Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak ustawić...


lski@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak obniża się szczęke przodu wiązania Fischer RC4Z13,aby dopasowac

ją do wysokości przodu buta-nie mogę zdjąc czarnej zaslepki z wiązania,

czy wogóle jest ta regulacja?

... moim zdaniem nie obniza sie a o zaslepce nie mam pojecia bo ja nie jestem Fischerowiec :D ale tu na forum jest sporo Fischerowcow wiec na pewno ktos pospieszy z pomoca :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obniża się szczęke przodu wiązania Fischer RC4Z13,aby dopasowac

ją do wysokości przodu buta-nie mogę zdjąc czarnej zaslepki z wiązania,

czy wogóle jest ta regulacja?

Kolego lski - a co się dzieje, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Przód buta nie pasuje w wiązanie ? Przecież to wszystko jest znormalizowane...

Wydaje mi się że tam nie ma regulacji, ale ręki obciąć sobie nie dam - sprawdzę w domu... :)

Twoje wiązania Z13 posiadają system FRP Fischera (Roll Pincer System), który automatycznie redukuje o 30 % naturalny luz buta w wiązaniu, a co za tym idzie przyśpiesza o 30% przekaz energii na krawędź narty. Jeżeli występuje delikatny luz nie ma się co nim przejmować.

Bo pasować musi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego lski - a co się dzieje, bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Przód buta nie pasuje w wiązanie ? Przecież to wszystko jest znormalizowane...

Wydaje mi się że tam nie ma regulacji, ale ręki obciąć sobie nie dam - sprawdzę w domu... :)

Twoje wiązania Z13 posiadają system FRP Fischera (Roll Pincer System), który automatycznie redukuje o 30 % naturalny luz buta w wiązaniu, a co za tym idzie przyśpiesza o 30% przekaz energii na krawędź narty. Jeżeli występuje delikatny luz nie ma się co nim przejmować.

Bo pasować musi...

... z calym szacunkiem dla systemow Fischera ale jednak luzow nie powinno zadnych byc (nawet delikatnych). Jezeli jest stary but to moze byc troche zuzyty (zola buta od chodzenia) i dla tego pojawia sie luz - ale to tylko przypuszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... z calym szacunkiem dla systemow Fischera ale jednak luzow nie powinno zadnych byc (nawet delikatnych). Jezeli jest stary but to moze byc troche zuzyty (zola buta od chodzenia) i dla tego pojawia sie luz - ale to tylko przypuszczenia

zawsze mozna przeciez je wymienic i będzie po problemie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi na zbyt duży luz góra-dół...

Jarek ma jednak rację... :) W jednym przypadku :D

Swoich przypuszczeń.

Do tego wiązania Z13 Freeflex kolega lski podpina stare (8 letnie) i jak sam wspomina, rozbite buty Salomon Equipe. Stąd pojawił Ci się luz Kolego lski :)

Trzeba było wcześniej o tym wspomnieć, a nie dopiero w innym temacie... ;)

... z calym szacunkiem dla systemow Fischera ale jednak luzow nie powinno zadnych byc (nawet delikatnych). Jezeli jest stary but to moze byc troche zuzyty (zola buta od chodzenia) i dla tego pojawia sie luz - ale to tylko przypuszczenia

W przypadku drugim, z całym szacunkiem do Twojej osoby Jarku - nie do końca masz rację.

W wiązaniach Full Diagonal występuje minimalny i zupełnie naturalny luz i nie dotyczy to tylko systemów fischera, ale atomica czy np. Tyrolii.

Cytuje Ci opis wiązania TD Tyrolii:

" Przód wiązania posiada Full Diagonal. Dzięki budowie przodu wiązania w systemie Lite w bardzo dużym stopniu ograniczony został naturalny luz przodu buta w wiązaniu."

Edytowane przez carverfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku drugim, z całym szacunkiem do Twojej osoby Jarku - nie do końca masz rację.

W wiązaniach Full Diagonal występuje minimalny i zupełnie naturalny luz i nie dotyczy to tylko systemów fischera, ale atomica czy np. Tyrolii.

Cytuje Ci opis wiązania TD Tyrolii:

" Przód wiązania posiada Full Diagonal. Dzięki budowie przodu wiązania w systemie Lite w bardzo dużym stopniu ograniczony został naturalny luz przodu buta w wiązaniu."

... spoko, ja juz sie przyzwyczailem ze rzadko kiedy mam racje :rolleyes: a poza tym na Fischerach sie nie znam, za to dobrze ze mam Rossi i to serwisowe bo jakbym mial jakis luz w wiazaniach to by mnie chyba szczyscilo :eek: dla tego zakladam na buty tzw. cat tracks zeby sie zola nie zuzywala :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, nie obrażaj się na mnie... :) No OFFENCE :)

Lubię konstruktywną polemikę i w życiu nie jest moim zamiarem Cię zdyskredytować, czy też udowodnić, że nie masz racji...

