Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaka długość nart (Metron B5i, Xenon XI 10)


Szymonidius

Rekomendowane odpowiedzi

Konkretnie chodzi mi o zakup nowych nart. Mam ok. 184 cm tzn. miałem jak ostatnio się mierzyłem 2 lata temu, ale człowiek podobno od pewnego wieku maleje:) Waga natomiast to jakieś 79 kg, (sprawdzone dzisiaj rano po kawie…;)). Co do stylu jazdy i umiejętności (link w podpisie) to preferuję raczej krótki skręt, ale jazda nie koniecznie na przygotowanych trasach. Obecnie mam SL11, 165cm (05/06), ale to slalomka i dłuższych nawet nie robili. Tak z perspektywy czasu muszę stwierdzić, że jest to chyba jednak jak dla mnie za twarda narta do codziennego użytkowania i mało uniwersalna. Wiem wiem, nie ma nart do wszystkiego, ale … W zeszłym sezonie miałem okazję pojeździć na Metronach B5 i Xenonach XI 10.0 no i chcę mieć takie. Oczywiście albo jedne, albo drugie. Zastanawiam się jednak nad odpowiednią ich długością dla mnie. Co prawda są to narty z tzw. grupy allmountain, ale mają duże taliowanie i promień zbliżony do nart slalomowych. Metrony: 172cm 133 - 76 – 116, r 12m, a Xenony 170cm 127-75-112 , r 12,8m. Atomic ma specjalną tabelę do swoich metronów, ale z niej wyszło mi, że powinienem kupić 152-155cm, Ja myślałem bardziej o 162-170cm. Dobrze się czuję na długich deskach, (kiedyś miałem przez kilka lat 205 cm Kastle RX, ale to były oczywiście inne czasy). Obydwa modele nart są z poprzedniego sezonu i obecnie raczej trudno dostępne. Na aukcjach pojawiają się czasami, ale najczęściej w rozmiarach 162 Metrony i 163 Heady. No i nie wiem czy szukać cierpliwie dłuższych, czy skusić się na to, co jest dostępne. Jeśli ktoś pomoże rozwiać mi moje wątpliwości to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Metrony ale 9 jako drugą nartę, parametry mamy podobne (182.86) i te moje mają 164 cm. Każdy mi mówił, że to zbyt krótkie ale po sezonie jazdy nie zgodzę się z tym, jedynie gdzie mi brakowało długosci to przy jeździe poza trasą w puchu. Ja się przestawiałem na nią z SL9ki 160 cm i ten Metron prowadzi się bardzo podobnie do slalomki przy takiej długości. Myśle, że schodzenie poniżej 162 cm w twoim wypadku będzie niekorzystne, te 162 to chyba granica moim zdaniem. Ta moja 9ka ma promień 12,5 metra przy 164 cm, to bardzo dobra narta, w 9ce brak trochę twardości ale rekompensuje wieloma zaletami. Gdybym na dziś celował w jedną nartę to chyba podobnie do twojego pomysłu. Ale SL11 to podobnie twarda narta do B5? Tak mi sie przynajmniej wydaje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed SL11 miałem właśnie SL9 170cm r13 i bardzo mile je wspominam, ale te B5, albo Xenony lepiej sobie radzą na muldach i w miękkim kopnym śniegu, a takich wiosennych warunkach miałem okazję je wypróbować. Jeździłem też w zeszłym roku na paru innych nartach: Sl 10, Ricetigerach SC, i Radicalach 11 z krótkimi ramionami, Jednak te B5 i Heady spodobały mi się najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Na aukcjach pojawiają się czasami, ale najczęściej w rozmiarach 162 Metrony i 163 Heady. No i nie wiem czy szukać cierpliwie dłuższych, czy skusić się na to, co jest dostępne. Jeśli ktoś pomoże rozwiać mi moje wątpliwości to będę wdzięczny.

Ja jeżdzę na Xenonach 10 163 cm,ale jakbym miał wybierać jeszcze raz-wybrałbym dł.170 cm;),a mam 178 cm wysokości.Brakuje długości w puchu;):cool:Trzeba pamiętać,że ta narta jest bardzo lekka,a na slalomkę za miękka:cool:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

METRONY B5 są dużo twardsze niż METRONY 9. Co do długości jakie podałeś 155cm wg tabeli rzeczywiście przy pewnych preferencjach jazdy i warunkach może tak wyjść. Spróbuj dla tych samych parametrów wybrać METRON 9 i napewo długość się zwiększy (narty te nie są tak twarde jak B5 i mają większe taliowanie przez co powierzchnia nośna tych nart jest przy krótszej długości jest taka sama jak dla 9 przy dłuższej). Poza tym METRONY B5 są dla bardzo doświadczonych narciarzy, ktorzy mają dużo pary w nogach- te narty są sztywne co jest ich zaletą jesli ktoś takowe preferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, temat stary. Ale... Między czasie zamówiłem Metrony B5 2 pary (162cm i 172cm), bo nie byłem zdecydowany, co do długości. Miałem nadzieję wypróbować je na ostatnim wyjeździe, w Livigno. Niestety firma, u której to zamówiłem zawaliła sprawę i nie dostarczyła nart na czas. Musiałem na szybko kupić inne, a oni zadzwonili dzień przed wyjazdem, że wysyłają właśnie kuriera. Podziękowałem im, bo mnie wkurzyli no i teraz nadal szukam B5. Jednak chyba zdecyduję się na 172 cm, bo w Livigno jeździłem na B5 kolegi 162cm i na Duelach XL 176 cm. Te drugie lepiej sobie radziły poza trasą. Więc myślę, że te 172 to będzie dobry wybór, bo nie zmieni zbytnio jej zachowania na przygotowanych trasach, a poprawi jazdę np. w głębokim śniegu. No chyba, że między czasie kupię Xenony, albo znowu coś innego. Ogólnie mało jest zeszłorocznego modelu na rynku. Jak ktoś ma na zbyciu Metrony B5i 08/09 172 cm to jestem zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...