skionline.pl stacje Czechy Karkonosze wyślij link znajomemu dodaj opinię

Szpindlerowy Młyn

Szpindlerowy Młyn
Na nartach w zimowej stolicy Czech
2019.03.08
Czasem mówi się, że to takie "czeskie Zakopane". Coś w tym jest, chociaż oba miasta mają zupełnie inny charakter. Szpindlerowy Młyn nie tylko jest wielkim centrum turystyki górskiej i narciarskiej, który latem i zimą zapełnia się dziesiątkami tysięcy turystów, ale przy tym wszystkim zachował jeszcze urok przytulnego górskiego kurortu. Zakopane przeważa ilością atrakcji, knajp i hoteli, także położenie miasta u stóp Tatr nie ma sobie równych. A jednak kiedy nadchodzi zima, szybko okazuje się, że to obrazowe porównanie, jest wielkim komplementem raczej dla Zakopanego… 27 km tras zjazdowych, kilkanaście wyciągów, perfekcyjna organizacja skibusów dowożących narciarzy do wybranych terenów narciarskich. Zaprawdę, pod względem narciarskim Zakopane mogłoby (a nawet powinno) wiele nauczyć się od Szpindlerowego Młyna.
Szpindlerowy Młyn szykuje się do otwarcia sezonu
Szpindlerowy Młyn szykuje się do otwarcia sezonu
2017.11.20
Ośrodek narciarski Szpindlerowy Młyn planuje oficjalne otwarcie sezonu 9 grudnia tradycyjną imprezą Ski opening, jednak jeśli warunki pogodowe pozwolą, część ośrodka zacznie działać już wcześniej. Na narciarzy czeka nowa kolejka linowa na Horních Mísečkach i nowe siatki ochronne na stokach. W przedsprzedaży są tańsze jednodniowe skipassy na styczeń.
Nowości narciarskie w Czechach w sezonie 2017/2018
Nowości narciarskie w Czechach w sezonie 2017/2018
2017.10.12
Czeskie ośrodki narciarskie szykują się do otwarcia sezonu zimowego. Po ubiegłorocznych rekordowych inwestycjach, w tym roku także większość ośrodków oferuje liczne nowości. Poniżej prezentujemy ofertę wybranych ośrodków na sezon 2017/2018.
170 km otwartych tras - czeskie kurorty zapraszają na narty w Święta i Nowy Rok
170 km otwartych tras - czeskie kurorty zapraszają na narty w Święta i Nowy Rok
2016.12.23
Kilka mroźnych dni wystarczyło, by większość stacji narciarskich w Czechach uruchomiło kolejne stoki. Warunki nadal dalekie są od idealnych, a wiele stacji udostępnia tylko część swoich "narciarskich zasobów", ale w porównaniu z ubiegłymi latami sytuacja jest bardzo dobra. Na dodatek mroźna aura utrzymywać się będzie przez kilka następnych dni, co z pewnością korzystnie odbije się na ilości otwartych tras. To dobra wiadomość także dla narciarzy z Polski, którzy coraz liczniej odwiedzają czeskie stacje narciarskie w czasie świąteczno-noworocznym. W sumie u naszych południowych sąsiadów jest obecnie otwartych ponad 60 stacji narciarskich i prawie 170 km tras zjazdowych.
9 grudnia startuje Szpindlerowy Młyn
9 grudnia startuje Szpindlerowy Młyn
2016.12.07
Jeden z największych ośrodków narciarskich w czeskich Karkonoszach, Szpindlerowy Młyn zaprasza narciarzy w najbliższy piątek czyli 9 grudnia. Śniegu i emocji z pewnością nie zabraknie, zwłaszcza, że właściciel ośrodka, spółka Tatry Mountain Resorts, jak każdego roku, i tym razem przygotowała wiele atrakcji z okazji rozpoczęcia nowego sezonu. W najbliższy weekend będą też obowiązywać karnety w bardzo atrakcyjnej promocyjnej cenie.
