Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Elan vs Volkl vs Fischer


presto

Rekomendowane odpowiedzi

ELAN vs VOLK vs FISCHER ! Witam wszystkich,jestem na forum świeżutki mam 34 lata, 181cm ,86 kg ,kondycyjnie jest ok!(taka 4-ka) w skali 1-6, ( ale jeden minus,dawna kontuzja kolana czasami daje się we znaki ),zaliczonych sezonów 7 -sezon trwa u mnie około 25-30 dni ,poziom jak mi się wydaje oscyluje na poziomie 7 -to chyba tyle jeśli chodzi o taką szybką charakterystyke. Mam mocny dylemat co wybrać !- szukam nart na Polske(NASZE FANTASTYCZNE STOKI-MULDY),Słowacja,no i w tym roku szykują się nareszcie ALPY! Lubię pojechać szybciej-ale bez gigantowych szaleństw,krótki,średni,długi skręt -w zależności od stoku i warunków,śmig ,czasami wjechać w puszek-jak tylko jest gdzieś okazja(ale głownie trasy).Nart które umożliwią ,ułatwią mi wspinanie sie pod drabinkach CARVINGU!

MAM CZTERY TYPY ;

a.FISCHER PROGRESOR 8 ,

b.ELAN MAGFIRE 78 ,

c.VOLKL UNLIMITED AC 30 ,

d.VOLKL TIGER SHARK

Bardzo bym prosił o pomoc w doborze ,mam nadzieje że są na forum osoby które na nich jeżdziły ,(opinie sprzedawców w sklepach w ogóle nie pokrywają sie ze sobą) .Ok koniec tego pisania ,bo niedługo to książke napisze! - DZIĘKI ZA POMOC!:)

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53
Jezdziłeś może na nich -jakie wrażenia ?

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2081&id_modelu=2625 to co piszą inni...a ja je ujeżdzałem w ZaS w styczniu na Schmitten w warunkach...powiedzmy szczyrkowskich:D...i narta bardzo ładnie przechodzi z krawędzi na krawędz...na rozjeżdzonym stoku po 13-tej idzie jak pociąg towarowy pelen węgla:D...dość twarda i bardzo dobrze bo moje RX6 zze styropianem w środku na lodzie wiją się jak węgorz potraktowany prądem:eek:...w moim odczuciu narty bardzo ciekawe i w sumie rozwojowe,bo to też ma znaczenie...frajda i ciągłe podnoszenie poziomu umiejętności to co mnie interesuje,ale są gusta i guściki więc to moje zdanie...w tym linku na górze postu są opinie ludzi,co oczywiście nie potwierdza w 100% że to jest narta do wszystiego i dla wszystkich(odczucia każdego z nas są zawsze sprawą indywidualną)ale to zawsze też jakaś wskazówka w dokonaniu wyboru....moim zdaniem narta powinna być dość twarda(lód),dobrej jakości(drewniany rdzeń) i oczywiście dobrana ciut wyżej od naszych umiejętności żeby był progress,bo to pozwala na bardziej bezpieczną,miłą,kontrolowaną jazdę z coraz to większą prędkością co oczywiście daję wiekszą frajdę...oczywiście wybór należy do Ciebie...ale ja proponuje narty jakościowo i technicznie lepsze bo to sie poprostu bardziej opłaca....w tym tygodniu stane sie właścicielem tej narty Volkla:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego sezonu ujeżdzam volkl crosstiger titanium (model 07/08) to co napisze jest jak najbardziej subiektywne ale rewelacja :) niesamowite trzymanie krawędzi, naprawdę stabilna przy wiekszych prędkościach i uniwersalna, długi i krótki skręt? żaden problem. Poprzedznio ujeżdzałem Blizzarda cross pro bez porównania (przynajmniej dla mnie) już do nich nie wrócę po jeździe na volklach. Twardy czy rozjeżdżony stok idzie jak po szynach. Ja polecam szybka stabilna nartka.

Edytowane przez blesso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53
Od tego sezonu ujerzdzam volkl crosstiger titanium (model 07/08) to co napisze jest jak najbardziej subiektywne ale rewekacja :) niesamowite trzymanie krawędzi, naprawdę stabilna przy wiekszych prędkościach i uniwersalna, długi i krótki skręt? żaden problem. Poprzedznio ujerzdzałem Blizzarda cross pro bez porównania (przynajmniej dla mnie) już do nich nie wrócę po jeździe na volklach. Twardy czy rozjeżdżony stok idzie jak po szynach. Ja polecam szybka stabilna nartka.

100% zgody....co prawda jeżdziłem na nich tylko 1 dzień,ale tak samo bym je opisał....i co ważne stoją już u mnie w chałupie http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=1938&catid=newimages

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% zgody....co prawda jeżdziłem na nich tylko 1 dzień,ale tak samo bym je opisał....i co ważne stoją już u mnie w chałupie http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=1938&catid=newimages

Fajniutkie, aż by sie chciało przymierzyć:D Szkoda, ze w drugim pokoju nie ma jakiegoś małego lodowca albo choćby jakiegoś orczyka za oknem nieco z nieco ośniegowanym zboczem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53
Fajniutkie, aż by sie chciało przymierzyć:D Szkoda, ze w drugim pokoju nie ma jakiegoś małego lodowca albo choćby jakiegoś orczyka za oknem nieco z nieco ośniegowanym zboczem:D

dzięki:)...za oknem masakryczne powiewy wiosny dziś +8 stopni i nie ma lodowca w drugim pokoju:o...niestety w sobotę wymieniam oleje w quadzie i będę musiał na "chwilę" zapomnieć o nartach,chociaz nie ma dnia żebym o nich nie myślał i w główce nakręcam sobie krótkie filmiki...jak to lecę na deseczkach w dół po równym stoku(a najlepiej sztruksiku) i bez stania w kolejce do kolejki:):rolleyes:...ruszam w górę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się poranka nie mogę doczekać,jak ja zasne:D No i chyba temat załatwiony tzn. :D udało mi sie załatwić ELANKI MAGFIRE 78 Ti ,model na 09/10 hurra:) ,człowiek cieszy sie jak dziecko -no teraz byle do jutra i dwa dni teściku ! chyba nie zasne:D dzięki wszystkim za pomoc i opinie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...