skionline.pl stacje Francja Savoi wyślij link znajomemu dodaj opinię

3 Doliny
Courchevel

Courchevel to jedna z najbardziej znanych stacji Trzech Dolin - ogromnego regionu narciarskiego, dysponującego łącznie 600 kilometrami tras i 200 wyciągami.
Posiadające 150 km własnych szlaków zjazdowych Courchevel ma doskonałe połączenie z pozostałymi głównymi miejscowościami Trois Valees: Val Thorens i Meribel.
Najkrótsza charakterystyka Courchevel to: znakomicie utrzymane stoki, jedna z najnowocześniejszych na świecie sieci wyciągów, doskonałe tereny do freeride’u, uznawane za najlepsze we Francji trasy biegowe i ... zawrotnie wysokie ceny.

Courchevel to tak naprawdę cztery, znajdujące się na różnych wysokościach, ośrodki.
Najniżej leży powstałe w wyniku rozbudowy starej sabaudzkiej wioski, stosunkowo najspokojniejsze, Courchevel 1300 (Courchevel-La Praz).
Courchevel 1550 upodobały sobie rodziny z dziećmi, natomiast do Courchevel 1650, ze świetnymi terenami narciarskimi i szkołami narciarskimi, chętnie przyjeżdża młodzież.
Piękna alpejska panorama roztacza się z najwyżej położonego Courchevel 1850, które pełne jest ekskluzywnych hoteli, drogich sklepów i restauracji. Spośród wszystkich czterech ośrodków Courchevel 1850 posiada zdecydowanie najwyższe ceny.

Sezon narciarski trwa najdłużej w dwóch wyżej położonych ośrodkach Courchevel. Tutaj też znajdują się najlepsze tereny do freeride’u.
Połowa tras w Courchevel to trasy łatwe, odpowiednie dla początkujących. Większość z nich znajduje się w okolicach Courchevel 1650 i Courchevel 1850. Są tu stoki nadające się do spokojnej, rekreacyjnej jazdy, a także bardziej ambitne zjazdy. Wytrawnych narciarzy przyciąga od lat miejscowa osławiona czarna trasa: biegnący stromo w dół zjazd z wierzchołka La Saulire.

Snowboardziści znajdą tu tereny do jazdy odpowiednie do każdego poziomu zaawansowania. W Courchevel 1850 wybudowano snowpark z dużą ilością modułów.

Okolice Courchevel to wprost wymarzone miejsce dla amatorów narciarstwa biegowego. Na trasach wokół Courchevel 1300/Le Praz rozgrywane były konkurencje nordyckie podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Albertville. Trasy Courchevel posiadają połączenie ze szlakami Méribel i La Tania, dzięki czemu narciarze biegowi mają do dyspozycji sieć tras o łącznej długości 90 km.

Courchevel jest renomowanym ośrodkiem, w którym często odbywają się prestiżowe zawody i rozmaite inne imprezy sportowe. Dla osób, które nie chcą poprzestać wyłącznie na narciarskich wyczynach przygotowano bardzo bogatą ofertę (m.in. oświetlony tor saneczkowy o dł. 2 km, paragliding, loty balonem, skutery śnieżne, piesze spacery, wędrówki na rakietach śnieżnych, kompleks sportowy Forum w Courchevel 1850 - m.in. ściana wspinaczkowa, sala do squasha, centra fitness, lodowisko).

W licznych barach i klubach nocnych wieczorami życie nie zamiera do późnych godzin. Najbardziej wysmakowane lokale (i najwyższe ceny) oferuje snobistyczne Courchevel 1850.
Bardziej swojski charakter posiadają trzy pozostałe, niżej położone, miejscowości.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
40 16 9 1 tak
Ilość tras zjazdowych:127 szt.
Długość tras biegowych:28 km
Wysokość: 1100 - 2500 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Mapa tras narciarskich
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
halfpipe:dostępnebordercross:dostępne
snowpark:dostępnestok dla dzieci:dostępne
oświetlony stok:dostępnebramki automatyczne:dostępne
wyciąg dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnecurling:dostępne
kuligi:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
tor saneczkowy:dostępnespacery zimowe:dostępne
basen:dostępnebasen termalny:niedostępne
sauna:dostępnecentrum fitness:dostępne
squash:dostępneparagliding:dostępne
kino:dostępneopieka nad dziećmi:dostępne
dyskoteka:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim 3 Doliny
Booking.com
Kontakt
WWW:www.courchevel.com
Booking.com