Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic Race SL a skicross !?!


mihau78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szykuję się do zmiany sprzętu. Chciałbym pozostać przy Atomicach i zastanawiam się jaka jest faktyczna różnica między wskazanymi modelami i który byłby dla mnie lepszy. Jeżdżę od kilku lat, ale nie uważam się za jakiegoś eksperta. Lubię dość szybką jazdę. Do tej pory miałem narty Atomic Beta Race 9'20 o długości 180 cm (mam 187 cm) i przyznaję, że były dla mnie zbyt wymagające. Chciałbym coś bardziej uniwersalnego, a jednocześnie niezbyt wolnego. Czy race Sl to typowe slalomówki, czy oznaczenie "race" świadczy o ich zacięciu do szybszej jazdy. Słyszałem że narty typu skicross są tylko nieco "łagodniejsze" od race GS, a to by mi chyba pasowało. Aha, zastanawiam się też nad długością, ale chyba wybiorę tym razem 170 cm. Jak uważacie? Z góry dzięki za odpowiedź.

Hmm, widzę, że wątek nie cieszy się zainteresowaniem. Może zbyt lakonicznie opisałem sytuację albo pytanie wydaje się ekspertom śmieszne. Trudno. Chyba zdecyduję się na Atomic SX 12 z poprzedniego roku lub z nieco niższym indeksem.

Edytowane przez mihau78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to tak,

Różnica jest znaczna w każdej grupie. Są narty dlasłabiej i lepiej jeżdżących.

W Atomicu wyrażone cyferkami. Np SL10 to narta w miarę uniwersalna dla osób średnio jeżdzących lub np dla dobrze jeżdżących pań. Sl 11 narta dla dobrze i bardzo dobrze, sl12 wiadomo, dość wymagająca i bardzo sztywna slalomka. Analogicznie ma się to do GS`ek i SX`ow.

Generalnie mimo zbliżonego promienia skrętu między tymi dwoma grupami, sx są bardziej uniwersalne, ale np sx12 wcale nie będzie "prostsza w obsłudze" niż gs10. Sh 12 przy podanym przez ciebie stopniu umiejętności to za mocna narta. Lepiej sx 11 czy np Drive 9 - która ma też większy promien bo ok 17-18m a jest bardziej dla człowieka który nie jest przyzwyczajony do sztywnych nart i zarazem wybacza więcej błędów no i lepiej się prowadzi bo jest lżejsza;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Chyba zdecyduję się na sx11 o długości ok. 170 cm z zeszłego roku. No, chyba że ktoś ma lepszą propozycję...

Minął jakiś czas i jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji. Na narty wybieram się 7 III, stanieć już chyba bardziej nie stanieją. Poczytałem trochę i myślę jeszcze o GS 10 174 cm. Jakieś podpowiedzi?

Edytowane przez mihau78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...