skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Rodzinny wyjazd na narty - tu dzieci otrzymają bezpłatne skipassy

2016.09.27
Rodzinny wyjazd na narty - tu dzieci otrzymają bezpłatne skipassy
Kliknij, aby powiększyć.
Rodzinny wyjazd na narty - tu dzieci otrzymają bezpłatne skipassy
Wyjazd na narty całą rodziną potrafi dostarczyć wielu wrażeń. Nie da się jednak ukryć, że aby móc sobie pozwolić na takie wakacje, nieraz trzeba głębiej sięgnąć do kieszeni. Wysoka jakość usług świadczonych w alpejskich ośrodkach często przekłada się na cenę, a oprócz skipassów i zakwaterowania należy jeszcze doliczyć koszt przejazdu i ubezpieczenia. Choć zdarza się, że planowane wydatki przewyższają nasze przewidywania, można spróbować temu zaradzić.

Bezpłatne skipassy najczęściej do 5-6 roku życia


Przy wyborze odpowiedniego ośrodka warto przyjrzeć się ofertom, skierowanym do rodzin. W większości zagranicznych stacji narciarskich dzieci do 5-6 roku życia mogą korzystać z wyciągów nieodpłatnie pod warunkiem, że przynajmniej jeden z rodziców zakupi dla siebie karnet na określony czas. Istnieją jednak miejsca, gdzie darmowe skipassy przysługują również nieco starszym narciarzom. Dobrze jest zwrócić uwagę na informację, w jaki sposób wyznacza się wiek dziecka - czasem istotny jest rocznik, innym razem liczy się data urodzenia.

Tutaj starsze dzieci również jeżdżą gratis


Rodzinny ośrodek Weißsee Gletscherwelt położony w Ziemi Salzburskiej umożliwia na przykład w sezonie 2016/2017 bezpłatną jazdę na nartach dwójce dzieci do 12 roku życia, które znajdują się pod opieką obojga rodziców. Osoby wybierające się na jeden z tyrolskich lodowców - Stubai, Pitztal lub Kaunertal - będą mogły natomiast skorzystać z darmowych karnetów dla swoich pociech w wieku poniżej 10 lat. Szwajcarski ośrodek Zermatt-Matterhorn oferuje nieodpłatnie skipassy narciarzom, którzy nie ukończyli jeszcze 9 roku życia, podobnie jak austriacki Obergurgl-Hochgurgl, gdzie nie pobiera się opłaty za możliwość korzystania z wyciągów w przypadku dzieci z rocznika 2008 i młodszych. W Ischgl nie zapłacicie nic za karnety dla dzieci do 8 roku życia, a w kilkunastu włoskich ośrodkach, objętych skipassem Dolomiti Superski (m.in. Val Gardena, Cortina d’Ampezzo czy Val di Fiemme), otrzymacie darmowe skipassy, jeśli tylko Wasze dzieci przyszły na świat po 26 listopada 2008 roku.

Rodzinny wyjazd na narty - tu dzieci otrzymają bezpłatne skipassy
Rodzinny wyjazd na narty - tu dzieci otrzymają bezpłatne skipassy

Rodzinne promocje 2016/2017


Powyższe informacje dotyczą całego sezonu zimowego 2016/2017. Są jednak ośrodki, które przygotowały specjalną ofertę rodzinną w wybranych dniach czy tygodniach. Stacja Almwelt Lofer w Ziemi Salzburskiej w sezonie niskim (17-22 grudnia, 11-31 marca i 9-17 kwietnia) planuje rozdawać darmowe karnety dzieciom poniżej 15 roku życia (z rocznika 2001 i młodszym). Warunkiem będzie zakupienie skipassów przez oboje rodziców na co najmniej 3 dni. Podobną promocję (zróżnicowane wymagania odnośnie skipassów dla dorosłych) oferują Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau (1-17 kwietnia), SkiWelt Wilder Kaiser Brixental (8-12 grudnia i 11 marca-2 kwietnia), oraz ośrodki wchodzące w skład Ski amadé (od 18 marca).

Z myślą o młodych rodzicach


Wartym uwagi rozwiązaniem dla młodych rodziców jest skipass Young Family Ticket (do nabycia w SkiWelt Wilder Kaiser i Ski amadé). Karnet przeznaczony dla osób z dzieckiem poniżej 3 roku życia, które nie jeździ jeszcze na nartach, może być wykorzystywany na zmianę przez oboje rodziców. Liczne ośrodki, m.in Sölden, Großglockner-Heiligenblut, Wurzeralm Hinterstoder, Hochkössen czy Val Senales/Maso Corto, oferują małym dzieciom (w tym sezonie najczęściej roczniki 2007 i późniejsze) kartę Snowman Ticket / Snowkids Ticket w cenie 2-3 euro dziennie. Taki skipass jest wydawany przy zakupie karnetu dla jednego z rodziców.

Inne zniżki rodzinne


Na koniec wspomnimy jeszcze o kilku innych rodzinnych ofertach. W ramach akcji "Kitz Go Free" w Kitzbühel dzieci z rocznika 2001 i młodsze będą mogły bezpłatnie korzystać z wyciągów w dniach 18 grudnia, 15 stycznia i 12 lutego. Lodowiec Mölltaler zapewnia skipassy w taryfie dziecięcej aż do 18 roku życia, natomiast w przypadku rodziny wielodzietnej rodzice, kupując dla siebie karnety, zapłacą tylko za dwójkę dzieci. Większe rodziny mogą skorzystać również z promocji "Mini's Week" w Schladming-Dachstein - w terminie 7-21 stycznia 2017 trzecie dziecko (roczniki 1998-2010) otrzyma bezpłatny karnet. W Kaprun-Zell am See dla amatorów sportów zimowych poniżej 19 roku życia (roczniki 1998-2010) w każdą sobotę do nabycia będą jednodniowe skipassy po 10 euro. W tej samej cenie Ski Arlberg oferuje najmłodszym narciarzom (urodzonym w roku 2009 lub później) karnety na cały sezon.

Większość znanych stacji narciarskich podała już ceny skipassów na nadchodzący sezon. Jeśli myślicie o zagranicznym wyjeździe, zachęcamy Was do zapoznania się z cennikami.

bk/skionline.pl

Tagi: #narty #alpy #austria #włochy #wyjazdy na narty #dzieci na nartach #freeski

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020