Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Soelden-Pitztal


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Na jeden dzień przed wyjazdem zakładam wątek dot. mojego wyjazdu w miejsca jak w tytule.

Waliza spakowana, sprzęt w "żółtym szerszeniu" (nasze nartowe Vito).

Start 06-11-2008 16-00.

Jak będę miał dostęp do neta w hotelu nie omieszkam krótko na żywca coś skreślić.

Po powrocie oczywiście w pełna relacja wraz z fotkami i jak będzie co to z filmami.

Modlijta się o pogodę bo na razie lipa.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jeden dzień przed wyjazdem zakładam wątek dot. mojego wyjazdu w miejsca jak w tytule.

Waliza spakowana, sprzęt w "żółtym szerszeniu" (nasze nartowe Vito).

Start 06-11-2008 16-00.

Jak będę miał dostęp do neta w hotelu nie omieszkam krótko na żywca coś skreślić.

Po powrocie oczywiście w pełna relacja wraz z fotkami i jak będzie co to z filmami.

Modlijta się o pogodę bo na razie lipa.

Pozdrawiam.

"Ojcze Nasz..... obys dał pogode temu śmiertelnikowi,zeby mu wsjo dopisało no i zeby mogł zdac relacje na zywo jak i po powrocie"

Lokciu miłego oczywiscie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze po dniu na Pitztalu na nastepne możesz sie przenieśc do Soelden.I zaliczysz Pitztal i pojezdzisz.Pogoda zapowiada sie dobra(mam nadzieje) wiec wszedzie powinno byc dobrze.A od wtorku to troche nawet luzniej. Nie ma co sie zastanawiac tylko trzeba jechać.

Ps. A czy na Stubai ktos z forumowiczów sie wybiera?

Właśnie zauwazyłem w innym wątku,że masz Soelden,Pitztal i Stubai w planach wiec moze sie najedziemy.

Edytowane przez hucu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja z wyjazdu

1. Serdeczne podziękowania dla modlących sie o pogodę zwłaszcza dla Pablo (uśmiałem się niemożebnie). Poza niewielkimi przelotnymi momentami zachmurzenia to praktycznie cztery dni lampy i absolutnie zero wiatru.

2. Przebieg wyjazdu:

Wyjazd 06-11-2008 o 16 z domu w Soelden byliśmy o 7 pod dolną stacją Gaischlachkoglbahn. Zbiórka kasy i zakup zbiorowy karnetów dla 31 osób.

Wyszło za trzy dni po 90 Eu na łepka.

Dalej jazda Gletscherstrasse do stadionu. Nartowanie od 10 do 16.

Później zjazd do Laengenfeld, kwaterunek, mycie, basen (w hotelu) i wiadomo co tzw "rex".

Drugi dzień nartowanie od 8,30 do końca, bazą był parking na Tiffenbach. Popołudniu kolacja w restauracji i znowu rex.

Trzeci dzień nartowanie od 10,30 do końca.

Czwarty dzień wyjazd o 8 na Pitztal. Trza coś nowego zobaczyć. Po nartach kąpiel, pakowanie, zdanie pokoju. Wyjazd o 21,00 w domu 11-06 o 10 rano.

3. Opis ośrodków i warunków.

1). Pogoda pisałem wyżej.

2).Śnieg leży powyżej 2500m. Na trasach jest go wystarczająco, ale w Soelden tylko dzięki armatom - jedna trasa nr 36 bez śniegu. Na Pitztalu więcej ale i sam ośrodek położony wyżej i bardziej osłonięty od wiatru.

Dla poza trasowców marnie szkoda nart i zdrowia - ale na ten temat to może Alfred bo ja poza trasę nie bałdzo.

3). Przygotowanie tras:

Soelden 4

Pitztal 5-

4). Kto i gdzie powinien jeździć czyli opis tras:

a) Soelden:

- dla najlepszych wiadomo FIS 31 w tym sezonie 3-0 dla mnie :)(więcej mi się nie chciało ),

- dla średnich i słabszych 32 i 38 praktycznie bez adrenaliny, ale rekreacja i zabawa jak najbardziej,

- najgorsza z tego co zjeździłem to trasa 34 łącznik m- dzy dwoma lodowcami. Dziadowsko przygotowana po środku łorczyk i dojazd na kreskę do stadionu (wąsko),

- pozostałe przy łorczyku 37 nie jeździłem bo nie lubię jak mnie cóś (kotwica) za du*ę ciągnie - a poza tym zawsze jak z moim kolegą wsiadamy to muszą zatrzymać.

b) Pitztal:

- najlepsza: zjazd z górnej stacji Panoramabahn nr 26-27. Na minus długi czas oczekiwania na kolejkę długa jazda na górę i przy zamkniętej trasie 29 skrzyżowanie z łorczykiem do kitu,

