Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Head iSUPERSHAPE


piter100

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem te narty przez 3 sezony.Świetna narta.Aby wykorzystać jej mozliwości trzeba mieć opanowaną bardzo dobrze jazdę na krawędzi.Idzie jak po szynach.Jestto narta o r=<11m wiec męcząca.

Przy moich 177cm wrostu dł 160 cm idealne.Nie mniej nie więcej.

Teraz mam Progressora9 i pasuje mi bardziej od Heada.A kiedyś myslałem ,że nic lepszego nie znajde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te narty przez 3 sezony.Świetna narta.Aby wykorzystać jej mozliwości trzeba mieć opanowaną bardzo dobrze jazdę na krawędzi.Idzie jak po szynach.Jestto narta o r=<11m wiec męcząca.

Przy moich 177cm wrostu dł 160 cm idealne.Nie mniej nie więcej.

Teraz mam Progressora9 i pasuje mi bardziej od Heada.A kiedyś myslałem ,że nic lepszego nie znajde.

A możesz kilka słow wiecej na temat tego Progresora? Jaką długość dobrałeś, jak twarda jest ta 9+ mniej więcej i jakie są zalety tej narty dla użytkownika (poza tym co podaje producent) a jakie wady jeśli są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz kilka słow wiecej na temat tego Progresora? Jaką długość dobrałeś, jak twarda jest ta 9+ mniej więcej i jakie są zalety tej narty dla użytkownika (poza tym co podaje producent) a jakie wady jeśli są?

Mam je długie 170cm.

Narta jest dość uniwersalna , bardzo łatwo wchodzi w skręty, fajnie trzyma w skrecie i ma fajnego kopa przy wyjsciu.Można ciaśniej i obszerniej pojechać.Narty są twarde.Stabilne.

Super na twardym,ale też w kopkim śniegu.

Wadą jest to , że słabo nadają się na jazde po muldach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Heady też chyba do jazdy po muldach nie były najlepsze? Rozumiem, że te 9+ są nieco twardsze od Heada więc narta o podobnej twardości to powinno być 8+ - myślisz, że do wzrostu 182 można myśleć o takim Progresorze w długości 165? Osobiście myślałem bardziej o 8+ , nie chcę za twardych a przesiadka ma być ze starej SL9ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ,że Progresory9 nie są twardsze od I.Supershape.

Na Headach była wieksza frajda z jazdy po muldach.Na Fischerze , tez mam frajde, ale na Haedach było przyjemniej.

Tak jak w SL9 tak i w Headach przy małym promieniu jazda jest męcząca.Ze sketu w skręt , z skrętu w skręt i tak do ...:)

Na Progresorze zrobisz to samo, a dodatkowo możesz spokojniej się powozić dłuższym skrętem.

Jeżeli pasuje ci charakter SL9 weź Heada 165cm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za opinie,dzisiaj rano kupiłem te nartki; Head iSUPERSHAPE na 165 cm,R=11,4m i od razu pojechałem na testy do Kasiny.To był strzał w dziesiątkę-zakochałem się w nich od razu,jak marczello napisał jadą po wszystkim lód,sypki śnieg i muldy,nic im nie przeszkadza-jedyny warunek cza jechać na krawędziach,nie lubią ześlizgu.ale tzw."inżynierka na stoku"też da się zrobić:D.Jednym słowem jestem baardzo zadowolony z nabytku...

Ps;Na Śnieżnicy fajna jazda ale tylko w tygodniu,dzisiaj stok całkiem niezły ludzi mało-jazda na okrągło,tylko MRÓZ nas wygonił,jak zjeżdzaliśmy było -16.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze o twardośc tych dwóch nart - jak się one mają do starej SL9ki, Head jest chyba nieco twardszy więc Progresor +9 może być podobny? - tak gdybam i dedukuję

Piter 100 :Na Śnieżnicy byłem wczoraj - te same wrażenia, ta sama opinia tyle że wczoraj było nieco cieplej bo niecałe -10. W wekend tam nie byłem z 12 lat - to masochizm chyba. Ciekawe jak jest późnym popołudniem bo stok czynny do 21. A gdzie nabyłeś te Heady i skolko kosztowały jeśli mogę zapytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,heady nabyłem w takim sklepie na Kazimierzu,kosztowały równe 2 tys.tegoroczne.Model z tamtego roku widziałem w Rotundzie za 1750-,ale mieli tylko na 160cm,a to dla mnie chyba troszkę za mało.Dotychczas od 7 lat jeździłem na dynastarach omeglasach-mam 2 modele jeden na 157cm,a drugi na 165 i ten dłuższy jest b.uniwersalny.Na sl9 jeździłem parę lat temu na testach Intersportu(dawny Maks) w Stubaju-wg.mnie fajne ,przyjazne i miękkie nartki do zabawy i nauki.

Co do Headów to więcej napiszę po dalszych testach,wczoraj z synem na zmianę jeździliśmy na zmianę dynastary i head-tak 25 razy przez 5 godzin-i oboje zgodnie stwierdziliśmy że najlepiej jeździło się właśnie na headach.Ja-175cm,79kg,syn 175cm 60kg.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...