Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gerlitzen - koło Villach


sewergrz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam w tym sezonie odwiedzić rodzinnie ośrodem Gerlitzen koło Villach

Prosze o opinie na temat tego ośrodka i zakwaterowania w okolicy

Dzieki

niewielki ośrodek z łagodnymi trasami... w sam raz dla rodzin...polski pensjonat na stoku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

To też raczej mało popularny ośrodek wśród naszych forumowiczów

Ósmy dzień w drodze powrotnej postanowiłem spędzić w ośrodku narciarskim Gerlitzen położonym malowniczo nad jeziorem Ossiacher.

Z braku miejsc na parkingu pod dolną stacją gondoli w miejscowości Annenheim, po podróży 9 km wąską i mocno pnącą się drogą, z szlabanem po drodze który ochoczo otwiera się po naciśnięciu guziczka i zabraniu bileciku z wysokości 500 m dotarłem na wysokość 1500 m w miejsce zwane Kanzelhohe.

W zasadzie teren narciarski zaczyna się dopiero od tego miejsca, a gondola pełni funkcję wyłącznie transportu w jedną albo drugą stronę i nie obsługuje bezpośrednio żadnej trasy.

Choć zdecydowana większość tras na mapce zaznaczona jest na czerwono, to są to raczej łatwe trasy, można by rzec że są to takie czerwone trasy według włoskiej skali, przy czym są to szerokie a nawet bardzo szerokie trasy.

Na miłośników długich tras czeka kaskada trasy nr 8 i 9 o łącznej długości 7500 m i deniwelacji ok 1000 m

Każdy ośrodek ma jakąś swoją perełkę, w Gerlitzen rolę perełki pełni 8 os kolej krzesłowa Carving Jet, jak się chwalą gastorzy pierwsza ósemka w Karyntii

Pozostałe główne urządzenia transportowe to stare ale szybkie wyprzęgane krzesła 4 os, są również 3 mocno leciwe krzesła 2 os o niewielkim strategicznym znaczeniu, podobnie kilka orczyków.

Pomimo szczytu noworocznego na stokach nie panował tłok:).

No a teraz najlepsze, czyli powrót samochodem 9 km drogą w dół do cywilizacji z wspominanym już szlabanem po drodze.

Obok szlabanu stoi skrzynia z 2 dziurami(czyli wszystko ok:D), w jedną wkłada się bilecik, w drugą 10 e:p, maszyna wypluwa skasowany bilecik i 3 e reszty:eek: i na tak skasowany bilecik szlaban ochoczo się otwiera:).

No ale tak to jest jak się nie chce darmowym skibusem jechać z parkingu pod gondolę.

Zdjęcia mam aż 2 bo aparat sfiksował:mad:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na jeden dzień opuściłem Nassfeld żeby zobaczyć coś innego no i w środę 30 grudnia padło na Gerlitzen. Wyboru dokonaliśmy na podstawie ilości tras żeby nie spędzić całego dnia na 10km.

Pogoda tego dnia nie była najlepsza, bardzo silny dosyć mroźny wiatr i gęsta mgła - na szczęście tylko na szczycie.

Ośrodek faktycznie typowo rodzinny - bardzo dużo dzieci na stokach - trzeba uważać bo często to takie "klaine kamikaze" które zatrzymują się dopiero po trafieniu na mniej lub bardziej stałą przeszkodę ;)

Z samego rana ciekawie wyglądają traski 8 i 9, ładnie zrobione i puste więc można się było wypuścić. Niestety z czasem ludzi przybyło i miejscami było tłoczno. Z racji pogody większość ludzi wybrała osłonięte od wiatru stoki i być może to wpłynęło na zagęszczenie.

Ogólnie, na jeden raz rozpoznawczo było OK ale tygodnia bym tam nie wytrzymał.

Co do parkingu. Ten pod gondolą ma małą pojemność i szybko się wypełnia ale jest to nieźle zorganizowane bo na drodze są wcześniej informacje o stanie parkingów i w razie tłoku kierują na spory parking na kempingu nad jeziorem skąd non stop kursują bezpłatne skibusy. Dojazd skibusem trwa jakieś 3 minuty.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na jeden dzień opuściłem Nassfeld

Byłeś tam i nie widziałeś naklejek na kaskach i naszywek na kurtkach:confused:

Gerlitzen....Ogólnie, na jeden raz rozpoznawczo było OK ale tygodnia bym tam nie wytrzymał.

Czegoś tam brakuje....niby trasy fajne, krzesła w większości szybkie, a jednak czegoś tam brakuje, takiego czegoś właśnie....

ma to Katschberg

ma to Turracherhohe

takie właśnie coś, wiecie co...:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o Gerlitzen to bylem juz tam4 razy po 6dni kazdy wypad ;)

Mieszaklem zarowno "na stoku" w Polskim Alpenrose jak i 200mod stoku w Polskim Alpinium.Hotel jak na polozenie i cene OK(ja mialem bardzo dobre ceny, za 1000-1100zl mialem, noclegi,6dni skipass,jedzenie i przejazd, uczelnia od siebie dawala instruktora za free ;) )

Mi sie osrodek naprawde bardzo podobal i jak bedzie okazja to bede chcial tam kiedys porocic ;)Racja tras nie ma za duzo, ale wpsominiana trasa o dlugosci ok7,5km oraz niebieska bardzo szeroka z 8osobowa kanapa naprwde mnie zadowalaja i an nich spedza sie wiekszosc czasu ;) Reszta tras to takie urozmaicenie ;) Plusem sa widoki, naprawde pieknie widac ten kawalek alp tutaj...

Co do ludzi na trasach to w wysokim seoznie i w weekendy(sporo miejscowych z Villach jak i Klagenfurtu) jest tlok na trasach, kolejki do kolejek raczej symboliczne:) O przygotowaniu tras itd. nie bed wspominal bo to jak prawie wszedzie w Austrii extrakalsa...

Podsumowujac... jak na Alpy to bardzo podrzedny osrodek, ale jak ktos chce pojezdzic to sie wyjedzi.Ach jak ja bym chcial taki "podrzedny" osrodek w Polsce ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

a więc i ja postanowiłem pojeździć w Gerlitzen. Byłem i jeździłem 23-30.01.10

dodam:

-SB ja jechałem drogą do góry pod hotel Feuerberg od Bodensdorfu i maszyna z 10e wydała mi reszty 2erolleyes:

-trasy dobrze przygotowane(na beton) do południa potem troszkę rozjeżdżone

-jeździłem sam i rodaków policzyłem na palcach,większość nacji węgierskiej

-żadnych kolejek do wyciągów

-tras czarnych brak

-dobry ośrodek dla początkujących,wszystkie wyciągi zbiegają się na górze w jednym punkcie

-pogoda mi dopisała,widoki miodzio( znajdę czas,dodam zdjęcia)

-fajne trasy 8,9,21,1

-warto dodać,jeśli brakuje miejsca na parkingu głównym z pozostałych dowozi skibus wahadłowy odjeżdżający co minutę

-"tanio"

-blisko centrum Villach, i term

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...