Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Stawy a ..........


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przed chwilą dowiedziałem się że zwykłe miśki Haribo a szczególnie Miśki GOLDBAREN i Haribo Cola-Roulette są rewelacyjne na kolana, na stawy .wkleję tutaj wypowiedź (jedną z wieluset na tamtym forum-nomem omen lekarskim):

"Wątpię, by o żelatynę w miśkach Haribo chodziło. Miałem wiele przypadków, że ludzi jedzący zarówno żelatynę w postaci wywaru, jak i apteczną, żadnych korzyści nie odczuwali, a natomiast po miskach Haribo ich stan stawów stosunkowo szybko się poprawiał. Kiedyś sądziłem, że jest tak wskutek tego, że miśki Haribo w swym składzie mają żelatynę rybną zawierającą glukozaminę o jakiejś specyficzniej biodostępności dla organizmu ludzkiego, ale od jakiegoś czasu już się nad tym nie zastanawiam. Grunt, że działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby Haribo miały działać w znaczeniu medycznym, nalezałoby je jeść kilogramami codziennie.

Oczywiście byłoby to bardzo niezdrowe.

Lepiej jest zainwestować zdecydowanie mniejsze pieniądze w suplementy. Jest ich całe mnostwo na rynku. Przy czym aby miały rzezcywiście skutecznośc w poprawiania np. smarowania w stawach, to polecałbym raczej wizytę u lekarza. poniewaz suplementy dostepne w aptekach bez recepty nie maja az takiego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą dowiedziałem się że zwykłe miśki Haribo a szczególnie Miśki GOLDBAREN i Haribo Cola-Roulette są rewelacyjne na kolana, na stawy

Oooo, to Haribo już lekarzy sponsoruje?:D Więc nie tylko firmy farmaceutyczne. Dobre.!:)

A tu :

http://www.sfd.pl/WIELKA_%C5%9ACIEMA_Z_GLUKOZAMINA-t177372.html

tekścik o glukozaminie.

Miłej lektury.

PS

Po wielu paczkach misiaczków bóle kolan wzmogą się a diagnoza lekarska będzie: Proszę zrzucić kilka kilogramów. Nadwaga jest przekleństwem kolan :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to sfd.. artykul jeszcze z czasów gdy to forum funkcjonowało wzorowo i można było znaleść wiele dobrych wypowiedzi... wiadomo w każdej informacji jest ziarenko prawdy, ja biore glukozamine i coś tam działa:)

... jezeli wierzyc temu artykulowi to zupelnie nie dziala :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą dowiedziałem się że zwykłe miśki Haribo a szczególnie Miśki GOLDBAREN i Haribo Cola-Roulette są rewelacyjne na kolana, na stawy .wkleję tutaj wypowiedź (jedną z wieluset na tamtym forum-nomem omen lekarskim):

"Wątpię, by o żelatynę w miśkach Haribo chodziło. Miałem wiele przypadków, że ludzi jedzący zarówno żelatynę w postaci wywaru, jak i apteczną, żadnych korzyści nie odczuwali, a natomiast po miskach Haribo ich stan stawów stosunkowo szybko się poprawiał. Kiedyś sądziłem, że jest tak wskutek tego, że miśki Haribo w swym składzie mają żelatynę rybną zawierającą glukozaminę o jakiejś specyficzniej biodostępności dla organizmu ludzkiego, ale od jakiegoś czasu już się nad tym nie zastanawiam. Grunt, że działa.

Od pewnego czasu w kręgach ortopedów, rechabilitantów i samych narciarzy krąży to info, sprawa fajna. Mam caly czas problem z prawym kolanem i je jem , zawsze to taniej i przyjemniej niz arthrostop + a dosyc skuteczne. Można do tego dorzucic jeszcze jakies galaretki itp...

Ski 4 life

Edytowane przez Bode
źle napisana nazwa leku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wątpię, by o żelatynę w miśkach Haribo chodziło. Miałem wiele przypadków, że ludzi jedzący zarówno żelatynę w postaci wywaru, jak i apteczną, żadnych korzyści nie odczuwali, a natomiast po miskach Haribo ich stan stawów stosunkowo szybko się poprawiał. Kiedyś sądziłem, że jest tak wskutek tego, że miśki Haribo w swym składzie mają żelatynę rybną zawierającą glukozaminę o jakiejś specyficzniej biodostępności dla organizmu ludzkiego, ale od jakiegoś czasu już się nad tym nie zastanawiam. Grunt, że działa.

A co to za forum lekarskie:confused:Nie jest to moja działka,nie wgłębiam się w problemy ortopedyczne ,szczerze mówiąc nie słyszałem o miśkach Haribo-jeśli już to pewnie chodzi o żelatynę/może rybią,nie znam składu tak poczciwego produktu/,od dawna stosowano w diecie dla osób z problemami kostno-stawowymi wywary z kości itp/gdzie jeszcze nie mówiono o glukozaminie/- Glukozamina (siarczan glukozaminy) – organiczny związek chemiczny pochodzenia naturalnego, który przyczynia się do odbudowy chrząstki stawowej. Może wywierać wpływ na zmniejszanie odczuwania bólu oraz sprawniejsze funkcjonowanie stawów. Często stosowane są preparaty siarczanu glukozaminy wykorzystywane przy wspomaganiu leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów.Jedynie stosuje się ją pomocniczo,chociaż efekt jest ponoć placebo,ale wiara też pomaga w dojściu do sprawności-nie jest to leczenie zasadnicze:rolleyes:

Jutro napiszę o tik-takach jako panaceum na różne dolegliwości;)Pewnie nie pomoże,ale i nie zaszkodzi-a o to tu chodzi!!:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam caly czas problem z prawym kolanem i je jem , zawsze to taniej i przyjemniej niz arthroscop + a dosyc skuteczne. Można do tego dorzucic jeszcze jakies galaretki itp...

