Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zakup butów flex 100-110


mihumor

Rekomendowane odpowiedzi

Moja obównicza Odyseja trwa nadal. Zeszłoroczne Zenithy 100 okazały sie nieteges bo gniotły więc sobie je odpuściłem i zrobiłem małą przerwę. Udałem si więc przymieszyć jeszcze raz tegoroczne Zenithy 100 i 110 i przy okazji trafiły mi się do rąk a w zasadzie na nogi dwa inne ciekawe buty.

Pierwszy to Head Vector 100 - ten but jest przewygodny i bardzo porządnie zrobiony, niepokoi mnie tylko regulacja flexu 90-100 (niby nie taka prosta bo żeby but przestawić na 90 to trzeba go rozebrać i jakieś śruby wykręcić) co może świadczyć o tym,że but nie jest tak twardy jak być powinien czyi te 100- i też tak go sie troche czuje ale może to pochoda jego wygody i przyjazności. Nigdy nie mialem do czynienia z butami tej firmy.

Drugi to Salomon Impact o flexie 90 - bardzo fajny but, wygodny i wydaje się być bardziej sztywny niż te różne 100-110 jakie mierzyłem - ale to może być złudzenie apteczne bo na wyczucie w sklepie to może być niespecjalnie zgodne z prawdą. W każdym razie oba te buty spodobały sie moim stopą i teras mam dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... ja mam buty z flexem nieokreślonym czyli 125-150 a to juz jest troche twardziej niż ty chcesz. Polecam radicale r10 i w górę albo cos z gamy head'a. Buty świetne pod względem wygody i jakości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doradze ci jakie buty dla ciebi sa njaleprze dla ciebi.

Podzele sie natomiast sposobem w jaki wybieramy buty [ mowie tu o moich kumplach mniej lub bardziej zaangazowanych w powazniejsze narciarstwo.

Jest to dosc popularna metoda stosowane prawe we wszystkich sklepach w moim otoczeniu.

No wiec tak po zdefiniowaniu jakiego typu buty se potrzebuje wstepna ocena przebiega w nastepujacy sposob. Wyciaga sie wkladke [kapec] potem wkalda sie noge w skarpecie narciarskiej do buta. przesowajac stope do przodu, luz za pieta nie powinien byc wiekszy niz poweidzmy dwa palce. potem sprawdza sie gdzie uciska skorupa [ przewaznie nasada palcow, palce podbicie itp. Jesli ucisk jest znaczny to nie wiele da sie zrobic i w sumie najlepiej wybrac inny but. Jesli ucisk jako taki sobie to mozna termicznie wypchnac skorupe w miejcu ucisku. ale to potem. teraz wkada sie kapec i mierzy sie jescze raz tym razem dosikajac klamry i odczekujac dluzszy czas. Na koniec wyjmujesz noge sciagasz skarpete i ogladaz mijesca ucisku odcisniete na stopie.. Nastepnie poddaje sie but operacji wypychania skorupy w miejscach ucisku. [ sa miejsca gdzie to robia w cenie butow To wszystko wydaje sie juz historia no bo juz w zeszlym sezonie byly na rynku buty z termomodyfikowalna skorupa. Rozmawialem z ludzmi ktorzy zakupili takowe. Ponoc rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mierzyłem jeszcze Dallbello Proton 11 i Axion 10 - fajne, pięknie zrobione buty, kupiłbym chętnie ale niestety za niskie podbicie jak dla mnie, czyli podobnie jak Tecnica Dragon i Salomon Impact, zapinam dolne klamry, jest ok - dopinam górne i wtedy dolne puszczają a jak dociągam na następny ząbek to już gniecie w podbicie, niby da sie to wyregulować mikrośrubami ale jak sobie pomyślę o takiej walce z mikrośrubami przy każdej jeździe, albo jak byty sie leko zluzują przy jeździe to wymiękam. Wychodzi na to,że na moją stopę pasują: Head Vector, Rossi Zenith i Radical, Fishec Rc4 Comp. To buty na nieco wyższe podbicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na Salomona Impacta 90, organoleptycznie wydaje się twardszy niż wszystkie setki jakie mierzyłem. Generalnie Impact tegoroczny mi trochę nie pasił ale znalazłem przypadkiem zeszłorocznego i ten pasuje chyba pięknie. To ten bucik:

http://www.rei.com/product/772229

Wziołem go do domu by pomierzyć bo czasu w sklepie nie było - idę więc sie pokatować bo wartoby w nich było w niedzielę pośmigać:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...