- mi przypasowała trasa pod nową gondolką 36-34 po pierwsze nowoczesna szybka gondolka normalnie lux, trasa długa ze 3 km momentami można odpocząć dwa trzy odcinki ostrzejsze także dla każdego coś miłego,

- najgorsza trasa przy krześle 25 ale ona pełni funkcje dojazdu do gondoli wąska, mało śniegu

- są jeszcze trasy dla słabszych przy orczykach, ale tam nie jeździłem wiadomo dla czego

5) plusy dodatnie i plusy ujemne czyli porównanie ośrodków

Dojazd do lodowca:

Solden nie dla słabych i bojaźliwych kierowców 12 km serpentynami (-)

Pitztal 300 metrów z parkingu do dolnej stacji kolei podziemnej a tu ci za darmochę busa podstawiają (+)

Układ komunikacji (wyciągi gondole):

Porównywalnie oczywiście (+) dla obydwu ośrodków.

Ilość i różnorodność tras porównywalne (+) choć z małą przewaga dla Pitztala po prostu robi wrażenie większego.

Żarcie do kitu na obydwu lodowcach, żadnej prawdziwej restauracji.

6) Hotel polecam z całą odpowiedzialnością z basenem i saunami bardzo duże apartamenty (ja mieszkałem w czterech w trzypokojowym plus kuchnia) średnio wyszło 23 Eu od łepka ze sprzątaniem- podaję namiary:

http://www.panorama-laengenfeld.at/index.php

7) Ludzie w poniedziałek na Pitztalu innego języka wśród narciarzy nie słyszałem tyyyyylko polski samochodów 9 na 10 to polskie rejestracje szoook.

8) Moja ekipa: w sumie 31 osób w Soelden zbiorowy wykup karnetów i ten darmowy dostaliśmy od całej grupy ja i mój kolega na spółę w zamian za organizację całego wyjazdu także Soelden kosztowało mnie 45 Eu za 3 dni - miło. Minus ja nie mam tzw ABSów a większość "samotnych facetów" więc trochę za dużo rexa a potem na stoku zadyszka.

Co do jazdy to niezbyt czasem mądre bo jak się czterech - pięciu facetów zejdzie na stoku z podobnymi umiejętnościami to rywalizacja (podświadoma) stwarza czasem niebezpieczne sytuacje.

9) Koszty: podaje standardowo bez mojego bonusa w postaci karnetu:

Karnet 90 Eu Soelden 38 Eu Pitztal, spanie 90 Eu, dojazd 320 PLN

Razem 1104 PLN plus żarcie i rex (niemierzalne)

10) Zdjęcia i filmy bardzo z tym marnie bo szkoda było czasu na ceregiele z aparatem a i jakość nagrań do kitu może coś wrzucę jak przejrzę na dużym ekranie.

11) Moja jazda i sprzęt (głównie Fajery) opiszę w dziale giełda w wątku założonym przez Mysiauka

12) Kurtka którą kupiłem przy pomocy Bugiego reeeeeeeweeeeeelacja.

13) Moje samopoczucie: teraz mam po wyjeździe ból w kolanach lekko odnowioną kontuzję dolnych partii kręgosłupa i syndrom pourlopowy Absolutny brak chęci do pracy.

JA CHCę NA NARTY !!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez lokiec3
Za szybko mi się kliknęło.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pytanko do kolegi lokieca czy ta 3 kilometrowa trasa to najdłuższa trasa na Pitztalu? Bo tak patrzę na mapki stoków, ale trudno wyczaić jaki to są długości poszczególnych zjazdów. Z góry dzieki za info i gratu fajnego wypadu

Edytowane przez paza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do kolegi lokieca czy ta 3 kilometrowa trasa to najdłuższa trasa na Pitztalu? Bo tak patrzę na mapki stoków, ale trudno wyczaić jaki to są długości poszczególnych zjazdów. Z góry dzieki za info i gratu fajnego wypadu

Tak to jest najdłuższa trasa 31+36 ale nie jest najstromsza. Największe spadki masz na początku wyjazdu z Panoramabahn - początek trasy 26. Tych czarnych co na mapce to nie jeździłem bo były pozamykane z braku śniegu.

Powiem ci, ze naprawdę spodobał mi się ten lodowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko do Lokieca. Jadę na Pitztal z 10 letnim synem, czy na ponad 3 tys metrów czuć że jest niskie ciśnienie. Tam jest chyba około 760-790 hPa?

Nie mam pojęcia. Przy wjazdach na górę nie było czuć zmian ciśnienia w uszach.

Zadyszkę po ostrzejszej jeździe miewałem, ale to raczej wina rexa z dnia poprzedniego niż ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...