Odwrotnie - uważam, że polemika z Tobą jest bardzo merytoryczna i ciekawa (pamiętam Twój elaborat z flexa butów RC4) :D

Full Diagonal tak się zachowuje, Przyjacielu.

Niezależnie czy jest zamontowany w wiązaniach fiszera, elana, atomica czy w wiązaniach tyrolii.

Full diagonal jest systemem bezpiecznego wypinania się na boki. Jest też systemem delikatnych luzów na linii but - wiążanko. Wepnij buta w jakikolwiek FD i ustaw odpowiednią siłę wypięcia, potem energicznym ruchem wypnij buta ( np. uderzając ręką w skorupę buta- tylko ostrożnie :D-po prostu go w ten sposób wyhacz ) i zobacz jak to działa- czy nie ma zbyt wielkiego luzu. A luz tam musi być - jak piszą sami producenci - jest naturalny.

Pozdrawiam serdecznie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, nie obrażaj się na mnie... :) No OFFENCE :)

Lubię konstruktywną polemikę i w życiu nie jest moim zamiarem Cię zdyskredytować, czy też udowodnić, że nie masz racji...

Odwrotnie - uważam, że polemika z Tobą jest bardzo merytoryczna i ciekawa (pamiętam Twój elaborat z flexa butów RC4) :D

Full Diagonal tak się zachowuje, Przyjacielu.

Niezależnie czy jest zamontowany w wiązaniach fiszera, elana, atomica czy w wiązaniach tyrolii.

Full diagonal jest systemem bezpiecznego wypinania się na boki. Jest też systemem delikatnych luzów na linii but - wiążanko. Wepnij buta w jakikolwiek FD i ustaw odpowiednią siłę wypięcia, potem energicznym ruchem wypnij buta ( np. uderzając ręką w skorupę buta- tylko ostrożnie :D-po prostu go w ten sposób wyhacz ) i zobacz jak to działa- czy nie ma zbyt wielkiego luzu. A luz tam musi być - jak piszą sami producenci - jest naturalny.

Pozdrawiam serdecznie ;)

Hej, Carvefan nie ma mowy o zadnym obrazaniu, spoko, ja nie musze miec przeciez zawsze racji, luzik, to dla mnie nie jest zaden obciach :cool:

Wracajac do luzow, to ich nie cierpie. Napisze tak: porownalem kiedys mojego troche wypracowanego Omeglassa (sklepowego) z moim Rossi serwisowym w taki sposob ze na sucho (powiedzmy w domu) poprosilem zeby ktos stanal na polozonej na ziemi narcie i wpialem buta i sprubowalem poruszac nim na boki, i co sie okazalo, ze w Omaglassach bylo sporo luzu (wiazanie + plyta) natomiast w Rossim bylo niezle. Nie twierdze ze Rossi jest lepszy od Dynastara, bo w innym modelu Rossi mogloby byc dokladnie to samo. Chodzi mi o to ze w niektorych nartach rzeczywiscie moga byc luzy w ukadzie wiazanie + plyta ale przy jezdzeniu na twardym to przeszkadza wiec dla tego napisalem ze by mnie szczyscilo :eek: bo tak by sie stalo :D a co napisalem o cat trackach to tez prawda, warto stosowac zeby nie zniszczyc buta jezeli zola jest 100% plastikowa

-----------------

dopisuje jeszcze ze bez wzgledu na diagonal czy co to tam jest ze sytuacja jaka opisuje Iski wg mnie nie moze miec miejsca, but nie moze latac i koniec, ale jeszcze raz zaznaczam, na Fischerah sie nie znam, tyle ode mnie na dzisiaj ;)

Edytowane przez jarek
maly dopisek, bo sie wymadrzam a kolega Iski ma problem nie rozwiazany
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Carvefan nie ma mowy o zadnym obrazaniu, spoko, ja nie musze miec przeciez zawsze racji, luzik, to dla mnie nie jest zaden obciach :cool:

Bardzo się cieszę, że się rozumiemy :)

dopisuje jeszcze ze bez wzgledu na diagonal czy co to tam jest ze sytuacja jaka opisuje Iski wg mnie nie moze miec miejsca, but nie moze latac i koniec, ale jeszcze raz zaznaczam, na Fischerah sie nie znam, tyle ode mnie na dzisiaj ;)

Jasne, że nie może latać, dyskutowaliśmy o maleńkim (opisywanym przez producentów jako normalny) luzie buta w wiązadłach z Full Diagonal.

Zauważ, że kolega lski nie zdementował moich przypuszczeń, że problem ma tylko ze starym Salomonem Equipe. Jestem przekonany, że problemów z butami RC4 Competition nie ma żadnych i pasują do tego wiązania Z13 jak ulał. Być może pomogło by zastosowanie w starych butach wspomnianych przez Ciebie cat tracków, o ile dla tych salomonków nie jest już za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...