybka,agresywna i bardziej funowa....ale i cena ok.1200 pln.....za 7 stówek to sie nie zastanawiaj TYLKO BIERZ

Edytowane przez pax53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo funowa narta http://www.allegro.pl/item440978055_narty_salomon_streetracer_6_model_07_08_164cm_bcm.html choć nie dająca może już Tobie wielkiego progresu,ale zabawa na stoku gwarantowana:)...żeby było jasne to nie jest narta,którą ja sprzedaje,to tylko przykład lub http://www.allegro.pl/item442146302_rossignol_x_fight_2_oversize_dl_165_cm.html ale wybór cenowy jest chyba oczywisty...Z3:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlugosc narty jest jak najbardziej ok. Tylko tak jak napisali poprzednicy to nie jest narta do jazdy krotkim skretem bez kijow. To uniwersalny allround i tak musi byc traktowany. Do jazdy fun, to inna narta, i inna dlugosc.

Natomiast Z3 polecam bo to naprawde fajna narta i cena tez bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc,

a co powiecie na temat Elan Flow 8.2 w długości np 160 cm (lub 168 cm).

Bardziej bym się na tym "pobawił" na stoku niz na Zenithach?

Przyznam, że wolę zabawę na stoku, uniwersalność nart w długich i krótkich skrętach niz szybka, dynamiczną jazdę...

P.S. Zenithy zawsze moge sprzedać :) do zimy jeszcze trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zenith 3?

Witam!

Zaczne od moich danych :P Swoje umiejetnosci narciarskie oceniam na 5+ prawie 6 :P w skali forum, jezdze na nartach dosyc dlugo cos kolo 10 sezonow, ale jestem tylko i wylacznie samoukiem, 183 cm wzrosty i 93kg wagi. Mam okazje kupic narty zenith 3 oversize, ale w jednym z komisow mi kategorycznie odradzili, poniewaz jest narta za miekka na moja wage i umiejetnosci i kazali mierzyc bardzie w rossi 8s, albo volkl racetiger. W zeszlym sezonie meczylem sie na volkl p60 gc racing, ale byly zdecydowanie za twarde i za trudne dla mnie. Takze Czy uwazacie, ze te zenithy bylyby dobrym wyborem czy juz ograniczeniem?

Z gory dzieki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaka jazde lubisz.

Po co sie pakowac w slalomki (9s, Racetiger SC) jak nie preferujesz krotkiego skretu.

Jezeli juz dosc dobrze czujesz sie na nartach to moze poszukaj Zenith Z5, beda bardziej 'rozwojowe'.

Slalomki to nie jedyne narty twardsze od Z3.

Nie sluchaj sprzedawcow i wszystkiego co Ci powiedza. Wlasnie niedawno poruszany byl watek o slalomkach i moda na nie zostala wlasnie wypromowana w ten sposob ( jak jestes ciezki to sobie kup slalomki, najlepiej krotkie a potewm to juz sie morduj na nich na stoku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak uwazacie, czy faktycznie te zenithy 3 beda dla mnie za miekkie?

Bzdura tam. Ja jeżdżę na Zenth Z1 05/06 170cm R16m, mam 181cm i 100Kg, dla mnie to super narta.

Moje umiejętności oceniam wg skali forumowej na 5+ (po zeszłym sezonie i mocnym wycisku na Kasprowym). Dopiero pod koniec zeszłego sezonu zacząłem lepiej czuć się na tej narcie, wcześniej troszkę się męczyłem. Oczywiście mam na myśli jazdę rekreacyjną ale raczej szybką i dłuższe skręty niż ciasne wygibaski.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Jednak nie kupilem tych Rossignoli z3, moge teraz kupic Atomic race 8 166cm za 300zl. Krawedzie troche jescze jest, slizg ladnie zrobiony, ale stopki byly klejony, jak generalnie oceniacie ta narte i czy warte ryzykowac i je kupowac. Dodam, ze narta bedzie uzywana w sezonie gdzies 10-14dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...