Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Head MONSTER iM 78 SW


puzon323

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznaje,że nie jestem użytkownikiem Monstera,ale podobnej narty -Xenona 10Xi,przynajmniej takie założenia dotyczące przydatności w zróżnicowanych warunkach śniegowych.Nie są to jednak narty do freereidu,ale solidne allmountain.Jeśli lubisz troszkę się pobawić poza trasą -to jak najbardziej te narty są godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz nart do jazdy poza trasą to Monster 78 jest zdecydowanie za wąski. Jest to typowa narta allmoutain - promień okolo 14,5 metra przy długości 170cm.

Generalnie trochę dziwna to deska - do jazdy po trasie na pewno lepsza będzie np. supershape speed - promień przy długości 170cm praktycznie identyczny a w talii o 1cm mniej.

Natomiast do jazdy poza trasą - np. mojo94 - narta ma same zalety poza ciut za dużą wagą - a w długości 173cm promień zaledwie o metr z kawałkiem większy.

Monster 78 jest takim "pośrednim" modelem - jednak pomimo super jakości i technologi Heada nie przekonała mnie ta narta - to 78mm to ciut za dużo na trasę i ciut za mało na freeride.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam dla siebie narty ''uniwersalnej'' takiej na której pojade zarówno po stoku przygotowanym jak i po rozjezdzonym,muldach,terenie kolo stoku ,itp

typowego allmountaina-warunkiem jest mały promien skrętu

w tej chwili pod uwage brałem tego heada i duela xl dl 176cm

wzrost 180cm,waga 105kg,umiejetnosci powiedzmy 5 (w/g skali skiforum), jazda raczej w czechach i polsce,może od tego roku alpy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Aktualnie jeżdzę na takich nartach (171cm). Model 2007/2008. Moim zdaniem to chyba taka sama konstrukcja jak 2008/2009 różniąca się tylko grafiką.

Kupując ten model miałem podobne założenia jak Ty; narta allmountain, jazda po stoku i poza nim. Przed zakupem testowałem Magfire 10 i 12 i o ile pamiętam jakiegoś Metrona.

Co do head Monster. Jazda ze średnimi prędkościami (oczywiście pojecie relatywne :-) ) bardzo przyjemna na średnio nachylonych stokach i niezbyt twardym sniegu. W takich warunkach można jechać nawet dość szybko pod warunkiem, że stawia się narty lekko na krawędzi.

Problem zaczyna się na stromszym stoku (np. stromsze odcinki Palenicy, Łomnickie Siodło itd.) w bardzo twardych warunkach. Dziób narty niestety dostaje wibracji (zbyt elastyczny, ale taki ma być w takich nartach) i niezbyt pewnie narta się prowadzi. Na lodzie i stromym stoku lekki dramat. Może źle dobrałem długość narty (mam 174cm i 80kg)

Jeszcze jedna ważna uwaga - brak płyty pod wiązaniem (mam seryjne wiązanie head'a, a w zasadzie tyrolii) powoduje, że przy ciaśniejszych skretach carvingowych następuje "wybutowanie" i laduje się... mi najczęsciej lądowało się na plecach lub potylicy :-).

Jazda poza trasą - przyjemnie , niestety w niezbyt głebokim i ciężkim śniegu.

To co powyżej napisalem oczywiscie stwierdzili wcześniej inni Forumowicze. Ja tylko mogę to potwierdzić w praktyce.

Ta narta potwierdza przysłowie "Jak coś jest do wszystkiego..." Nauczony doświadczeniem, na nadchodzący sezon zaczynam kompletować przynajmniej dwie pary nart - jakieś na trasy i prawdziwe free.

Oczywiście nie dyskwalifikuje tej narty ponieważ jest ona piękna i wspaniale dopracowana i w grupie allmountain jest świetna. Moja opinia raczej dotyczy całej grupy tego typu produktów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę coś jeszcze dodać. W swoim poprzednim poście napisalem, że dziób narty jest niestabilny, i że najczęsciej ladowałem na plecach :-). Taki tekst może świadczyć o mojej złej pozycji nad nartami i braku dociażania dziobów nart :-)

Przy "wybutowaniu" teoretycznie powinno się upaść na biodro...;-)

Chcę od razu z góry sporostować; staram się utrzymywać pozycję zrównoważoną na miarę swoich umiejętności i przynajmniej teoretycznie wiem jak to robić :-) W praktyce? Nie mi jest oceniać własne umiejętności...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...