Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Molltaler dziś...


Gość berry

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowsze wieści z Molltalera...

3 dni - wielki błękit... rano skorupa, po południu miękko, ale przyjemnie... Dwa stoki czynne i (dziś rozmawiałem z obsługą) nie otworzą trasy do jeziora, dopóki nie spadnie śnieg :-)))))))...

Towarzystwo mocno międzynarodowe... Reprezentacje również...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość scatman_wawa

Witaj Berry.

Ale wam zazdroszczę :). Jednak już w czwartek jedziemy do Was. Molestuj ich niech otwierają wszystko. Powiedz ze na 24 przyjedzie z polski tyle osób że im rozjadą cały ten szczyt o który tak dbają, więc lepiej niech działają :).

Dzieki Ci Berry za bezpośrednie relacje i czekam na następne :)

Do zobaczenia w piątek na Molltalku:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze wieści z Molltalera...

3 dni - wielki błękit... rano skorupa, po południu miękko, ale przyjemnie... Dwa stoki czynne i (dziś rozmawiałem z obsługą) nie otworzą trasy do jeziora, dopóki nie spadnie śnieg :-)))))))...

Czyli na chwilę obecną bardziej zasadne by było jechać na jakiś jeden z tyrolskich lodowców np Stubai, Soelden, Tux na tych 3 po ok 35 km czynnych tras.

W zeszłym roku o tej porze to Alp z pod śniegu nie było widać, a za tak jakby tydzień zostały otwarte ośrodki troszkę wyższe od naszych Beskidów: Reiteralm, Turracher Hohe :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość scatman_wawa

Wojtuś, czy jak ja z najwyższym uzgadniałem pogodę to kiedyś nie było ?? :)

Zazwsze była, to czemu miałby mnie teraz zawieść i nie dostarczyć pogody :)??

zresztą popatrzeć wystarczy tutaj :):

http://www.wetter.at/wetter/sport-freizeit/ski-wetter/oesterreich/kaernten/moelltaler-gletscher

Edytowane przez scatman_wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze wieści z Molltalera...

3 dni - wielki błękit... rano skorupa, po południu miękko, ale przyjemnie... Dwa stoki czynne i (dziś rozmawiałem z obsługą) nie otworzą trasy do jeziora, dopóki nie spadnie śnieg :-)))))))...

Towarzystwo mocno międzynarodowe... Reprezentacje również...

Bawcie się dobrze, zazdrość mnie zżera :rolleyes: ale wytrzymam jakoś jeszcze te...parę miesięcy...:(

Czekamy na fotki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, niby uruchomione jest jeszcze jedno krzesło ale jak pisze "berry" że tylko dwie traski czynne, to zapewne chodzi o te podwójne, równoległe do kanapy 6-ki:cool:.

Niedawno Ktoś zapodał fotki z wyjazdu Słoweńców z początku października i tam z "Ich" fotek wyglądało że trasy do jeziorka były jednak ratrakowane. Może są szykowane na "Wielkie otwarcie" 24.10. !!! bo inaczej to będzie tłok "na górze".

Jakby co to spotykamy się na stoku.

Jadę z Wojtkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość scatman_wawa

Robuś wiem że jedziesz z Wojtkiem :)

Ja też na fotach Słoweńców widziałem ze do jeziorka chodzi. Zobaczymy, ale będzie dobrze :) zawsze było dlaczego teraz a nie być :). POgodę widziałeś na linku w poście powyżej, będzie fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robuś wiem że jedziesz z Wojtkiem :)

Ja też na fotach Słoweńców widziałem ze do jeziorka chodzi. Zobaczymy, ale będzie dobrze :) zawsze było dlaczego teraz a nie być :). POgodę widziałeś na linku w poście powyżej, będzie fajnie :)

Do "jeziorka" nie chodzi, ale moze chodzic.

Zaufajcie gospodarzom bo oni robia co moga. Sa caly czas w konflikcie. Jak utrzymywac snieg i kiedy dac z niego korzystac.

Jak bedzie mroz to moga otworzyc ta trase na pare godz powiedzmy

do godz. 11, bo pozniej temp. jest za wysoka i nastepuje szybkie niszczenie podkladu, i to moze bylo widac na zdjeciach slowencow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molltaler - kolejna trasa otwarta ;-)

Informacja od Berrego, prosto z Molltalera:

Właśnie została otworzona kolejna trasa - właśnie ta do jeziora - Berry'emu udało się nią zjechać jako pierwszemu ;-)))

Jeśli chodzi o wyjazd 7.11 to są jeszcze wolne miejsca.

