Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zakup butów flex 100-110


mihumor

Rekomendowane odpowiedzi

Dojrzałem do utwardzenia nogi, chyba odstawię swoje Tecnici na boczny tor (flex 80-90) i zmienię na coś trochę twardszego. Od pewnego czasu mierzę, sprawdzam i oto rezultaty:

1/Tecnica Diablo - dla mnie niewygodne, gniotą lekko jakoś tak dziwnie

2/ Nordica Speedmachine - ok, fajne tylko strasznie drogie

3/Tecnica Dragon - niskie jakieś, strasznie przypicowane z takimi stylizowanymi klamrami na rycerza, chyba bardziej do lansu, mi nie podeszły, lekkie- dobre by przykopac komuś

4/Atomic Hawk - nieźle zrobione ale jak dla mnie zbyt niskie podbicie i gniotą od góry

5/Fisher Competiton 110 - noga dobrze siedzi, jakość materiałów wydaje sie badziewna, skrzypią jakby sie miały rozpaść, klamry jak odlane w Bumarze, noga po 10 minutach lekko poparzona

6/Rossignol Zenith Sensor - najwygodniejsze z mierzonych, w zasadzie chyba je kupię, wszystko git - na razie lider

7/ Rossignol Radical - też bardzo wporzątku, waham sie czy może jednak nie te

Mierzyłem jeszcze Radicale 120 ale dla mnie już za twarde. Może macie jeszcze jakieś obserwacje co by wartało przymierzyć jeszcze zanim sie zdecyduję? Jakieś własne spostrzeżenia i obserwacje w kwesti butów. No i gdzie mogę w Krakowie przymierzyc coś z Lange (oprócz Windsportu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no podałes tutaj jedne z lepszych butow na rynku:P ja sam przymiezam sie do Diablo albo Dragona ale hmm ile masz wzrostu bo ja 182 i mierzyłem dragony i nie wydawaly mi sie niskie. A nie zastanawiałes się nad wtryskiem?? kupic jakiego Fischera na foam na ebay?? i zrobic wtrysk w PL wiem ze moze być drogo ale wtedy noga będzie glanc dopasowana;) ja na twoim miejscu jeszcze raz przymiezyl bym na dlużej te tecnici, a co do langa hmm wg mnie tecnica jest szersza" i jak mowisz ze w tecnicach bylo srednio to hmm jak masz wąską stope to staraj sie tego lange dorwać jakiego:) ja probowalem i do zeszłoroscznego Lange mi stopa wogole nie wchodzi:D

a teraz mi tak przyszło a dalbello?:) też mają dobre buty i nie są aż tak drogie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz jak to jest:rolleyes:, bo ja jak tylko Rosoła założyłem to go od razu zdejmowałem i to wykończenie wkładu ceratą, a nie materiałem jakoś mnie nie przekonuje i to jeśli chodzi o wykonanie to właśnie Rossignol wydał mi się jakiś taki odpustowy:rolleyes:.

Natomiast Fischera jak założyłem to miodzio, tyle że ja mam RC4 Race 120, ale jak Ci nie leżą RC4 Competition 110 to te też Ci raczej nie spasują bo to ten sam kształt wkładki.

Co do skrzypienia to się nie wypowiem bo nie zwróciłem uwagi, wcześniej miałem Tecnica Diablo te to dopiero skrzypiały, a jak się uginały i to w temperaturze pokojowej, a nie potraktowane palnikiem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Fisher leży dobrze tylko ten model jakiś taki chyba tanio-zrobiony, brałem też - Somy 95 jakieś (model nie pamiętam) i były bardzo ok, dobrze zrobione i wykończone ładnie - nawet kumpel je za moją radą nabył, ale te Competiton to słabo wykonane. Rosoły chyba od zeszłgo sezonu mocno się poprawiły bo wcześniej tez byłem na nie.

