Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Przesiadka z narty klasycznej na carving :(


jurek69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam serdecznie z Beskidu Niskiego. Stało sie!- po długiej przerwie ok 8lat mam zamiar wejść na stok! .....I od razu pojawia sie problem-jaka narta bedzie dla mnie tą odpowiednią .Dodam ze zawsze jeździłem na nartach klasycznych (śmigało sie trochę :D ) moje umiejętności oceniam w waszej skali na 7,uwielbiałem jeżdzić gdzieś z "boczku","mały" puszek a i nartostradą nie pogardziłem:) co wybrać ? allmountain,allround.....

z góry dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem :confused: jezdziłeś "klasycznie" teraz wracasz na stoki z forumową "siódemką" która jest carvingowa, troche zaskakujące...

Narty allmoutain i allround dobrze kombinujesz ale konkretne modele jakie masz do wyboru mogłbyś podać bo zaraz sie zacznie wypisywanie wszystkiego po kolei czyli wsumie droga do nikąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem :confused: jezdziłeś "klasycznie" teraz wracasz na stoki z forumową "siódemką" która jest carvingowa, troche zaskakujące...

Narty allmoutain i allround dobrze kombinujesz ale konkretne modele jakie masz do wyboru mogłbyś podać bo zaraz sie zacznie wypisywanie wszystkiego po kolei czyli wsumie droga do nikąd :)

Miałem na myśli siódemkę w skali dziesieciostopniowej w jeździe klasycznej .A co do sprzetu mysłałem nad Fischer Cold Heat lub Head Monster iM 88 SW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli siódemkę w skali dziesieciostopniowej w jeździe klasycznej .A co do sprzetu mysłałem nad Fischer Cold Heat lub Head Monster iM 88 SW

Ciekawe narty sobie wybrałeś:rolleyes: Do nauki podstaw carvingu? Myślę że coś lżejszego, węższego i krótszego będzie bardziej na miejscu, a i tak będzie Ci ciężko wyzbyć się starych nawyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carving

Ja mysle, ze dla kogos kto juz dobrze jezdzi i szusuje to jest tak jak przesiadka z "malucha" np do dobrej klasy samochodu, no moze nie mercedesa ale...

Osobiscie mysle, ze za duzo podajecie w postach danych technicznych nart lacznie z symbolami. Dla zwyklego zjadacza chleba czytaj lubiacego wszelkiego rodzaju sporty zimowe jest to malo czytelne, marki i modele sa do siebie tak podobne... Roznica jest dopiero jak zalozysz ja na nogi i troche poszalejesz..

Pozdrawiam goraco -;)-sama szusuje na czwartych juz nartach ponad dwadziescia lat, ale nie potrafie wymienic ich parametrow. Obecne sa po prostu dobre i na pewno karv:):cool:ingi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to tak trudno przejść z jednego stylu na drugi?

Jest takie powiedzonko : ciężko jest nauczyć starego psa nowych sztuczek ...

Jeśli masz mocno zakorzenione takie rzeczy jak : skręt stóp, rotacja ( nawet śladowa ), b.wąska jazda ze złączonymi kolanami, wyprostowana pozycja na nartach itp to będzie Ci ciężko, rozsądnie dobrany sprzęt może być pomocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzonko : ciężko jest nauczyć starego psa nowych sztuczek ...

Jeśli masz mocno zakorzenione takie rzeczy jak : skręt stóp, rotacja ( nawet śladowa ), b.wąska jazda ze złączonymi kolanami, wyprostowana pozycja na nartach itp to będzie Ci ciężko, rozsądnie dobrany sprzęt może być pomocny.

otóż to -dobrze dobrany sprzet !

Ale nic odwiedziłem wypożyczalnie na stoku:)

- pan powiedział slalom gigant

- ja ok i jakoś poszło

Nie rozumiem tylko dlaczego niektórzy mówią że pozostaną stare nawyki!

w/g mnie na tych nartach nie da sie inaczej jeździć trzeba ich tylko troche "posłuchać" i łapiesz w mig!!

Nawet niezły ten carving :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż to -dobrze dobrany sprzet !

Ale nic odwiedziłem wypożyczalnie na stoku:)

- pan powiedział slalom gigant

- ja ok i jakoś poszło

Nie rozumiem tylko dlaczego niektórzy mówią że pozostaną stare nawyki!

w/g mnie na tych nartach nie da sie inaczej jeździć trzeba ich tylko troche "posłuchać" i łapiesz w mig!!

Nawet niezły ten carving :)

Jeśli " poszło " i jest to dynamiczna jazda na czystej krawędzi to szczerze gratuluję i podziwiam. Mnie porzucenie starych nawyków zajęło parę sezonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli " poszło " i jest to dynamiczna jazda na czystej krawędzi to szczerze gratuluję i podziwiam. Mnie porzucenie starych nawyków zajęło parę sezonów.

na pewno nie jest tak czyściutko jak piszę ale czuje że z czasem przyjdzie technika bo musi !

Da sie je poskromić :) i ............ oczywiście w kasku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe narty sobie wybrałeś:rolleyes: Do nauki podstaw carvingu? Myślę że coś lżejszego, węższego i krótszego będzie bardziej na miejscu, a i tak będzie Ci ciężko wyzbyć się starych nawyków.

a co do sprzetu kupiłem takie coś :)

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2081&id_modelu=2624

....wiatr we włosach :)

dzieki wszystkim za rady do zobaczenia na stokach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do sprzetu kupiłem takie coś :)

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2081&id_modelu=2624

....wiatr we włosach :)

dzieki wszystkim za rady do zobaczenia na stokach :)

Fajne narty, napisz słówko jak przetestujesz. Ja tam bym nie demonizował tej zmiany, każdy sobie jakoś wyrzeźbi swoją technikę, ważne by dobrze sie bawić i dobrze czuć, by mieć z tego przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne narty, napisz słówko jak przetestujesz. Ja tam bym nie demonizował tej zmiany, każdy sobie jakoś wyrzeźbi swoją technikę, ważne by dobrze sie bawić i dobrze czuć, by mieć z tego przyjemność.

Na stoku w wypożyczalni u znajomego przetestowałem jakieś używane rossignol-allround ,atomic-slalom, fischery cross, head-cross,Najbardziej podeszły mi te z grupy cross twarde!! A co moge powiedzieć o narcie -kupiłem chyba to co szukałem porównując do tych które miałem na nogach a było ich w przeciągu 4 dni chyba ze 12 - zadne z testowanych nie nie trzymały tak jak moje ,narta b szybka trzeba zastanowic sie nad kaskiem :)nie było lodu to nie wiem jak z "przyczepnoscią ":) i na tym skończe moje "wychwalanie" bo zdaje sobie sprawe że w tym segmencie jest dziesiątki nart i są pewnie niektóre o niebo lepsze -niestety nie dane mi było pojeżdzic na nowym sprzecie

Pozdr wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jakiś film wrzucisz... :D a tak na serio to człowiek im jest wiekszy tym dowiaduje sie jaki jest mały wiec poki co jest prosto jak juz bedziesz w tym "kimś" to powiesz że do "guru" jeszcze kawałek ;) takie jest przynajmniej moje prywatne zdanie.

Moje dzieci jeszcze za małe zeby krecic filmy:), a ja chyba za stary na "reżyserke" ale postaram się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...