Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty 175, czy nie za długie?


mobb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dylemat w doborze nart. Mam do wyboru albo rossignol radical 9s o długości 175cm r=14m albo salomon equipe 3v o długości 170 r=13m. Mam 190cm wzrostu 75kg wagi, poziom moich umiejętności to mocne 6. Na rossignolach miałem przyjemność jeździć, natomiast na salomonach nie. Proszę o poradę czy będzie to długość trafiona czy powinienem rozglądać się za rossignolami o 10cm krótszymi czyli 165cm. PS. irytowała mnie jazda na nartach z promieniem skrętu ~11m na trasach alpejskich. Pozdrawiam Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dylemat w doborze nart. Mam do wyboru albo rossignol radical 9s o długości 175cm r=14m albo salomon equipe 3v o długości 170 r=13m. Mam 190cm wzrostu 75kg wagi, poziom moich umiejętności to mocne 6. Na rossignolach miałem przyjemność jeździć, natomiast na salomonach nie. Proszę o poradę czy będzie to długość trafiona czy powinienem rozglądać się za rossignolami o 10cm krótszymi czyli 165cm. PS. irytowała mnie jazda na nartach z promieniem skrętu ~11m na trasach alpejskich. Pozdrawiam Bartek.

... rozwiazaniem twojego problemu nie bedzie brniecie w dlugie slalomki, wez narte z grupy allround albo jak chcesz bardziej sportowa to "cywilny" gigant: np Fischer WC RC, albo HEAD WC Supershape Speed (chyba tak sie to nazywa), Dynastar Speed Course, rossi 9x itd - dlugosc ok. 175cm, jezeli jezdzisz szybko i jestes mocny to mozesz pomyslec o dluzszych. 75kg to moja obecna masa (stracilem troche masy ostatnio :o) i ja preferuje 180cm.

Dlugie slalomki nie beda dobre przy twojej masie, a uzywanie ich jako gigantek nie ma sensu, beda po prostu za twarde.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek ma rację... To tak jak kupowanie krótkich gigantek i uzytkowanie ich jako slalomek (Meeeeeeeeeeeega powszechne na polskich stokach) i odwrotnie, czyli długa SL jako GS. Jeśli oceniasz swoje umiejetnosci na mocne 6 i jeździsz po trasach alpejskich to moze kup tą sklepową gigantkę? Polecałbym Atomic GS9m ze starszych elewntualnie z nowych tego Headzika supershape speed z tym, że długość 180 max. Jak wolisz allround to moze i sx10 by Ci przypadły do gustu.

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dylemat w doborze nart. Mam do wyboru albo rossignol radical 9s o długości 175cm r=14m albo salomon equipe 3v o długości 170 r=13m. Mam 190cm wzrostu 75kg wagi, poziom moich umiejętności to mocne 6. Na rossignolach miałem przyjemność jeździć, natomiast na salomonach nie. Proszę o poradę czy będzie to długość trafiona czy powinienem rozglądać się za rossignolami o 10cm krótszymi czyli 165cm.

Narty za krotkie albo za dlugie moga byc wtedy gdy sa przeznaczone do jakiegos konkretnego celu. Najlepszym jest tego przykladem sa regulaminy zawodow naciarskich. Startuje w takich gdzie przy superG wymagana jest dlugosc min.180cm. Moga byc to ewolucje baletowe w ktorych przekladania nart dlugich sa niemozliwe.

Do normalnej jazdy (zakladam, ze o taka chodzi), dlugosc nart 165cm do 175cm jest dlugoscia uniwersalna i zarowno narciarze wysocy na 190cm jak i ci niscy 165cm wzrostu spokojnie sobie radza.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za podpowiedzi. A co sądzicie o nartach FISCHER RC4 race SC o długości 165cm r=14m. W ski testach ich wyższe "siostry" zbierają całkiem niezłe noty. Ale czy bardzo się różnią od między sobą?

... no ale to znowu idziesz w slalomke, a z pierwszego postu wnioskuje ze jednak chcesz odejsc od krotkiego skretu. Mysle ze zanim kupisz cokolwiek to wypozycz sobie Fischera Race RC albo Dynastara Speed Course w dlugosci ok. 175cm (ewentulanie 180cm) i zobacz jak na tym sie jezdzi, mysle ze oczy Ci sie otworza i wtedy bedzies mogl podjac swiadoma decyzje - czy slalomka czy jednak cos innego.

Nie patrz na parametry narty typu taliowanie, promien itd, zobacz co pisze producent o danej narcie do jakiego celu ja przeznacza i tym sie kieruj. Narta o promieniu nawet 16m moze byc bardziej skretna (i przyjazna) od narty o promieniu 14m jezeli ta piersza bedzie miekka a ta druga kołek. Narta jak jedzie w skrecie to jest wygieta i dopiero promien (czyli jej taliowanie) + wygiecie daje ci promien po ktorym jedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździsz na 6, jestes wysoki i mało ważysz a jazda krotkim skrętem Cię irytuję to poszukaj narty o charakterze crossa w stylu Atomix SX 11, Fisher Progressor 8+, Elan Speedwave 12, Volkle Crostiger, Head Icon TT60, Dynastar Cross, długośc koło 175cm da ci różne możliwości jazdy, będzie lepiej niż na przykrótkiej slalomce a także lepiej niż na przydługiej. A jak już slalomka to moim zdaniem 170 o nieco większym promieniu skrętu (13-14m).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może irytacja to złe słowo, ale zaczynał mnie bardzo krótki skręt męczyć na dłuuuuuugich alpejskich trasach. Tak bardzo "pcham" się w slalomkę ponieważ jednak będę spędzać dużo czasu na trasach w Polsce, gdzie większość jest dość krótka i jak myślę że pokonam jeden zjazd na narcie gigantowej w <1min to zastanawiam się czy jest sens kupować nartę z długim promieniem skrętu. Dlatego skłaniałbym się do narty troszkę zwrotniejszej. Wydaję mi się że narta crossowa to nie jest wcale taki zły pomysł. Jednak pilnie poszukuję narty ponieważ za 2tyg mam zamiar eksplorowac slivretta arena i chciałem to robić z moimi nartami, ale może jeszcze nie ten sezon na swoja narty... może trzeba więcej ztestować. Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam, Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...