Ski 4 life

Ja tez z prawym kolanem, wiec skoro u Ciebie skuteczne to biore sie za Miski :D

Tylko bede musial chowac bo mi dzieciaki zezra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt do tej pory nie podał dawkowania;):P:DIle miśków trzeba zjeść:confused:

Niedużo, ja dziennie zjadam 4-5 ( no ok znacznie więcej ale nie ze względu na zalecenie ortopedy :D) i jest ok :) Tak na poważnie , 4-5 miśków, codziennie , ja mam rozrypane łękotki... Artroskopia i rehabilitacja aaaaaaale narazie stabilizator i moze do wiosny pociągnę ;) A jak to się stało ? Uwaga! kapeluchy 220cm w jeansach na kreche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedużo, ja dziennie zjadam 4-5 ( no ok znacznie więcej ale nie ze względu na zalecenie ortopedy :D) i jest ok :) Tak na poważnie , 4-5 miśków, codziennie , ja mam rozrypane łękotki... Artroskopia i rehabilitacja aaaaaaale narazie stabilizator i moze do wiosny pociągnę ;) A jak to się stało ? Uwaga! kapeluchy 220cm w jeansach na kreche...

Miałeś zabieg:confused:czy tymi żelkami chcesz sprawić sobie sprawność:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mamy mówić poważnie, to z tymi żelkami to przeciez abusurd. Glikozamina, jak równiez siarczan glikozaminy nie wystarcza w różnych stadiach chorobowych. Pytanie czy mamy do czynienia ze złym smarowaniem, spowodowanym mała ilościa mazi, czy zwyrodnieniami w obrębie stawów.

Zelki, z duzą ilości cukrów, powodują efekt odwrotny.

Lekarz moi mili. Lekarz. A nie takie tam żelki.

I ćwiczenia. Dobry rehabilitant więccej zdziała niż glukozamina.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mamy mówić poważnie, to z tymi żelkami to przeciez abusurd. Glikozamina, jak równiez siarczan glikozaminy nie wystarcza w różnych stadiach chorobowych. Pytanie czy mamy do czynienia ze złym smarowaniem, spowodowanym mała ilościa mazi, czy zwyrodnieniami w obrębie stawów.

Zelki, z duzą ilości cukrów, powodują efekt odwrotny.

Lekarz moi mili. Lekarz. A nie takie tam żelki.

I ćwiczenia. Dobry rehabilitant więccej zdziała niż glukozamina.

święte słowa

swoją droga jesteś lekarzem?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie bylem dzis u ortopedy ale nie wiedzialem nic o miskach to nie spytalem.

Ale bedziemy widziec sie do 2 miesiecy to spytam :D

A w zakresie rehabilitacji na lekotke to jak sie "samo nie poprawi" to artroskopia i ewentulne czyszczenie srodka - uslyszalem.

Acha jeszcze jedno - stabilzator moge sobie wsadzic do d**y :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie bylem dzis u ortopedy ale nie wiedzialem nic o miskach to nie spytalem.

Ale bedziemy widziec sie do 2 miesiecy to spytam :D

A w zakresie rehabilitacji na lekotke to jak sie "samo nie poprawi" to artroskopia i ewentulne czyszczenie srodka - uslyszalem.

Acha jeszcze jedno - stabilzator moge sobie wsadzic do d**y :D

To konkrety:p

swoją droga jesteś lekarzem?:)

Opisywanie fizjologi i patofizjologi,a do tego biochemii byłoby nudne i dla niektórych zupełnie nieciekawe:pco to jest smarowanie w obrębie różnych stawow ..itp;)Jedno jest pewne,żelki są dobre przy TV:p,a przy okazji komuś pomogą;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jestem lekarzem. Z wiekiem smarowanie się zmniejsza. Zmniejsza się również przy niektórych chorobach, przy czym wymieniać ich nie sposób.

Smarowanie zmienia się również w związku z dietą, jak również w związku z nadużywaniem alkoholu.

Smarowanie można wspomóc albo suplementami albo lekami. Tu raczej wizyta u lekarza.

A to że żelki lub galaretka pomagają, to rzecz jakiej nie potwierdza dzisiejsza medycyna. Tak mówiono jeszcze 30 lat temu. Nie dzisiaj.

Od żelków tylko utyjesz i chemią zniszczysz sobie wątrobę wraz z trzustką.

A zabiegi, o których mowa to ostateczność. Najpierw ćwiczenia, rehabilitacja, dieta i ruch. A stabilizator to już koniec ze stawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...