Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Twardosc buta do SL 9


botar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam buty Salomon Performa 6.0 (flex 80) i chcialem sie zapytac czy nadadza sie one do Atomicow SL 9?

Caly czas sie waham czy kupic sobie wlasnie SL 9 czy moze Fischer S300, a jesli okazaloby sie ze moje buty sa z miekkie do SL 9, bede mial problem z glowy. W zeszlym roku nauczylem sie jezdzic na nartach pseudocarvingowych z supermarketu) i nie wiem ktore narty wybrac, nie jezdze super agresywnie, jazda sportowa mnie nie interesuje, ale nie lubie tez zeslizgiwac sie ze stoku. Nie wiem czy SL9 nie beda zbyt trudne dla mnie.

Jeszcze jedna sprawa, mam 183cm, 76kg wagi, czy moglibyscie podac mi jaka ewentualnie wybrac dlugosc SL9 a jaka S300?

Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardosc buta do SL 9

But na pewno nie będzie za miekki do narty. Może być za miękki dla narciarza. Jeżeli chcesz naprawde wycisnąć z narty maxa to but powinien być troche twardszy (90). Osobiście polecam Fishery. Poza tym jeżeli jeździsz na poziomie powiedzmy średnio-zaawansowanym to nie wyczujesz że but będzie za miękki do narty. Więc zostałbym przy tym bucie co masz i kupił Fishery. Co do długości to musisz sam się zdecydować bo to zależy głównie od twoich umiejętności. Slalomki powinny być jakieś 15-20cm krótsze czyli dla ciebie 160-17max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardosc buta do SL 9

sl9 są dość wymagającymi nartami,dość twardymi i wg mnie są zbyt twarde do performy 6.0.są to narty dla narcirzy zaawansowanych.w twoim przypadku lepsze będą fischerys300,które są przeznaczone dla osób dobrze jeżdżących,ale niezbyt agresywnie i nie dla expertów-powinny być wiec idealne dla Ciebie.najlepszą długośćią narty byłoby 168,ale większość modelil jest dostępnych tylko w długościach 140,150,160,170,180(choć zdarzają się też posrednie,ale rzadko),więc dla ciebie radzę 170 i wiązanka z płytą.

pozdrawiam i życzę powodzenia!

wally

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardosc buta do SL 9

Powiedz czemu 168 a nie np.: 167,4 skoro juz tacy dokladni jestesmy????????? Bierz SL:9. Wcale nie sa trudne. Na takich nartach wlasnie najlatwiej sie nauczyc.wcale nie sa za twarde. Bardzo latwo je opanujesz. To sa narty funowe i takie walsnie jest ich przeznaczenie do zabawy. Nazwa grupy jest mylaca (slalom - tak naprawde nie maja wiele z n im wspolnego. sportowe narty atomica to sl:11) Najlepsza dlugoscia dla ciebie bylo by niewiele wiecej niz 160 moim zdaniem 170 to juz za duzo (zwlaszcza jesli nie jestes bardzo agresywnie jezdzacym iu do tego bardzo masywnym narciazem). To jest moje zdanie. Pozdrawiam. Trzymaj sie i do zobaczenia na stoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardosc buta do SL 9

Dużo już zostało napisane, częściowo dość kategorycznie ...

Podsumowując, moim zdaniem, to 160 jest dobre dla mnie (176/760, a i tak jeżdżę na 165, no bo FIS i te ich przepisy) i nie są to narty za długie dla mnie.

Przy wzroście 183 i mimo tak małej wagi (równej mojej), polecałbym jednak 170, bo 160-ki będą latać pod Tobą jak Żyd po pustym sklepie. Każdy speed będzie niebezpieczny.

Co do wyboru narty: nie jeździłem na Fiszach 300, więc nie będę się wypowiadał na ich temat, natomiast SL-9, to narta łatwa i tolerancyjna - za łatwa dla mnie, to może dla Ciebie będzie w sam raz. Potwierdzam, że w grupie "slalom" znajduje się trochę na wyrost - no może dla kobitek ...

No to tyle

Pozdrawiam

Misiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardosc buta do SL 9

nie widzę sensu przejmować się przepisami FIS`u jak nie startujesz w zawodach FIS`owych, chociaż dla Ciebie 160 może być trochę za krótkie jażeli miałabyć to twoja jedyna narta. duże prędkości i długi skręt to nie na tych nartach (SL9). do tego stylu jazdy przeznaczone są narty gigantowe.

pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardosc buta do SL 9

Moim zdaniem 170 to duzo za duzo... Zobaczcie na taliowanie tej narty.. To co jest w katalogach to pomylka. Ta nartka ma w glowce co najmniej 120... Przy takich wymiarach 170tka dla kogos kto ma 183, jest dosc problematyczna... Ja bym gwizdal na FIS i wybral 160... no ewentualnie 165(no ale Atomic nie produkuje sl9 w takiej dlugosci)....

Takie jest moje zdanie.... ale przeciez zawsze ktos moze postapic tak jak on uwaza...

Pozdro

P.S. A jesli mowimy o dl. nart... To jakim waszym zdaniem powinien byc Fiszer RC4 Worldcup SC dla kogos o takim wzroscie jak autor tego watku(czyli ok 183 cm)? Moim zdaniem gorna granica to 160... A idealnie to 155:)

Co wy na to.... ? Jakies uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardosc buta do SL 9

Tu nie chodzi o FIS (choć w moim przypadku trochę chodzi, bo są organizowane zawody dla starych dziadów w formule FIS-owskiej), ale to tylko posłużyło mi za przykład, że skoro dla moich parametrów slalomka komórkowa 165 nie jest za długa, to sklepówa 170 dla facia mającego 183 też nie będzie za długa.

Pozdrawiam

Misiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardosc buta do SL 9

trochę poteoretyzuję:

1. jeśli ma to być jedyna narta to musi być uniwersalna i wtedy długość 170 może być ok. Dłuższa narta lepiej się zachowuje przy dużych prędkościach w długim skręcie,

2. jeżeli zależy na wykorzystaniu tej narty zgodnie z jej przeznaczeniem to 155 lub 160 i nie więcej, tylko wtedy perzy długim skręcie gigantowym ciężko ustać na narcie tak krótkiej,

3. najlepiej mieć dwie pary nart: jedną do zapierda....a czyli gigantową, a drugą: slalomową/funową.

pozdrawiam

Maciek

ps. czy but twardy czy mięki tego nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...