Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dróżka Heiligenblut-Kaprun


SB

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu jechałem z Włoch przez Lienz i chciałem się przedostać do Kaprun, nawigacje satelitarne wtedy były jeszcze zupełnie nie osiągalne dla przeciętnego śmiertelnika(zresztą po dzień dzisiejszy nie posiadam), więc jazda odbywała się przy pomocy atlasu samochodowego.

Według mapy wyznaczyłem sobie trasę(najkrótszą) czyli Lienz-Heiligenblut-Kaprun. jakież było nasze zdziwienie kiedy w Heiligenblut droga się zaczęła zwężać coraz to mocniej piąć do góry, aż skończyła się na przyhotelowym parkingu:eek::eek:.

Czy miał ktoś podobne doświadczenia z tą trasą, a może wiecie dlaczego po dzień dzisiejszy w wszystkich mamach ta trasa jest wyrysowana i jeśli chodzi o papierowe wersje map nic nie wskazuje w nich na to że nie ma tam możliwości przejechania samochodem :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość januszb

wielokrotnie jeździłem z Heiligenblut do Kaprun

Kilka lat temu jechałem z Włoch przez Lienz i chciałem się przedostać do Kaprun, nawigacje satelitarne wtedy były jeszcze zupełnie nie osiągalne dla przeciętnego śmiertelnika(zresztą po dzień dzisiejszy nie posiadam), więc jazda odbywała się przy pomocy atlasu samochodowego.

Według mapy wyznaczyłem sobie trasę(najkrótszą) czyli Lienz-Heiligenblut-Kaprun. jakież było nasze zdziwienie kiedy w Heiligenblut droga się zaczęła zwężać coraz to mocniej piąć do góry, aż skończyła się na przyhotelowym parkingu:eek::eek:.

Czy miał ktoś podobne doświadczenia z tą trasą, a może wiecie dlaczego po dzień dzisiejszy w wszystkich mamach ta trasa jest wyrysowana i jeśli chodzi o papierowe wersje map nic nie wskazuje w nich na to że nie ma tam możliwości przejechania samochodem :confused:

i nigdy nie było problemów, ten parking o którym piszesz to prawdopodobnie należy do właścicieli płatnej drogi na drugą strone, jak zapłacisz to pojedziesz.

Naturalnie tylko latem bo w zimie cała droga zamknięta

pozdrawiam Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony Karyntii droga nr 107, a od strony Salzburgerlandu nr drogi nie ma ale tak to jest Grossglocknerstrasse. Fizycznie to ja wiem że jej nie ma ale na mapach jest, pytanie dlaczego??

Oj SB! Co Ty masz za mapy:eek:

To chyba najsłynniejsza droga w Austrii i w Alpach. Jest na każdej mapie! (przynajmniej tych, które ja mam). Otwarta tylko latem, jak zejdą śniegi.

Tu masz galerię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj SB! Co Ty masz za mapy:eek:

To chyba najsłynniejsza droga w Austrii i w Alpach. Jest na każdej mapie! (przynajmniej tych, które ja mam). Otwarta tylko latem, jak zejdą śniegi.

To był Shel-owski atlas i nic w nim nie wskazywało na to że droga jest nie czynna :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był Shel-owski atlas i nic w nim nie wskazywało na to że droga jest nie czynna :eek:

W Polsce odbilem sie kilka razy od zaznaczonych przepraw promowych (zazwyczaj zostal z nich zgnily slupek) i krazylem dookola aby sie z tego wyplatac.

Podobnie bylo z drogami, ktore mialy byc gminne lub prawie gminne a nie wiem czy Pajero by im podolal i tez byly cofki.

Wszystko oczywiscie wedlug extra nowych i super renomowanych atlasow samochodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...