Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Molltaler dziś...


Gość berry

Rekomendowane odpowiedzi

Robaczku pokaż fotki ze sniegiem, bo nam nie uwierzą że jeźdzliśmy :)
Kilka załączę choć robię to w przerwie bo mam trochę zajęty czas w związku ze sprawami rodzinnymi
I to jak jeździliśmy, z ułańską fantazją :)
Tu niestety nie dane było Mi stanąć na posterunku reportażowym choć ten miniaturowy (można to chyba śmaiło nazwać !!!) soft-shell na Twych piersiach wyglądał imponująco:D:D:D.Fotka nr 1 - widok na stok Scharecka z krzesełka PanoramaFotka nr 2 - autor powyższych słów:eek: a w tle GrossglocknerFotka nr 3 - zielone jeziorko o którym wspominał "soczek"Fotka nr 4 - "ośla łączka" przy Europa-Bar niepodobna do "oślej łączki" :eek:Fotka nr 5 - nawet "kasztany" nie chcą na tym, jeździć

Schareck.jpg

Ja.jpg

Jeziorko.jpg

Ośla_łączka.jpg

Biodiesel.jpg

Schareck.jpg.d7c067b30bbd60a7af786439ff4daecd.jpg

Ja.jpg.266dbed5a22cbd2c84b51e00a985b923.jpg

Jeziorko.jpg.292c05041428c879d842de1be8245cc8.jpg

57da80e4510b6_Ola_czka.jpg.919c45dd7656533dc900d954c23717bb.jpg

Biodiesel.jpg.99bafd3ee390434dcb8bb55458efad79.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie sprawdzić aktualne ceny paliw w Austrii - mozna na przyklad tu :

http://www.oeamtc.at/sprit/?fuelType=2&state=&daysLimit=1&spritaction=doSimpleSearch&search=1

Czyli wychodzi na to że paliwo w Austrii na chwilę obecną kosztuje tyle co u nas, albo mniej(liczę euro po 3,8 bo przed chwilą widziałem po tyle w jednym z bielskich kantorów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już od jakiegoś czasu kosztuje podobnie a o różnicy w jego jakości to lepiej nie mówić-powiem tylko tyle - na zatankowanym przy Molltalu paliwie zrobiłem na zbiorniku 130 km więcej niż na orlenowskim (na tej samej trasie)

potwierdzam... byłem mile zaskoczony po ostatnim przejeździe Molltal Warszawa... na paliwie stamtąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac z Austrii spalilem srednio ok. 0,5 litra mniej na setke niz tam jadac.

Na odcinku 790 km, srednia predkosc wieksza o 5 km/h.

Do tego nasz ten lepszy diesel - ich ten najnormalniejszy.

Zawsze tak jest! 05 l to niewielka różnica u mnie ekstremalnie rozbieżności potrafią dochodzić nawet do 4 l, ale bardziej utożsamiam to z tym że jadę w tamtą stronę z większym obciążeniem i tego może nie widać ale cały czas pod górkę, a z powrotem lżejszy i z górki, no i też z powrotem nie śpieszę się...bo i do czego:rolleyes:. Z jakością paliwa tego nie utożsamiam bo jakoś nawet nie mam zwyczaju zalewać zbiornika do pełna przed wyjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już od jakiegoś czasu kosztuje podobnie a o różnicy w jego jakości to lepiej nie mówić-powiem tylko tyle - na zatankowanym przy Molltalu paliwie zrobiłem na zbiorniku 130 km więcej niż na orlenowskim (na tej samej trasie)

wow, uważam że to bardzo dużo :eek:

130 kilometrów to dobrych parę litrów. A na jakiej stacji tankowałeś ? Ja np. tankuje tylko na BP. Chyba waha na BP w Polsce i na BP w każdym innym kraju powinna być tej samej jakości czy tylko tak mi się wydaje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, uważam że to bardzo dużo :eek:

130 kilometrów to dobrych parę litrów. A na jakiej stacji tankowałeś ? Ja np. tankuje tylko na BP. Chyba waha na BP w Polsce i na BP w każdym innym kraju powinna być tej samej jakości czy tylko tak mi się wydaje ?

