Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Blizzard G-Force czy Fischer RC4 na nowy sezon?


Gość KACPER 1974

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KACPER 1974

Witam Państwa.

Jeżdżę na nartach 3 sezon,właściwie drugi bo w zeszłym zaliczyłem tylko jeden dzień:(

Proszę o radę w wyborze nart na przyszły sezon.

Według skali określającej umiejętności jaką tutaj znalazłem,myślę że mogę przyznać sobie 5- w tym sezonie jeżdziłem kilkoma czarnymi trasami na Słowacji (jeżdziłem to za dużo powiedziane w każdym razie udało mi się dotrzeć na dół w jednym kawałku:))

Mam wyslużone rossignole i chyba za długie 177cm,chcę kupić na około 3-4 sezony nowe żeby nauczyć się dobrze jeżdzić;)

Sprzedawca w GO-SPORT polecił takie jak w tytule o dł.ok.165,167cm,czy to dobra rada?

Mam 182 cm wzrostu i ważę ok80 kg i myślę że bardziej podobają mi się krótkie skręty.

Dziękuję jeśli ktoś zechce fachowo doradzić,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 sezony na nartach a sprzedawca polecił Ci serie RC4 ?:D Tzn ma dobre poczucie humoru ;) Nie wiem nic o gforcach ale z fischera polecił bym Ci coś z seri Sport Performance a dokładniej model Rx4 ;) rozwojowy i wydaje mi sie że do nauki (bo przecież każdy stale podnosi swoje umiejętności) będzie okej ;) przy twoich gabarytach dł 160 - 165 cm

Z Blizzarda patrząc w katalog to te G-forcy są ponoć uniwersalne ale wszystkie

mają stosunkowo duży promien 15/16 m to tak wsam raz ale jak podniesiesz swoje umiejętności to bedziesz szukać slalomki... znając życie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 sezony na nartach a sprzedawca polecił Ci serie RC4 ?:D Tzn ma dobre poczucie humoru ;) Nie wiem nic o gforcach ale z fischera polecił bym Ci coś z seri Sport Performance a dokładniej model Rx4 ;) rozwojowy i wydaje mi sie że do nauki (bo przecież każdy stale podnosi swoje umiejętności) będzie okej ;) przy twoich gabarytach dł 160 - 165 cm

Z Blizzarda patrząc w katalog to te G-forcy są ponoć uniwersalne ale wszystkie

mają stosunkowo duży promien 15/16 m to tak wsam raz ale jak podniesiesz swoje umiejętności to bedziesz szukać slalomki... znając życie ;)

podpinam sie pod to co powiedzial Homar:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też się zgadzam, ale muszę przyznać, że ostatnio mocno zastanawiałem się nad G-Forcami PRO (nie dla siebie). Wiesz, jak pomykasz na nartach nie tylko we Włoszech i Austrii, ale także w Polsce czy Czechach, to warto pomyśleć o sprzęcie bardziej uniwersalnym (no i takie są też wspomniane RXy FISCHERA), który pojedzie w troszkę gorszych warunkach...

A co do slalomek, to fakt. Życie pokazuje, że z czasem każdy chce slalomkę. Czy słusznie? Może i tak, ale jak napisał JC w którymś z postów, warto w bagażniku mieć drugą parę nart allmountain, kiedy przez cały turnus wali śnieg...;)

A te blizzardy G-force są fajne. Miałem je w łapach (PRO), są leciutkie, no i ten system mocowania wiązań na jedną śrubę do mnie przemawia - prostota i praktyczność tego rozwiązania powala. Szkoda właśnie, że tak niewielu z nas może coś więcej powiedzieć na temat Blizzardów poza domysłami...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedna uwagę do tego co napisali wczesniej koledzy. Otóż jeśli lubisz jezdzić krótszym skrętem to z Fischera przy Twoich gabarytach zdecdowanie polecam RX6. Wymieniona tu RX4 bedzie za miękka, jest przeznaczona raczej dla kobiet i juniorów. Miałem okazje jezdzić na RX6 i szczerze ją polecam, świetna narta "srodka", troche gorzej radzi sobie na muldach i w kopnym śniegu, ale na przygotowanych trasach -rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedna uwagę do tego co napisali wczesniej koledzy. Otóż jeśli lubisz jezdzić krótszym skrętem to z Fischera przy Twoich gabarytach zdecdowanie polecam RX6. Wymieniona tu RX4 bedzie za miękka, jest przeznaczona raczej dla kobiet i juniorów. Miałem okazje jezdzić na RX6 i szczerze ją polecam, świetna narta "srodka", troche gorzej radzi sobie na muldach i w kopnym śniegu, ale na przygotowanych trasach -rewelacja.

