Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tekstylne łańcuchy śniegowe - proszę o opinie


Kodzo1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś z Państwa uzywał już tekstylnych łańcuchów śniegowych??

Jak sie one zachowują na śniegu mokrym i zbitym no i na lodzie?

Wybieram sie właśnie w Alpy i nie wiem jakie łańcuchy sobie kupić, tradycyjne czy właśnie te tekstylne. Podobno są świetne, tak zapewniają producenci :)

Znalazłem na necie taki opis tych łańcuchów. Czy ktoś może to potwierdzić !!

"W porównaniu z klasycznymi łańcuchami śniegowymi tekstylne nakładki na koła wykazują olbrzymia przewagę w szybkości montażu oraz demontażu, bezproblemowej konserwacji, braku wibracji podczas jazdy, poprawy działania systemów ESP i ABS. Po założeniu nakładki samoczynnie centrują się na kole – nie ma potrzeby napinania po przejechaniu krótkiego odcinka - tak jak ma to miejsce w przypadku łańcuchów.

Nakładki Autosock to norweski produkt udoskonalany od 1996 roku. Doświadczenie zdobyte podczas prac rozwojowych zaowocowało nakładkami wykonanymi z tkanin wysokiej technologii. Instytut badawczy TUV potwierdza skuteczność działania oraz bezpieczeństwo użytkowania (UWAGA NA CHIŃSKIE PODRÓBKI). Wysoka jakość oraz efektywność AUTOSOCK potwierdzili czołowi producenci z branży motoryzacyjnej wprowadzając je do oferty jako akcesoria fabryczne (m.in. BMW, VW, Lexus, Toyota, Subaru, Mitsubishi)."

Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włśnie o te tekstylne łańcuchy mi chodziło :)

Rozmawiałem bezpośrednio ze sprzedawcą i musze przyznać, że był przekonujący. Na zdjęciu wyglądają kiepsko i mało przekonująco :)

Nie ma to jak dobre żelastwo :)

Sam nie wiem co mam robic. Najwyzej kupie takie i takie.

Grunt to zdecydowanie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję jeździć na różnych rodzajach łańcuchów. Niestety nie na tekstylnych, ale ...

NA podstawie doświadczeń (a tych ostatnio miałem sporo) stwierdzam, że każdy "wynalazek" oprócz szybkiego i mniej lub bardziej łatwego montażu nadaje się do jazdy kilkadziesiąt metrów, a nie do zasuwania po alpejskich serpentynach.

Z całym przekonaniem stwierdzam, że jeżeli istnieje możliwość, że będziemy musieli używać łańcuchów nie tylko do wyjazdu z parkingu to KUPUJCIE "zwykłe" dobrej klasy (z samonapinaczami) łańcuchy!!!

Jak Wam przyjdzie na łańcuchach pokonać kilkadziesiąt kilometrów, to żadne wynalazki się nie sprawdzały.

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz JA i JC mowimy staremu zelastwu ZDECYDOWANE TAK a jak cie stac na te i na te KUP i po powrocie napisz jak Byłooooo-moze Ty Nas Przekonasz:)Powodzenia

ps.kazdy sprzedawca zachwali to czego nie moze sprzedac,lub to co jest nowe a sam sie z tym nie zapoznał-oprocz strony producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porady.

Sam jeste ciekawy co to jet takiego i jak się sprawdza. Może znajdzie sie jakaś osoba, która miał już do czynienia z tą "szmatą" i powie coś ciekawego :)

Poczekamy zobaczymy.

Nie szmatą, a sukienką :D

Może tu chodzi raczej o względy estetyczne ?

I szmatki skierowane są do kobiet tak jak mobilking dla facetów ? :)

Ktoś pierwszy musi kupić i opisać tutaj wrażenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest strona producenta.

http://www.autosock.com/

Na tych stronkach jest kilka filmików prezentujących tekstylne łańcuchy (szmatki)

Ciekawe !!

http://www.youtube.com/watch?v=MYgnkrjyzzM

http://www.youtube.com/watch?v=n06QqylpQRg

Widać że te dwa ostatnie filmiki to amatorszczyzna.

I co ? :)

Kupiłeś szmatki Kodzo ? :D

Ciekaw jestem wrażeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...