no cóż chyba Cię zmartwię.... w centralnej warszawaskiej hurtowni Orlenu codziennie widzę (przejezdzam tam do pracy) na Mosciskach przy wysypisku śmieci:D...kto jest z tych okolic to wie o czym piszę.....stoi kolejka tirów-cystern...i co maja naklejone na baniakach:o....BP,Statoil,Orlen.Neste itp.....to mit że BP czy Neste sprowadza na swoje stacje paliwo z norweskich fijordów....marketing robi swoje:eek:....pewnie mało kto wie że frytki z McDonalds nie maja nic wspólnego z ziemniakami....miałem klienta w pracy,którego brat był menagerem w jednym z McDonków...i tam i wszędzie indziej frytki robi się z mączki(on nie znał składu,ścisła tajemnica)która jest pakowana w worki 25 kg jak cement po czym wsypuje sie ją do specjalnych szablonowych foremek co by miały kształt frytek i po całym procesie jest półprodukt frytko-podobny i rozwożony po wszystkich punktach a tam juz smażony jak zwykłe frytki:D...to był dla mnie szok,ale ja mu wierzę bo to potwierdza druga osoba ,która znam osobiście....nieraz za sprawą syna dam sie namówic na jakis zestaw psa zmielonego z budą:D....no ale frytki mi zawsze smakowały do momentu jak posiadłem tą wiedzę o frytkach made in MCDonek:eek:....reasumując nie wierzmy tak dosłownie co widzimy na salonach,dobrze nieraz zajrzeć do kuchni:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba waha na BP w Polsce i na BP w każdym innym kraju powinna być tej samej jakości czy tylko tak mi się wydaje ?

To Ci się bardzo źle wydaje, przecież na naszych BP jest paliwo z naszych rodzimych rafinerii czyli dokładnie to samo co na Orlenie, Petrochemi itd... i generalnie z rosyjskiej ropy.

Ceny nie są nawet zbliżone na poszczególnych stacjach BP i potrafią być różne o 20 groszy i więcej, jedne z droższych stacji BP na południu kraju to w Wieliczce, Nowym Targu i Zakopanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do maka to byłem w pełni świadomy że wszystko co tam podaje jest zrobione z papieru lub innego szajsu.

ale co do wahy to nie wiedziałem że jest aż tak źle :mad: Byłem pewien że paliwo na różnych stacjach jest inne. Tym bardziej że mój blisk kolega po zatankowaniu Orlenowskiego diesla do swojego V10 kompletnie stracił moc i nigdy tam już nie tankuje. Na pewno nie była to wina auta. Dziwne a jednak to prawda. :confused: Mimo wszystko chyba dalej będę tankował na BP, mam jakoś większe zaufanie do tej firmy no i zbieram punkty :D:D a jak będę a w Autrii to zabiorę ze sobą kanistry. :D:D xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz z tymi kanistrami to masz pomysła:D:D:D....zachodnie koncerny paliwowe ponoć tylko dodaja do tej szajsowatej wahy jakiś uszlachetniaczy i wytrącaczy wody stąd jest troche "podrasowana"...no i cena jak pisze SB zasadniczo w Polsce za wysoka,bo różnice sięgają w stolicznych stacjach nawet 30 groszy na litrze Bezołowiowej 98:eek: w stosunku do innych stacji bez wyczesanego loga:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co do wahy to nie wiedziałem że jest aż tak źle :mad: Byłem pewien że paliwo na różnych stacjach jest inne.

Tu masz akurat rację bo na stacjach BP w wschodniej Polsce jest paliwo z rafinerii w Jaśle i Gorlicach, w południowej Polsce z rafinerii w Trzebinii, w centralnej z rafinerii w Płocku, a w północnej z rafinerii w Gdańsku :D, a surowiec(czyli ropa) na to skąd inąd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sosnowcu 95 w poniedziałek kosztowała 3,98 ( na BP bo tankuje tylko na BP LOTOS I Statoil) po 2h we wrocławiu będąc 95 na BP kosztowała 4,30 :o

a najlepiej dla sprawdzenia jakości paliwa to zrobicie tak jak ja--albo nie robcie:) pojechalem kiedyś skuszony ceną na statoil 1 2 3 go bo wtedy przy cenach średnich 4,20 tam wacha była wlasnie za 3,80 :) no i? i zalalem cały bak (ok 45L) i nie wystarczył mi zeby przejechać w 2 strony do i z wrocławia :o koło łopola musialem sie zawinąć hektar z autostrady i dolać po wyliczeniach wyszlo mi ze na tym szajsie spalił by mi 55L tego ścierwa na 400km:) wyszło mi 13,75 na 100 a jechałem ze średnią 120-130 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robalek fajnie , że wkleileś dystrybutor :)

Powiedz jeszcze czy to ON czy benzinka w tejże cenie?

Zrobiłem fotkę bo mnie zaitrygował ten dystrybutor z zaklejonym biodieslem ale ta cena to była za benzynę bo o ile pamietam ON na tej stacji był po 1.151 Euro za litr.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...