Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

o pogode we włoszech w marcu


Alicja2901

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do osób znających się na klimatach ze tak powiem górskich. Otóż wyjezdzam na narty 13 marca do włoch (passo tonse) i nie wiem a raczej trudno mi jest określić jaka pogoda tam bedzie w tym czawsi, jaka jest juz o tej porze roku. Może ktoś wie i mógłby mi doradzić czy brac ze sobą "cieplejsze" rzeczy ? jak sie przygotowac na ten wyjazd

z góry dziekuje za rady. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od siedmiu lat rokrocznie jeżdżę we włoskie Dolomity, przeważnie w drugim tygodniu marca. Średnio statystycznie pogoda na przełęczy Brenner (wjazd z Austrii do Włoch) dochodzi do +10/+12, po wspięciu się serpentynami w daną dolinę narciarską w miasteczkach temperatura spada do ok. +5, a na stokach jest lekki plus (0 -> +2).

To statystyka - ale jak się ubieramy na stok, to moim zdaniem nie trzeba patrzeć na statystykę :), ale na najgorsze możliwe warunki, jakie mogą wystąpić w danym dniu (po co potem marznąć i nie mieć przyjemności z jeżdżenia :rolleyes:). Tak więc, jeśli rano widać czyste niebo, to ja na bieliznę termiczną zakładam windstopper, a na to kurtkę z wypiętym polarem. Jeśli jednak niebo jest zachmurzone (a tak też się zdarza, mimo że to Włochy i nie tego po Włoszech oczekujemy :)), to wpinam do tej kurtki polar. Większe zmarźluchy zakładają jeszcze wtedy na bieliznę termiczną golfik z cienkiego polaru - i w sumie dobrze robią - zawsze go można schować do plecaka.

Tak więc bez przesady - mimo że Włochy, to jazda w podkoszulku w marcu to wyjątkowa sytuacja. Ja "najcieniej" jeździłem w windstopperze bez kurtki i w bandance na głowie bez czapki - ale wtedy była lampa i stok o południowym nachyleniu. Z drugiej strony, zdarzył mi się raz tydzień, gdzie tylko jeden dzień było słońce, a w pozostałe chmury i, delikatnie mówiąc, padający śnieg.

Tak więc weź ciepłe rzeczy, ale weź sobie też cieńszą kurtkę ortalionową / goretexową bez podpinki polarowej - jak będzie bardzo ciepło, to sobie ją założysz na polarek i będzie cacy.

Generalnie - nie odbierz(cie) tego, co napisałem, jako marudzenie, że tak naprawdę we Włoszech nie jest tak ciepło, jak się wydaje. Tam jest pięknie i jak słoneczko przygrzewa, a nawet jest -5 w powietrzu, to jest super i dlatego właśnie tam jeżdżę od siedmiu lat. Słońce, podejście ludzi, szerokie i długie trasy, jedzonko i picie - na pewno będziesz zadowolona :D !!!

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...