Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Powtarzane nie raz pytanie, dobór nart?


duru79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję pomocy w doborze nart, już raz zakładałem takie pytanie na forum.

Chciałbym uzyskać pomoc w wyborze konkretnego modelu.

Jestem początkującemu narciarzem z połkniętym bakcylem:). Swoje umiejętności oceniam na 2-3.

Poszukuję nart dla osób początkujących średnio-zaawansowanych. Na pewno chcę jeździć, bo to pokochałem.

Na tym etapie nie będę inwestował dużej kwoty w sprzęt. Na narty chciałbym przeznaczyć od 400-850 zł. max. Może to być sprzęt również używany.

Moje wymiary to 178/100 kg. – wiem, wiem, ostro trenuję i jestem na diecie:)

Wyjazd na narty 17 kwietnia 2009 do Livigno. Czy uważacie, że warto poczekać na wyprzedaże i obecnie nie sugerować się ceną?

Czekam na opinie.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w jednym ze sklepów sprzedawca polecał mi model Blizzard IQON 7200, 7400.

Znalazłem taki model na allegro tylko w innej szacie niż w sklepie. Czy to jest jakaś marketówka?

http://www.allegro.pl/item536200816_narty_blizzard_iqon_7200_167cm_wyprzedaz_55.html

A to jest dokładnie ta narta którą mi polecał sprzedawca w sklepie:

http://www.allegro.pl/item541074750_super_blizzard_iqon_7200_blizzard_iq_3_10.html

Co sądzicie o tej narcie?

Edytowane przez duru79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponował coś używanego na dwa sezony ( może jeden jak ostro potrenujesz) i przesiadkę na docelową nartę.

Z moich doświadczeń im koniec sezonu zbliża się ku końcowi to ceny używane topnieją więc może warto wyczekać do ostatniego momentu ?

Tak czy inaczej proponował być coś szerokiego pod stopą i z dość małym promieniem skrętu z gatunku dla początkujących, stabilne przyjemne i dużo się na początku nauczysz, jeździłem kiedyś na takim HEAD'ach ale firma moim zdaniem nie ma znaczenia. pozdrawiam i zazdroszcze Livigno

ps porównaj sobie opis http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=1646&id_modelu=2054

z opisem na allegro delikatnie zmieniony w przypadku odbiorców

Edytowane przez popcio
dopiska ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też się zastanawiałem nad używanymi. Potrenuję i będę bardziej pewny czego oczekuję od narty. w tej chili to nawet nie bardzo wiem na co patrzeć.

Wiem jedno przy mojej wadze narta powinna być twarda.

Obecnie nie jestem w tym temacie ekspertem. Pozostały sprzęt jak kask, spodnie, kurtka, rękawiczki, gogle, bielizna termiczna posiadam więc i czas na narty.

Co masz na myśli krótki skręt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj chwilę, powinno się coś wyprzedawać. Jeśli narta łatwa i dobra do nauki to polecić ci mogę Atomy Metrony - moze z zeszłego roku trafisz gdzieś wyprzedawane, przy twojej wadze i umiejętnościach to 9ki lub 10ki powinny być ok. Może tez udać Ci sie trafi Rossi Zenithy 3ki zeszłoroczne, już je widziałem w IS za 1000 zł lub coś z Salomonów X Wingsów (np 8ki) lub z Fisherów AMC albo Heady Xenony. Jak znajdziesz zeszłoroczne lub sprzed dwóch lat to za 850 zł coś na pewno znajdziesz, poszukaj w necie lub w sklepach w połowie lutego jak sie ferie zaczną już wszedzie. Zresztą sprzęd już zaczą się gdzieniegdzie wyprzedawać, zwłaszcza ze starszych kolekcji i można coś atrakcyjnie trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj chwilę, powinno się coś wyprzedawać. Jeśli narta łatwa i dobra do nauki to polecić ci mogę Atomy Metrony - moze z zeszłego roku trafisz gdzieś wyprzedawane, przy twojej wadze i umiejętnościach to 9ki lub 10ki powinny być ok

Czy o takie Ci chodziło:

http://www.allegro.pl/item532327814_atomic_metron_8_d_310_168cm_autoryzowany_sklep.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest 8ka, najniższy model, ostatnio rozmawiałem z kolesiem, który na takiej jeździ, na krześle ze mną jechał, on kupil je po 3 latach jazdy i sprawiał wrażenie bardzo z niej zadowolonego, potem zamienili się z kolegą, który na krosach Salomona na co dzień śmigał i jadąc z nimi drugi raz krzesłem pogadalismy - ten drugi kolo też sie dobrze o tym Metronie wypowiadał. Jest niezbyt twarda zwłaszcza przy twojej wadze ale z drugiej strony jesteś raczej poczatkujący więc pewnie by były ok. Ona ma większy promień skrętu niż 9ka więc jest bardziej relaksacyjna, ponoc przyjemna. Ja objeżdrzałem 9ki czyli nieco twardsze, ważę prawie 90 i jeżdrzę znacznie dłużej od ciebie i na ten brak twardości jakoś nie narzekałem więc w twoim wypadku i tej 8ki bym nie skreślał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o promień skrętu polecałbym coś poniżej 14 metrów a metrony są ok moim zdaniem nie musisz kierować się długością nart do tego dojdziesz później

Jak masz okazje gdzieś tanio dostać shorty to polecam ale tylko naostrzone świetnie oduczają jazdy na tyłach ( na tydzień wakacji to może być za mało więc raczej jako drugie narty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że ok, to deski łatwe w prowadzeniu i niespecjalnie męczące a już nie z najniższej półki i nie tylko do nauki, dobre na trasach już nieco zmęczonych zwłaszcza, szerokie pod butem, wybaczają sporo błędów i dają niezłą kontrolę. Na twoją wagę mogą być trochę zbyt miękkie ale jeśli jeździsz na poziomie 2-3 i zero-agresywnie (rekraacyjnie) to nie będziesz miał z tym problemów i przy takim poziomie nie wiem czy twardsze ci potrzebne. Może lepsze by były 9ki ale i z tych będziesz zadowolony. Zreszta nie ma sie co spieszyc z zakupem, od połowy lutego na bank trafisz okazję a nart, które Ci podejdą jest bardzo wiele, w zasadzie każda średniej klasy allroundówka czy coś w rodzaju Metrona (czyli taka pseudoallmountain) będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie podobają mi się te 9ki:

http://www.allegro.pl/item540615852_...cm_okazja.html

cena też jest chyba bardzo przystępna:) na pewno jeszcze trochę będę zwlekał, do końca sezonu.

Co do moich umiejętności mam za sobą tak naprawdę 4 dni zjazdowe. Umiem wstawać, opanowałem jazdę pługiem, umiem się zatrzymać no i nie padam:)

Jak sobie pofolguję to i potrafię się rozpędzić. Raczej wolę jeździć rekreacyjnie dla przyjemności a nie dla adrenaliny prędkości:)

Co do długości nart to zakładam wysokość równą wysokości brody i nosa. Czyli między 162-166 cm.

Dlaczego im mniejszy promień skrętu narty tym lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...