Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bode Miller nie dotrwa do igrzysk w Vancouver


Rekomendowane odpowiedzi

"Amerykanin Bode Miller, po tym jak nie zdołał do tej pory zdobyć medalu w trwających we francuskim Val d'Isere alpejskich mistrzostw świata, zdecydował, że to będzie jego ostatni sezon w karierze. W przyszłorocznych zimowych igrzyskach olimpijskich w Vancouver już nie wystąpi.

- To na pewno nie jest łatwa decyzja, ale dojrzewała we mnie od przynajmniej pięciu lat. Każdy sportowiec musi w końcu kiedyś powiedzieć "dość" - tłumaczył dwukrotny srebrny medalista olimpijski z Salt Lake City.

31-letni alpejczyk ma przed sobą jeszcze rywalizację w dwóch konkurencjach - w piątek w slalomie gigancie i w niedzielę w slalomie. Mimo wszystko start w Vancouver wydaje mu się nierealny.

- Nie ma już chyba takiej siły, która przekonałaby mnie do tego, że warto jeszcze rok potrenować. Zawsze człowiek powinien postępować tak, jak podpowiada mu serce. Kłamałbym, gdybym powiedział, że czuję jeszcze taki wewnętrzny nakaz, który pchałby mnie do rywalizacji w igrzyskach - zdradził Miller.

Przed trzema laty w Turynie trzykrotny mistrz świata był piąty w zjeździe i szósty w slalomie gigancie. Gazety rozpisywały się bardziej o jego nocnych wypadach do dyskotek, niż o sukcesach.

- Myślę, że olimpiada w Vancouver niewiele straci, jeśli nie będę w niej uczestniczył - podkreślił, ale jednocześnie dodał, że - może oczywiście stać się tak, iż ktoś mnie jeszcze przekona. W tej chwili wydaje mi się to nieprawdopodobne, ale kto wie..."

Szok :eek::eek: jakoś bez Bodego sobie PŚ nie wyobrażam :eek::eek: :mad: bo chociaż nigdzie tu nie mowił że z PŚ też rezygnuje to wydaje mi sie to być połączone jedno z drugim skoro mówi że mu sie już trenować nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejdzcie z Hermanna...proszę...:rolleyes:

A co do Millera to nie zgadzam się że olimpiada wiele nie straci jak go nie będzie...Straci i to wiele. Jego zjazdy są pełne emocji, napięcia i niespodzianek. Jak go nie ma to jest tak jakoś trochę nudno...

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jack

Bode o tym odejsci gada juz od 5 lat i nadal sie sciga. Facet ma tylko 31 lat.

Olimpiada jest za blisko USA zeby pozwolili mu nie wystartowac tam.

Facet glupi nie jest jak niektorzy tu podejrzewaja, chce tylko jak najwiecej kasy wyciagnac od sponsorow, zeby go przekonali do dalszego scigania.

Link do jego bloga: uniwersalsports.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że to nie tak. Cały ten sezon nie układa sie po myśli Bode, na początku było widać że jest świetnie przygotowany tylko prześladował go pech przecież w zjazdach i super gigantach prawie zawsze było na "zielono" a pozniej wykładka. A od zawodów w Beaver Creek gdzie nie ukończył chyba niczego :eek: jego forma to równia pochyła, jedyne na co ma szanse to kulka za DH gdzie jest 3 i traci 35 pkt do Walchhoffera, w klasyfikacji SL po mocnym uderzeniu w Levi jest 12 to raczej kiepsko a SG i GS tutaj dopiero źle odpowiednio 24 i 31...

Najlepsze wyniki w tym sezonie to 2 w SL w Levi, DH 2 w Val Gardena, 4 w Bormio, 2 w Wengen i 4 w Kitz , przyznacie sami że jak na kogoś kto miał bronić PŚ to najlepiej nie jest, konkurencje techniczne leżą a bez tego cieżko cokolwiek ugrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...