Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

K2 Sabre, Dynastar Driver 7 a moze jeszcze cos innego??


olaf_gdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Jestem swiezy nie tylko na forum :) ale i na nartach.

Swoj poziom oceniam miedzy 3 a 4. W sumie przy szybkim zjezdzie i krótkich łukach radze sobie i w miare kontroluje tor jazdy (z zatrzymaniem jeszcze jest problem ale daje rade). Brak techniki wychodzi przy dokladnych dlugich łukach i ostrzejszych nachyleniach stoku.

No ale nie o tym mialem pisac...

Czy jest ktos w stanie, pomoc mi w doborze nart pozwalajacych na szybka nauke, ale ktorych nie bede musial po jednym sezonie sprzedac i wymienic na bardziej zaawansowane.

Czytam sobie w roznych miejscach, chodze po sklepach i juz glowa mnie boli od ilosci mozliwosci a jeszcze bardziej od rozbierznosci informacji dot. nart w zaleznosci od strony WWW czy sprzedawcy :/

W sumie w tej chwili najsensowniejsze wydaja mi sie K2 Sabre ale Driver 7 tez ktos gdzies zachwalal. A moze Blizzardy jakies? Jak dobrac narty najlepiej?

Dzieki z gory za pomoc :)

Pozdrawiam

Olaf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Powinienem sie przedstawic. ;-)

Nazywam sie Olaf, mam 28 lat, 175 cm wzrostu, ok 65kg ... ;-))

Na nartach chce spedzac urlop wyjezdzajac na kilka-kilkanascie dni w ciagu roku w góry, w miedzy czasie jezdzic na Wiezycy po pracy (jak sa warunki) i głownie dobrze sie bawic scigajac na nartach ze znajomymi na stoku. Poniewaz lato wole spedzac na morzu to narty sa pomyslem na zime a jak znam siebie, jak juz opanuje jazde na nartach to bede chcial sprobowac deski. :)

Pozdrawiam

Olaf

Aha... W tej chwili wypozyczam sprzet, wiec ciezko mi okreslic jakies swoje preferencje w tym temacie. Mam za malo doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Olafie na forum:)

Jak na początek przygody z narciarstwem,ocena umiejętności 3-4 jest oceną wysoką,biorąc fakt,że jeszcze nie do końca opanowałeś umiejętność zatrzymania /przez skręt stop/,strome stoki zostaw na deser-ale nie chodzi o proces szkolenia;)

Oczywiście przedstawione przez Ciebie modele są nartami dla początkujących,nie wiem co sprawiło,że wybrałeś te modele/cena,szata graficzna,technologia/-mimo wszystko spokojnie możesz z tych modeli wybrać narty dla siebie.Jak dla mnie narty Dynstar drive 7 są ciekawszą ofertą od K2,jest to niedroga,przyjazna i rozwojowa narta,starczy na kilka sezonów przy spędzaniu czasu na nartach w okresie ferii zimowych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh :)

Deske jak narazie wole latem... Upadki na wodzie sa znacznie mniej bolesne ;-)

Co do modeli, ktore wymienilem, jest to wynik wyboru z tego co znalazlem w sklepach w trojmiescie i poczytalem na skionline w dziale "Sprzęt". Poza pewną podstawowa wiedza dot. doboru kategorii nart, promienia skretu, czy dlugosci nie mam niestety kompletnie pojecia, który sprzet jest lepszy i dlaczego.

Pewnie, gdybym pojezdzil na kilkunastu rodzajach nart zrozumialbym roznice.

Gdyby sie nie zamykac w tych dwóch modelach, mozecie cos jeszcze zaproponowac, przyjmujac (na tyle obiektywnie na ile potrafie), ze faktycznie umiejetnosci moje sa gdzies miedzy 3 a 4?

W sklepach, które zwiedzilem jest jeszcze troche nart Blizzarda (X03), Atomic, Fisher.

Dzieki z gory za pomoc.

Pozdrawiam,

Olaf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Nas uspokoiłeś;)-oczywiście na desce na wodzie śmiało możesz pływać,warunki ku temu masz zarąbiaste.Jeśli chodzi o narty -to śmiało możesz wybrać dynka drive 7-9,tym bardziej,że znalazłeś te narty w sklepie w Gdańsku. Dobry wybór dla narciarzy początkujących i słabo jeżdżących czujących potrzebę rozwoju. Na tych nartach bardzo szybko uda się osiągnąć znaczny wzrost umiejętności. Uniwersalna konstrukcja pozwala na jazdę dynamiczną.

Technologia:

Autodrive SD - optymalne ustawienie elementów konstrukcji Sandwich i samonośnej w profilu narty. Rdzeń foam znacznie obniża wagę nart bez utraty ich wytrzymałości. Wiązania z lifterem ułatwiają wejście na krawędź.

Owszem można wybrać narty innych producentów,ale to będą podobne parametry i możliwości deski,a z dynkami będziesz reprezentował inny sprzęt,niż większość na stoku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow!

Jest nieźle!

Narta jest zajefajna i przyznam, ze nie spodziewalem sie takiego skoku w jakosci jazdy w porownaniu z tym na czym jezdzilem dotychczas.

Zacząłem uczyc sie jazdy na krawedziach i narta faktycznie bardzo latwo na ta krawedz wchodzi i daje sie kontrolowac. Sporo jeszcze musze sie nauczyc zwlaszcza w pracy kolan ale najwazniejsze, ze czuje krawedz, utrzymuje sie na krawedzi i kontroluje wycinanie łuków w sniegu co wczesniej nie wychodzilo.

Mowiac krótko, koniec z zamiataniem stoku. :D

Nastepne wyzwanie, zwiazane ze sprzetem to "stuningowanie" butów. Z tego co czytam, odpowiednie dopasowanie i ulozenie buta do ksztatu nog moze znaczaco poprawic kontrole nad narta, wiec moze macie jakeis doswiadczenia w temacie dopasowywania butów, cantingu, itp. ... ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...