Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór nart dla kobiety - proszę o pomoc


_kRiS_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czas kupic mamci nartki:)

Umiejetnosci oceniam na 4, wzrost ok. 158-160cm, waga ok. 50kg.

Zaden szalowy model - jazda raczej rekreacyjna, srednia predkosc.

Wstepnie mam do wyboru sposrod nart:

Blizzard XO3

Blizzard XO IQ

Volkl Supersport R1

Fischer Vision Joy

Ktos mial do czynienia z tymi nartkami i moze cos o nich powiedziec.

Bede wdzieczny za wszelkie opinie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge wypowiedzieć się w kwestii blizzarda. Oba modele przeznaczone są dla początkujących, średnio zaawansowanych. Narty "piankowe" z drewnianym rdzeniem pod wiązaniem (taka mała deseczka). To że są piankowe nie oznacza ze są złe, blizzard używa b. dobrych materiałów.

Co do samych nart, system IQ, powoduje że narta i wiązanie są zintegrowane, wiązanie tak jakby pływa w szynie i pracuje razem z nartą, co daje lepszą kontrolę i wymaga mniejszej siły by docisnąć nartę do śniegu. Oba modele maja niską wagę co jest oczywiście + dla osób jeżdżących rekreacyjnie a tym bardziej kobiet. X0 IQ można w tym sezonie nabyć za 499.99 zł (oczywiście cena z wiązaniem). Jak jesteś ze śląska to w tej cenie są w sklepach martes sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

znów o doborze nart dla kobiety...

Witam. Zastanawiam się nad kupnem nowych nart ( stare karwingowate atomiki rozwaliłam i nie żałuję). średnio zaawansowana. Lubie trochę bardziej dynamiczną jazdę, ale bez szaleństwa, krótkimi i średnimi skrętami. W zasadzie zjadę bezpiecznie z każdej górki, nawet stromej i olodzonej, oczywiście to już walka, a najczęściej po prostu jadę rekreacyjnie.Powiedzmy, poziom 5/10 .

Więc co by tu kupić... Rossignole Zenith (I-III)

Atomic sl 10 ? znów atomic...

Blizzard g-force (jakie? 1 wystarczy jak dla średnio zaawansowanej?))lub slalomki RCC. patrzę w stronę unisexów.

W sklepach ( internet, allegro) najwięcej w rozsądnych cenach chyba blizzardów. Nie znam ich wcale. Ale opinie słyszałam dobre.

Edytowane przez ruta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. A czemu zenithy? Co w nich takiego lepszego w porównaniu z, powiedzmy, blizzardami?(powiem tak, chciałabym nart tolerancyjnych,żeby się zbytnio nie męczyć; nie za twardych, ale i nie za miękkich. Średnich.)

Jeżeli zenity, to jakie? Widziałem na allegro 3,4(wersja trójki dla sieci...), 6, i td. Mutixów się boje. Nie chcę z walizką przemieszczać się i coś tam wymieniać.

Tu mi w głowie cały czas te blizzardy siedzą...g-force...Ktoś o nich słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszał słyszał ;) Przyzwoite nartry, ale g1 mogą być za miękkie .. jak jeździsz dobrze to g2 lub g3 tu nie ma większej różnicy.

W przypadku rossołów zenithy z3. Blizzard może byc o tyle lepszy dla Ciebie jak nie chcesz damskiego modelu jest lżejszy a daję się kontrolować rewelacyjnie, poza tym będzie łatwo Tobie zainicjować skręt. Tu juz wybór ależe do Ciebie czy z3 cz blizzard g3, mutixa tobie nie polecam sa to cięzkie narty jednak, atomicow 10 też jakos tak nie za bardzo po tym jak zobaczyłem ich środek ;) Ewentualnie właśnie slslomka, zalezy gdzie jeździsz, jak w polsce głównie to zenith/g3 jak za granicą to możesz spokojnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff... Więc tak. Blizzardy są na 160 cm, ale brzydsze:D ( no, też argument...)

Rosignole zenithy są piękne :cool: i ... tu problem

154 i 162 cm.

154-ki są mi prawie do nosa a 162-ki powyżej oczu.

Jakie brać rossi - na długość (że Z III to prawie pewne) 154 czy 162??? :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...