Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

narty po rekonstrukcji ACL


leszekjag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej 1.5 rocznej przerwie.

Przed dwoma sezonami chciałem kupić nowe narty - po dyskusji na forum i testach u pana Rajby w Szczyrku wybór padł na RX8 ( zastanawiałem jeszcze się wtedy nad red heat albo wing10 salomona). Niestety nie zdążyłem kupić w skibilku bo zerwałem więzadła w kolanie. Mineło 17 mięsięcy od przeszczepu więzadła (ACL) i ciągnie spróbować na stok.

Poradżcie co wybrać - buty zostaną stare (flex 80) , co do nart to myślałem że może jakieś "niskie" heaty ( np.pureheaty) albo vision żeby znowu czegoś nie urwać, wchodzę na stronę Fischera a tam :eek:jakaś czarna magia dla mnie- RX nie ma , jakieś nowe virony. Pomocy! Chce Fischery m.in. ze wzg na wiązania full diagonal żeby tym razem się wypieły, ale poradżce jaki model i jaka długość - podobno po rekonstrukcji ACl najlepiej takie z promieniem 14-20m i raczej dłuższe niż krótsze. Dziękuję za ponownie poświęcony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe może monotematyczny z tymi wiązaniami ale czy np. w tych wiązaniach http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_wiazania&id_grupy=2743&id_modelu=922 system FULL FLEX działa tak samo jak w wiązania Fischera system Full Diagonal? Jakie inne wiązania mają taki zakres kierunków wypięcia?

P.S. Wiązania na których urwałem więzadło i nie wypięła mi się narta mimo ustawień na Din 5 (przy skorupie buta 325 mm , 174 cm wzrostu i 70 kg wagi) na pewno nie miały wypięcia we wszystkich kierunkach. Dlatego mój chory umysł sobie wymyślił że muszę mieć takie wiązania co się wypinają we wszystkich kierunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Córka w lutym zerwała wiązadła, rekonstrukcja w sierpniu, na razie jeszcze rehabilitacja + siłownia i w/g lekarza i rehabilitanta może na ferie jechać:)

nie zmienia sprzętu. zawsze jest problem czy na małej prędkości przy pechowej wywrotce wypną czy znowu bedą wypinać przy szybkiej jeździe. Moim zdaniem musisz ocenić rzetelnie swoje umiejętności i porządnie wyregulować wiązanie, jakie to sprawa wtórna, myślę, że teraz wszystkie trzymają poziom.

Jeśli jednak chcesz solidnej porady co dowiązań zapytałbym gościa nie ze sklepu ale z dobrego serwisu, mają sporo wiedzy po szkoleniach no i nasłuchają się sporo od ludzi, jakie były przypadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie myślałeś o Rossignolach ? mają game miękkich nartek wsam raz na jazde po takich urazach... Co do fischera sie nie wypowiem bo nie jeździłem więc niemam zbyt klarownej opinii co do nich a nie lubie wypowiadać się na temat nart na których nie stałem...]

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...