Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

ATOMIC GS 11 166cm + RACE 412 opinie?


duru79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od zeszłego roku złapałem bakcyla na narty. To było moje pierwsze zetknięcie z nartami i już wiem, że to lubię.

W kwietniu wybieramy się do Livingno, więc rozpocząłem kompletowanie sprzętu.

Wcześniej jeździłem na wypożyczonych nartach obecnie przymierzam się do zakupu.

Miałbym parę pytań związany

Po pierwsze moje wymiary 178/ 100 kg, wiem grubasek ze mnie ale jestem na diecie i mam nadzieję, że w dniu wyjazdu będzie waga około 90-95 kg, intensywny trening z dietą:)

Pierwsze pytanie to czy narty nowe czy z uwagi na pierwsze kroki używane tak aby nie wydawać od razu dużej kasy na narty?

Znalazłem na Allegro taki komplecik nart ATOMIC GS 11 166cm + RACE 412, jak sądzicie czy te narty będą odpowiednie do mojej osoby, zaznaczam że mam straszne parcie na jazdę, może nie wyczynową ale rekreacyjną.

http://www.allegro.pl/item533685054_atomic_gs_11_166cm_race_412_genialny_komplet.html

Proszę o poradę, a jeżeli uznacie, że ten zestaw nie dla mnie to może jakieś propozycje.

Pozostały sprzęt jak buty, kurtka, spodnie, rękawiczki, kask i gogle posiadam:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od zeszłego roku złapałem bakcyla na narty. To było moje pierwsze zetknięcie z nartami i już wiem, że to lubię.

W kwietniu wybieramy się do Livingno, więc rozpocząłem kompletowanie sprzętu.

taki komplecik nart ATOMIC GS 11 166cm + RACE 412,

jako narta do nauki to nie bardzo się to nadaje :), a jak już będziesz jeździł to narte gigantową to raczej swojego wzrostu lub nawet trochę dłuższą, z powodu dosyć pokaźnej wagi;) musisz poszukać czegoś trochę twardszego niż narty dla początkujących, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a ja mam podobnego kumpla (bodajże 107kg, 176cm), ktory do nauki carvingu (przesiadka z ołówków) ma RX Hot Fajer :) A buty Rossi R14 to pod nim skrzypią.

Takze ja wcale bym się nie bał tego GS11 z taką wagą.

Natomiast pytanie czy chcesz się uczyć dalej na nartach, które -tak czy owak- są dośc szybkie i wymagają pewnych zdolności?

Możesz nie wykorzystać ich potencjału.

A jakby tak poszukać np sl11? I mniejszy promień ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na co komu gigantka która nie ma nawet 170 cm... sie nauczysz jezdzić i co? i do wymiany ?? Lepiej kupić jakąś slalomke i pozniej jak bedziesz chciał to na polskich stokach sie pomiescisz ;) a co do twardosci to owszem narta dla Ciebie powinna być twarda ale wg mnie nie z klasy race bo to nauce nie sprzyja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jak byście podsunęli konkretny model.

A jaka długość dla mnie będzie odpowiednia, rozmawiałem z osobą która dosyć długo jeździ i mi polecał na 160-166.

Czy długość odpowiada za twardość?

xwing wysokie modele, waweflex 10 i wyższe, contacty to z tego może być 160-165 ale z gs to min 175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xwing wysokie modele, waweflex 10 i wyższe, contacty to z tego może być 160-165 ale z gs to min 175

Dzięki za podpowiedź.

Szukałem i znalazłem np. takie narty co o nich myślisz?

http://www.allegro.pl/item531075938_salomon_x_wing_04_salomon_610_nowe_162cm.html

http://www.allegro.pl/item528100991_gielda_nart_jelenia_gora_salomon_x_wing.html

http://www.allegro.pl/item529574034_salomon_x_wing_07_08r_162cm_od_skifun.html

Edytowane przez duru79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...