Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prośba o pomoc przy kupnie pierwszych nart.


flamingo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym kupić swoje pierwsze narty, nowe, takie które starczą mi na 3-4 sezony. Dużo czytałem na forum i innych stronkach w poszukiwaniu odpowiednich nart dla mnie i przyznam, że już się w tym gubię. Do tej pory nie jeździłem dużo z braku czasu. Pierwszy raz 3 lata temu, 3 dni pod okiem instruktora stawiałem pierwsze kroki, w zeszłym roku również 3 dni razem z bratem kolegi (bardzo dobry narciarz), który korygował moje błędy. Jeździłem mało więc trudno wystawić sobie miarodajną ocenę. Czytałem ten opis umiejętności i wg niego wystawię sobie ocenę w okolicach 4+ a 5-. Skręcam płynnie równolegle, nie mam z tym problemów. Nie używam techniki pługa, zjeżdżałem na czerwonych, oblodzonych trasach, nigdy jeszcze nie wybrałem się na czarną. Narty łącznie z butami za każdym razem wypożyczałem, raz się jeździło lepiej a raz gorzej więc teraz postanowiłem zakupić swoje. Butów jeszcze nie zakupiłem i zrobię to niestety po kupnie nart, choć zdajęsobie sprawę, że powinno być odwrotnie. Niestety przebywam obecnie poza granicami Polski i nie mam jak kupić butów wcześniej a z tego co widzę można trafić na narty w dobrej cenie, jak będzie za miesiąc to już nie wiadomo.

Wracając do samych nart, mój wzrost to 181cm, waga ciała to ok 82-83 km. Jeżdżę rekreacyjnie, typowo dla zabawy. Nie zależy mi na prędkościach ale czasami fajnie jest zjechać szybciej. Lubię zarówno krótkie jak i długie skręty. Jak na razie stoki tylko w Polsce, Karpacz/Zieleniec., może w przyszłym roku wybiorę się gdzieś dalej. Troszkę czytałem o nartach i porównywałem ceny. Ciekawe wydają się Fishery RX4 Fire i RX8 Fire. Mój finanse pozwolą mi wybrać tylko narty z wiązaniami za cenę max 1000zl. W sklepach internetowych znalazlem te Fishery: RX FIRE 4 + FS10 RF2 i RX 8 FIRE + FS10 +FP9 w granicach 950zl. Czy te narty + wiązania będą odpowiednie dla mnie? Czy może będą za trudne albo nieodpowiednie do mojego poziomu? Ewentualnie jakie inne polecacie? I jaką długość powinienem wybrać biorąc pod uwagę mój wzrost, 165cm czy 170cm?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno nie wybieraj nart z grupy "race", zdecydowanie "all mountain" mogę polcić rossignol zenith 3, narta stosunkowo łatwa w prowadzeniu, wybacza błędy, przy twojej wadze jakieś standardowe wiązania całkowicie wystarczą. Jak nie zależy ci na byciem "tredy" na stoku proponuje wybrać jakieś deski poprzednich sezonów 08 lub 09 często narty zmieniają tylko szatę graficzną w kolejnym sezonie a różnica w cenie 30-50%.

http://www.allegro.pl/item799999352_narty_rossignol_zenith_z3_162_najtaniej_nowe.html mogły by być kilka centymetrów dłuższe ale powinny być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trendy być nie muszę a nawet nie chcę! Nawet te Fishery co podałem też są z sezonu 08/09! Czyli polecasz te Rossignol Zenith 3, teraz pytanko jakie długie? Przy moim wzroście 181cm kupić 165cm czy 170cm? Może ktoś inny doradzi jeszcze jakieś inne lub wypowie się na temat tych Fisherów?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem ceny tych nart i opisy i w zasadzie chyba będę wybierał coś pomiędzy Fisher RX8 Fire a Rossignol Zenith Z3. Teraz pytanko, które narty będą dla mnie odpowiedniejsze? Nie zależy mi na szybkości, jeżdżę typowo dla zabawy. Skręty średnie, czasami lubię owszem zjechać szybciej ale nie jest to priorytetem. Ze względu na cenę preferowałbym RX8 za ok 930zl z poprzedniego sezonu. Mam nadzieję pojeździć na tych nartach nawet 4 sezony, podnosząc swoje umiejętności.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Rx8, dla mnie narta bardzo bardzo fajna. Na pewno dużo się na niej nauczysz, dobrze się prowadzi, wybacza drobne błędy. Co ważne, gdy już nabierzesz wprawy to naprawdę będziesz zadowolony, ponieważ można na niej rozwinąć niezłe prędkości. Ogólnie narta przyjemna i z całą odpowiedzialnością mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już jestem prawie zdecydowany na te RX8 Fire. Jeszcze tylko pytanko, czy te narty nadają się na nasze polskie stoki? No i jaką długość wybrać 165 czy 170cm przy moim wzroście 181cm i wadze ok 83kg? Do tej pory nie jeździłem na dłuższych niż 165cm i nie wiem jak to będzie ze skrętami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze i fisher i rossignol to dobry wybor i napewno będziesz zadowolony. Jak dobrze ci się jeździło na 165 to ja bym takie wybrał. Może być 165 i 170 jak wolisz.

zycze dobrego zakupu!:)

tylko weź pod uwagę że fishery są znacznie mniej taliowane pod butem masz tylko 65 w świezym śniegu może się gorzej prowadzić.

Edytowane przez przemo_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już mam zupełny mętlik w głowie. :) Rozglądałem się za tymi Rossignolami Zenith Z3 ale niestety cena jest wyższa od Fisherów. Najtańsze jakie znalazłem to za 1120zl przy długości 162cm. Może ktoś wie gdzie można je dostać taniej, chodzi o modele z poprzednich sezonów. No i czy narta 162cm nie będzie jednak za krótka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...