Szpindlerowy Młyn
Bogaty program wielkanocny w słowackich Tatrach i czeskich Karkonoszach
2016.03.22
Jazda w bikini, malowanie pisanek, egzotyka na basenach, emocje sportowe - w Tatrach i w Karkonoszach zaczyna się czas wielkanocnych zabaw.
"Szpindlerowy" przywita narciarzy już 12 grudnia
"Szpindlerowy" przywita narciarzy już 12 grudnia2015.12.09
Zwykłe otwarcie stacji narciarskich powoli przechodzi do lamusa. Początkom nowego sezonu zimowego coraz częściej towarzyszą liczne imprezy i atrakcje jak chociażby te przygotowane w największym czeskim ośrodku - Spindleruv Mlyn.
Nowe inwestycje w Szpindlerowym Młynie
Nowe inwestycje w Szpindlerowym Młynie
2015.10.12
Jeden z największych czeskich ośrodków narciarskich, a z pewnością najbardziej elegancki - Szpindlowy Młyn - przywita nowy sezon z nowymi inwestycjami. Od kilku lat jednym ze współgospodarzy ośrodka jest słowacka firma TMR, znana jako właściciel słowackiej Jasnej i Tatrzańskiej Łomnicy, a ostatnio także naszego szczyrkowskiego SON-u. Po kilku lat przychodzą w końcu pierwsze efekty "słowackich porządków".
fot. Czech Tourism
Co nowego na czeskich stokach w sezonie 2014-15
2014.11.20
Po prezentacji nowości, które czekają na narciarzy na Słowacji, przyszła pora zająć się naszym drugim południowym sąsiadem - Czechami. Przed zbliżającym się sezonem, czeskie ośrodki narciarskie zainwestowały w infrastrukturę setki milionów koron, chcąc zapewnić najwyższą jakość narciarzom i snowboarderom. Najwięcej środków przeznaczono na modernizację i budowę tras zjazdowych, powstaną także nowe kolejki i wyciągi, a także wydajniejsze systemy sztucznego naśnieżania. Przedstawiamy najważniejsze nowości, zwłaszcza z terenów położonych blisko granicy, najchętniej odwiedzanych przez Polaków.
Szpindlerowy Młyn za 50 koron!
Szpindlerowy Młyn2013.12.05
Kultowy czeski ośrodek narciarski szykuje się do otwarcia sezonu zimowego. Podczas imprezy Ski Opening 13.-15.12.2013 na turystów czekają tańsze karnety, liczne atrakcje, zabawy dla dzieci i wieczorny pokaz mody.
Nanotechnologia w nartach Atomic`a
2005.09.28
Wyobraźmy sobie, że dzięki pracy naukowców udało się wydłużyć średnią życia o jakieś 20 lat, wymyślono alternatywne do ropy naftowej źródła energii, komputery działają miliard razy szybciej i zaktywowano maksymalny potencjał tkwiący w każdym narciarzu. Mowa o nanotechnologii, czyli sztuce manipulacji materiałami na poziomie atomowym i molekularnym i o substancjach zbudowanych z włókien o przekroju 1/80 tys. średnicy włosa.
Małe Ciche - oficjalne otwarcie stacji narciarskiej
Małe Ciche fot. J.Ciszak/skionline.pl2005.01.22
Małe Ciche (skionline.pl) W najbliższą sobotę 22. stycznia wszystkich miłośników narciarstwa zapraszamy do Małego Cichego koło Zakopanego na oficjalne otwarcie nowej stacji narciarskiej. Organizatorzy zapraszają na wspaniałą zabawę, pokazy laserowe oraz sztucznych ogni. Przez cały dzień będzie można kupić karnet na korzystanie z nowej, czteroosobowej kanapy w niższych cenach.
poprzednie1 - 12 z 13następne
Booking.com