A co do Dragona: też mam 182 ale to bez znacznia, wydawało mi się, że nisko chwytają na goleniu(łydce) a paskiem słabo sie je spina, ja lubię jednak wyższe buty i jak jeszcze żepem wyżej można dociągnąć-może to bez znaczenia ale przyzwyczajenie jest. Dragony mierzyłem takie w dizajnie samurajsko-ryerskim, z takimi cudowanymi klamrami jakby je płatnerz od mieczow japońskich wykłuł. Zaś na stopie siedziały fajnie, wygodnie. Te Tecnici, ktore mam teraz też są bardzo wygodne, wygdniejszych butów narciarskich nigdy na nogach nie miałem ale mam wrażenie, że sa nieco za luźne. A co do twardości - od razu po przymiarkach w domu ubralem je i zacząłem "napierac" i wcale nie wydawały mi sie miększe od tych 110tek różnych - nie comon o co chodzi ale to pewnie takie wrażenie piwniczne li tylko:D

A Lange, miałem 2 pary przed Tecnicą, fajne były tylko się strasznie źle to zakładało, no i te drugie 90ki w 3 sezonie zaczęły mnie strasznie obierać, normalnie do krwi, miazga to była:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Langi są dośc wąskie, chociaż mi leżały. Rossi Radicale - fajny model, nie wymieniłeś nic z Salomona a ma kilka fajnych modeli.

Odnośnie Nordic Speedmachine, fajny model ale czytałem o nich różne opinie, że te 100 to nie 100 itp..

ja mam hawki i jestem średnio zadowolony, w tym roku chyba zmienię na Rossi albo salomonki właśnie.

Jak pasują Tobie rosoły to je kup ;p nie będziesz żałować raczej :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj Lange Comp - flex 110.

Fajny but - szerszy juz troche, bo 97mm.

Dosc wygodny.

W KRK mozesz przymierzy w Kazimierzu Langi - w Sklepie Quiksilver-Rossignol.

I tam powinny byc te Compy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś jeździłem w Tecnice i po prostu to firma nie dla mnie - za wąskie, mało komfortu dla stóp.

Teraz przymierzałem Rossignol Radical 120 Sensor3 i było wygodnie, ale twardo. Po nich założyłem Zenith 100 Sensor3 i była wyraźna różnica na korzyść komfortu i wygody. Choć wykonanie mi nie pasuje.

Następnie założyłem Rossignol B-Squad 110 Sensor3 i to było to, choć tutaj mierzyłem buty o 1 cm większe (nie mieli mojego rozmiaru). Poza tym podobają mi się.

To takie subiektywne moje wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś jeździłem w Tecnice i po prostu to firma nie dla mnie - za wąskie, mało komfortu dla stóp.

Teraz przymierzałem Rossignol Radical 120 Sensor3 i było wygodnie, ale twardo. Po nich założyłem Zenith 100 Sensor3 i była wyraźna różnica na korzyść komfortu i wygody. Choć wykonanie mi nie pasuje.

Następnie założyłem Rossignol B-Squad 110 Sensor3 i to było to, choć tutaj mierzyłem buty o 1 cm większe (nie mieli mojego rozmiaru). Poza tym podobają mi się.

To takie subiektywne moje wrażenia.

No no b-Squady bardzo ładne są wizualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem o tych butach .

Dla mnie są idealne.

A ja byłem z jednym przed chwilą na polu, co by se je w słoneczku pooglądać,

i generalnie to nie ma się do czego przyczepić jeśli chodzi o jakość wykonania,

:confused: no chyba żem oślepł, albo jestem mało wymagający...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fisher Competiton 110

Już pisałem o tych butach .

Dla mnie są idealne.

dla mnie też były idealne do połowy zeszłego sezonu -wygodne , dobre trzymanie nogi , fajny przekaz reakcji z buta na nartę . Potem z każdym wyjazdem zaczęły mnie coraz bardziej uwierać w okolicach kostki , zewnętrzna strona buta. Po przeprowadzeniu śledztwa:) doszedłem do wniosku:rolleyes: , że przyczyną moich problemów jest prawdopodobnie końcówka sworznia , który łączy górną i dolną część buta ( bo dokładnie w tym miejscu czułem ból w kostce ) . Wziąłem więc moje Fishery na warsztat:) lekko spiłowałem/wygładziłem końcówki tych sworzni w obu , zalepiłem to jeszcze taśmą i mam nadzieję że teraz będzie Ok ( po tuningu;) nie zdążyłem ich juz sprawdzić w zeszłym sezonie . ) .A jak to nie pomoże to chyba trzeba będzie pomyśleć o nowych butach:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fisher Competiton 110