No tak mój drogi tylko niektórzy na tym forum są na bierząco :D i wiedzą że Fischer co nie co, pozmieniał! I tak nie ma już takiego modelu jak Rx 6 a seria sport performance składa sie z modeli Rx Fire,2,4 i 8 ;) Tak wiec celował bym w 2 od góry. Jak dla mnie za miękka dla narciarza ważącego 80 kg i jeżdżacego na poziomie 5 to ona nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mój drogi tylko niektórzy na tym forum są na bierząco :D i wiedzą że Fischer co nie co, pozmieniał! I tak nie ma już takiego modelu jak Rx 6 a seria sport performance składa sie z modeli Rx Fire,2,4 i 8 ;) Tak wiec celował bym w 2 od góry. Jak dla mnie za miękka dla narciarza ważącego 80 kg i jeżdżacego na poziomie 5 to ona nie będzie.

Upss...przyznaję ,że nie wiedziałem. Z drugiej strony to trochę dziwne rx2,4 i skok na 8. RX6 zbierały naprawdę dobre opnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać chłop się zna - RC4 od razu na wejście:D widać zamęczyć Cię chciał. Jak jeździsz w PL i na Slowacji/czechach najczęsciej to popatrz na dechy uniwersalne, też przyjemne w gorzych warunkach: Rossi Zenith Z3, Atomic Metron 9 albo Drive 8 lub 9, Head Xenon 6 lub 8, Salomon X wings 8 - na tych wszystkich pojedziesz krótko i średnio i będą rozwojowe; Rx-ów nie znam wiec sie nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panu z gosportu nie ma sie co dziwic.Przeciez jeszcze w grudniu pracowal w castoramie:D:D.O rc4 na razie zapomnij.G-force mają naprawde ciekawe opinie na wszelkich testach jakie czytałem.Coś w tym musi być.Tylko jeszcze pytanie ktory model g-forców,bo troche ich jest.Homar ma trochę racji pisząc o tendencji do szukania krótszego promienia wraz ze wzrostem ''wtajemniczenia''.Ale wcale nie jest to regułą.Blizzard może byc naprawde ciekawym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o serie g-force to jezdzilem na sonic i supersonic :

SONIC; na twardym stoku w waskim skrecie puszczala krawedzi sprawiala wrazenie malo stabilnej, na nieco rozjezdzonym sniegu narta rewelacja pewna w skrecie latwo przechodzila z krawedzi w krawedz malo meczaca fajna opcja jako druga narta dla jezdzacych caly dzien

SUPERSONIC; twardsza niz poprzednik za to duzo pewniejsza na twardym stoku pewnie sie prowadzi, chodz wymaga juz mocnego docisniecia krawedzi narta bardziej wymagajaca i bardziej meczaca na miekkim tez z nia nie ma problemu przez kopny snieg przebija sie jak czolg (w porownaniu do slalomki) ogolnie fajna uniwersalna narta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KACPER 1974

Witam.Bardzo dziękuję za wszystkie opinie i rady,wybiorę najprawdopodobniej fischery rx4 (chociaż blizzardy g-force g2 też mnie kuszą).

Proszę doradźcie czy kupić teraz ,czy może w jakimś innym czasie,w najlepszej cenie:)

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj teraz. Kurs złotówki do Euro (i innych walut też:mad:) jest niekorzystny, co sprawia, że na jesieni ceny będą na pewno wyższe :( Nie jestem przekonany, ale wydaje mi się, że zamówienia u producentów sprzętu dystrybutorzy składają na wiosnę (po targach) i te zamówienia są rozliczane według kursów wiosennych. Dlatego, jeśli to co napisałem, to prawda (ale jak mówię pewny nie jestem), to kupować tylko teraz. Ja sam w ostatnim czasie dla siebie i znajomków kupiłem dwie pary nart, jedną parę butów, jeden snowboard i chyba na tym nie koniec, bo zgłaszają się do mnie kolejni (bo lubię wygrzebywać okazje...) Kurna, powinienem jakąś prowizję pobierać...:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie teraz. Być może w październiku/listopadzie cena sprzętu z tego sezonu też będzie ok ale jeśli nowa kolekcja będzie wchodzić sporo drożej na półki - a z racji kursu euro tak pewnie bedzie, to firmy nie pozwola sobie na dużą dysproporcję w cenach i te same deski mogą być droższe, tańsze to raczej nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...