Więcej informacji na priv do Berry'ego

Ponadto w dniach 8-9.11 w związku z oficjalnym otwarciem sezonu, będzie wiele dodatkowych atrakcji na lodowcu, wśród nich oczywiście testy sprzętu ;-))

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócilim....

3 trasy czynne... śnieg w większości sztuczny (na stoku oczywiście... poza naturalny)... wielkie weekendowe oblężenie, kolejki pięciominutowe... i Juicea poznałem :-)))), z przystawkami zresztą :-)))... 10 dni pogody z jednodniową przerwą...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy co ??

Soczek z piersiówką jeździ:D

Jedzilem z malymi soczkami (to nie byly moje dzieci :D) w kartonikach i z rurkami bo mnie strasznie suszylo w paszczy w trakcie.

Aby nie tracic czasu na uzupelnianie plynow w knajpie.

3 dni rewelacyjnej pogody.

Rewelacyjnej nauki i prawie rewelacyjnej jazdy, no bo sie troche kolano rozpierdzielilo.

Ale coz - taki live.

Wazne ze sie zona na jazde otworzyla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie wrażenia z Molltalera, wiem że ciężko o subiektywną ocenę bo czynne zaledwie 3 trasy, ale może pokusisz się o jakieś porównanie z Tuksem gdzie dotychczas bywałeś, z takim założeniem że jak by było wszystko czynne.....

Ciezko mi bedzie "wydac" takie obiektywne porownanie.

Jezeli chodzi o mozliwosc "pojezdzenia" sobie to wiadomym ze Tux jest ponad 2 krotnie wiekszym osrodkiem. Do tego z wiekszym "rozczlonkowaniem" wyciagow poprzez ich "rozorczykowanie" co powoduje ze nawet w momentach wielkiego natloku na dole u gory mozemy znalesc spokoj i pustki i sztruksik nawet poznym popoludniem.

Na Molltalerze nie mamy orczykow, "tylko" kanapy / krzesla.

To daje mozliwosc odsapniecia nogom i jazdy bez wypinania nart, ale powoduje mozliwosc wiekszych kolejek ze wzgledu na ich ilosc.

Choc obecnie przy weekendowym natloku (Slowency, Czesi, Italiancy, Wegrzy, Miejscowi i Krajanie) kolejka do gl. kanapy nie byla dluzsza niz 5 min. Za to na stoku potrafilo byc naprawde tloczno momentami (nasuwaly sie nam i znajomym mroczne wspomnienia Bialki:D), szczegolnie ze jedna trasa byla przez pierwsze poranne godziny przymknieta na treningi dla zawodnikow.

Ale to tez przeciez mielismy specyficzna sytuacje, poniewaz nie tylko ze brakowalo sniegu na wszystkie "lodowcowe" trasy, ale rowniez nie bylo nigdzie sniegu w okolicy i wszystcy walili w ten punkt.

Do tego moja ocena potrafi byc troche skrzywiona subiektywnie, poniewaz jestem mlody i spozniony i "skrzywiony" narciarsko, dla mnie wystarczy doslownie kilka odpowiednich tras aby na nich meczyc to co nie zostalo jeszcze wymeczone.

Widoki dosc podobne, na Tuxie wiecej wysokich szczytow w okolicy, na Molltaler jeziorka swiecace blaskiem zieleni w dole.

Acha - dla co poniektorych moze byc bardziej istotne - w porownaniu do teraz i ostatni sezon, na Tuxie wieksze knajpy z lepszym zarciem i nizszymi cenami - ale tak bylo w lutym, nie wiem teraz.

Resume - co kto lubi.

Byc moze Tux elastyczniejszy na rodzinny wyjazd z dzieckiem.

Na Molltaler - choc mniej tras - to wdaly mi sie ciut ciekawsze momentami.

Ale rownie dobrze mozna sie odlalezc na odwrot.

Tym bardziej ze jednak brakowalo mi "pelnych danych i warunkow" do takiej rzetelnej oceny.

Wazne ze jest zadowolenie z otwarcia sezonu :)

Chce wrocic i tu i tu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość scatman_wawa

Witaj Soczku :)

My waśnie wróciliśmy do naszej szarej Warszawy :(

Miło było poznać Cie w realnym świecie :). Nie wiem czy Ty, ale my już bśmy chętnie wrócili na stok :)

Pozdrawiam ja i moja ekipa.

Zdjęcia i filmy w późniejszym terminie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...