Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Val di Fiemme - skipasy


karlus78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników.

W terminie 06-14.03 wybieram się do Val di Fiemme, konkretnie do miejscowości Pietraalba. Wyjazd jest zorganizowany, ale skipasy kupujemy na miejscu we własnym zakresie. Mam pytanie, czy istnieją jakieś zniżki przy zakupie grupowym? A jeżeli tak to ile osób musi liczyć taka "grupa"?

Będziemy kupowaś karnecik na region Val di Fiemme/Oberregen.

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jadąc w Dolomity do Val di Fiemme masz do wyboru 2 rodzaje skipasów:

1. Na region Val di Fiemme - Obereggen obejmujący ośrodki (Ski Center Latemar - Obereggen/Pampeago/Predazzo, Ski Area Alpe Lusia - Moena/Bellamonte i Alpe Cermis - Cavalese); możesz jeździć w tych ośrodkach bez ograniczeń.

2. Na cały region Dolomitisuperski (11 ośrodków narciarskich -1200 km tras narciarskich)

Ceny skipasów możesz sprawdzić na stronie www.dolomitisuperski.com

Są zniżki dla dzieci i seniorów, im dłuższy okres ważności ski pasu tym jest taniej, lecz ja nie spotkałem się ze zniżkami przy zakupie ilościowej. Najlepiej spytać na miejscu właściciela hotelu gdzie będziecie mieszkać lub w informacji turystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwośc zakupu grupowego, taki karnet tam własnie zakupiłem. W hotelu, w którym mieszkałem był Pan, u którego zamawiało sie karnety i on je załatwiał dla wszystkich klientów tego hotelu po cenie karnetu grupowego - z tego co pamiętam - 10%. Myślę, że można sie dowiedzieć tego w hoteli jak już Ci sugerowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam kilka fajnych tras, szczególnie polecam Olimpię na Cermisie - 5 km ostrej jazdy, no i zjazd do Moeny z Ski Alpe Lusia (Belmonte), jest kilka fajnych na Latemarze ale nie są za długie, taka bardzo ostra czarna tam jest - bardzo stroma na głównej ściance (ściane raczej bo spora to formacja) z łagodnie rozpędzającą górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz. Na pewno nie ominę tras o których piszesz :), szczególnie, że na rozruch będzie pewnie Alpe Lusia.

Z ośrodków Val di Fiemme jeździłem już w Oberregen i wtedy przypadło mi bardzo do gustu.

Co do zakupu skipasu w hotelu to może być problem bo to podobno dom pielgrzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusia na strone Bellmonte płaska strasznie ale do Moeny to już konkretny rozruch - czarna z przełęczy nie łączy się z czarna na dół ( ta niżej mi bardziej do gustu przypadła) - nie da sie ich jechac razem, czerwone bokiem takie sobie. Latemar- Obberegen fajne jeno te trasy krótkie troche, ta czarna co pisałem to się chyba nazywa Maria de Santa albo jakoś tak (może dlatego,ze jak sie na krawędzi stromego stoi to zdrowaśkę trzeba odmówić. A na Cermisie Olimpia to jazda obowiązkowa - do stacji pośredniej, niżej niby niebieska (taka czerwona bardziej słaba) to ta po której odbywa sie finał Tour de Ski gdzie baby na nartach biegowych się ścigają do góry - Justyna Kowalczyk w wywiadach twierdziła, że to mordęga więc polecam zjechac i sobie to wyobrazić. Dla mnie to sadyzm bo są dwie strome i dosyć długie ścianki a pozatym kilka km non stop pod górę po trasie zjazdowej. W Cavalese w centrum można dobrze zjeść - to już są prawdziwe Włochy a nie Tyrol (uwielbiam Tyrol ale kuchnię wolę włoską:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W sobotę wróciłem - pogodę mieliśmy rewelacyjną, no może poza jednym dniem na Alpe Lusia gdzie w górnych partiach i po stronie Moeny niemiłosiernie wiało.

4 dni jazdy w Obereggen, 1 w Cavalese i 1 w Alpe Lusia.

Z tras o których pisałeś to nie zjechałem tylko to pierwszą czarną w Bellamonte (warunki), ale już tą do samej Moeny zaliczyłem.

W Obereggen to się nazywa Pala di Santa a zdrowaśkę rzeczywiście zmówiłem na górze :).

No i ta Olimpia w Alpe Cermis - faktycznie rewelka - jeździłem nią parę razy do samego dołu - z tą Justyną Kowalczyk to miałeś rację - masakra :)

Ogólnie wyjazd rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci się nie miesza :)

Nowe Racetigerki SC 163 cm spisały się na medal. Na początku bałem się, że trochę za krótkie kupiłem (184 cm, 106 kg), ale są OK.

Co do skipasów to okazało się, że można kupić grupowy 5% taniej (175 EUR zamiast 184 za 6 dni), ale zamieniliśmy z organizatorem ten rabat za kolację w dniu wyjazdu :)

Wyjazd naprawdę udany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...