dla mnie też były idealne do połowy zeszłego sezonu -wygodne , dobre trzymanie nogi , fajny przekaz reakcji z buta na nartę . Potem z każdym wyjazdem zaczęły mnie coraz bardziej uwierać w okolicach kostki , zewnętrzna strona buta. Po przeprowadzeniu śledztwa:) doszedłem do wniosku:rolleyes: , że przyczyną moich problemów jest prawdopodobnie końcówka sworznia , który łączy górną i dolną część buta ( bo dokładnie w tym miejscu czułem ból w kostce ) . Wziąłem więc moje Fishery na warsztat:) lekko spiłowałem/wygładziłem końcówki tych sworzni w obu , zalepiłem to jeszcze taśmą i mam nadzieję że teraz będzie Ok ( po tuningu;) nie zdążyłem ich juz sprawdzić w zeszłym sezonie . ) .A jak to nie pomoże to chyba trzeba będzie pomyśleć o nowych butach:(

Maiałem podobny problem z Fischer SOMA F8000 MF, ja coś przykręcilem, popuścielm, przykleiłem taśme i jest wygodnie. Tylko palce coś mi marzną i stopa pali, ale to sobie tłumaczę słabym krążęniem.

Aha, ja miałem do swoich jeszcze 2 plastkikowe wkładki pod pięte wyższą i niższą, nie wiem jak u Ciebie ale jak masz to spróbuj coś z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyłem te Langi Compy 110 - buty faktycznie fajne ale mi nie pasują, troche jakbym wlożył nogę w imadło - za niskie podbicie a skorupy bardzo twarda. Dla porównania włożyłem Rossiego 110 i bylo bez porównania lepiej czyli wygodniej. Postałem sobie z pół godziny w rozmiarze 28, fajnie pasują, nic nie ciśnie i nie pije, wygodnie, ale po 20 minutach zaczęły mi troche nogi cierpnąć. W sumie to nie wiem dlaczego bo niby wygodnie ale jednak. Nie mam doświadczenia z taką twardością buta i tu pytanie skąd to cierpnięcie, czy but twardy i mimo,ze wydaje sie ok to tak nie jest, czy też dlatego,że tylko w nim stoję bez większego ruchu a w sklepie gorąco (skarpeta odpowiednia też robi swoje). Później wziąłem 28,5 - miałem je na nogach z kwadrans, trzymanie wydaje sie byc minimalnie słabsze ale cierpnięcie nie występuje. Jutro jeszcze sprawdzę Rossiego setki bo te są w innej galerii i nie da sie porównać, może w setkach 28 nie będą cierpnąć i lepiej wziąść mniej twarde ale lepiej dopasowane, Muszę nad tym pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś Salomona przymierzałem . Tylko 90 Impact mogła by być. 100, 120 za twarde, za wąskie. Ale to nie musi oznaczać, że są złe, po prostu flexy trzymają, dobre dla riderów.

W sklepie z Fisherem bryndza.

Też to zauważyłem.

Zaglądałem tylko z ciekawości bo na szczęście zakupiłem wcześniej super butki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem konkretnie i chyba sie zdecyduje na Rossi Zenithy 100, znalazłem jeszcze zeszłoroczne za fajne pieniądze. Są też 110ki ale nie jestem do końca pewny czy potrzebuję az tak twardych butów choć przy mierzeniu różnicy między 100 a 110 specjalnie nie odczuwałem.

Dla miłośników Fishera: pomierzyłem jeszcze raz te 110 Competiton i powiem tak, siedzą bardzo fajnie na nodze, w rankingu "moja stopa" 3 m-ce po Zenithach i Radicalach - z niewielką stratą:cool:, w kwestii wygody niewiele im moge zarzucić niemniej ich wykonanie do mnie nie przemawia, ale to już kwestia gustu wszak. No i ta cena, ale jakby ktoś chciał to nówki na allegro są za 999 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...