Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

kubapod

Użytkownik forum
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O kubapod

  • Urodziny 01.02.1989

Informacje osobiste

  • Imię
    jakub
  • Miejscowość
    Stargard Szczec./Wrocław

Sprzęt narciarski

  • Narty marka
    Fischer Worldcup Slalom

Umiejętności

  • Poziom umiejętności
    6
  • Dni na nartach
    0

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

kubapod's Achievements

Początkujący

Początkujący (2/6)

1

Reputacja

  1. Mitek, a co sądzisz o propozycji Jeeb’a -Black Crows Vertis Birdi 152,6 cm, promień 14? Trochę szeroka pod butem mi się wydaje. Ale może to dobrze przy gorszych warunkach?
  2. Zgadzam się z obiema opiniami. Ja również kilka lat temu poczułem dużą różnicą na + po przesiadce z lekkich nart amatorskich, na najwyższy model sklepowy. Wkłada się więcej zaangażowania w jazdę, ale ona sprawia też więcej radości. Przynajmniej w moim wypadku. Jedyny "problem" w przypadku takich nart moim zdaniem stanowi np. duża ilość świeżego śniegu na stoku, gdy raceowa narta ma tendencję do tonięcia. Po części to pewnie kwestia techniki. Czy moglibyście podać przykłady konkretnych modeli, które byście polecili?
  3. Właśnie w tym tkwi trochę problem. Uważam że powinna być to narta ok 150-160cm (wzrost 153). Wiem, że bardzo dobry narciarz nie będzie miał problemu na narcie GS o długości +15/20cm, ale to nie ten przypadek. Tak jak napisałeś narty z przedziału 150-160 mają właśnie promień slalomowy. Co wybrać w takim razie? Idealna byłaby 155cm z promieniem ok.14m. Wiem, że to nie promień gigantowy ale powinno być ok. Macie jakieś propozycje?
  4. Mówiąc "nie dociśnie" chciałem powiedzieć, że niektórzy sprzedawcy argumentowali, że są to narty, w które trzeba wkładać sporo siły/masy aby narta ładnie pracowała w skręcie. W tamtym roku proponowałeś właśnie Rossignol All Turn, więc nie do końca rozumiem teraz argument o tym, że to narta o charakterystyce SL. Jaką nartę byś zatem proponował? Pozdrawiam
  5. Witam ponownie, W poprzednim sezonie dziewczyna przetestowała nartę Rossignol Hero All Turn w długości 149cm. Była całkiem zadowolona z zachowania się narty - wydawały jej się pewniejsze i bardziej stabilne. W tym sezonie nadszedł czas na zakup. Po zapoznaniu się z panującymi cenami rozważamy dwa modele, oba z poprzedniego sezonu: 1. Rossignol Hero All Turn 149cm 2. Head i.Magnum 149cm Czy moglibyście pomóc w wyborze? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
  6. Jesteśmy już po pierwszej wizycie w sklepach. Sprzedawcy odradzają nartę "meską" np.Rossignol All Turn i proponują coś pokroju Head Super Joy argumentując, że tak niewielka osoba nie dociśnie takiej narty. Sugerują również długość w okolicach 142-145 Czy ma to sens? Ja szczerze mówiąc nie jestem przekonany.
  7. Pytanie też czy przesiadka ze 140cm na 156 nie będzie "szokiem"?
  8. Dzięki za wszystkie rady. Rozważamy ciągle między gigantką juniorską a nartą typu wspomniany Rossignol. Pytanie czy na gigantkę wystarczy doświadczenia i umiejętności.
  9. A jaką długość takiego Rossignola Hero All Turn byście proponowali?
  10. A co sądzicie o takich opcjach i długościach: 1. HEAD WC REBELS I.GS RD TEAM + TYROLIA SX 7.5 - długość 144 czy 151? 2.HEAD REBELS I.SL RD TEAM + HEAD SX 7.5 długość 138?
  11. Witam, Zwracam się z prośbą o poradę w doborze nart dla niewielkiej kobiety. 1. Płeć - kobieta 2. Wiek - 28 3. Waga -49 4. Wzrost - 153cm 5. Na nartach jeżdżę od 10 sezonów, ( 6 dni w sezonie) 6. Moje umiejętności określam na 5 7. Moje buty to - Atomic 70 8. Teraz jeżdżę na nartach/model -Fischer RXC 140cm 9. Preferuję styl jazdy- rekreacyjną, po przygotowanych trasach 10. Upatrzyłem sobie narty - rozważam juniorskie 11. Mój budżet na narty to około - 1000-1500+ Rozważamy nartę juniorską ze względu na niską wagę i wzrost oraz trudniejszą dostępność modeli standardowych. Czy ma to sens? Długość chyba 140-145cm. Dobrze jakby narta dobrze uczyła płynnego skrętu carvingowego. Będziemy wdzięczni za porady. Pozdrawiamy
  12. Ratrak - rozumiem, że z twoich obserwacji wynika, że krawędź w Head i.SL RD jest cieńsza niż w komórkowych Fischerach i Dynastarach ?
  13. Mniej więcej o to chodzi. Rozważałem po prostu czy warto dalej iść w nartę komórkową. Swoje narty nabyłem jakieś 6 lat, bo jak testowałem zwykłe narty i komórki to te drugie były po prostu dużo lepsze (subiektywna opinia) i dlatego je kupiłem. Czasy i technologia sklepówek jak zakładam się zmieniła i pytanie czy różnica między zwykłą nartą i komórkową jest nadal duża. Mój budżet to tak jak pisałem 2000zł i w tej kwocie trudno znaleźć jakieś komórki, lecz może poczekam do końca sezonu na lepsze ceny jeśli będę miał kupić komórkę. Na chwilę obecną rozważam między Head i.SL a i.SL RD. Czy ktoś miał okazje testować tą wersję RD komórkową?
  14. Wydawało mi się, że to wynika z tego, że oni jeżdżą na komórkach i między nartami fis jest mała różnica, a w przypadku "normalnych" nart wybór konkretnego modelu ma większe znaczenie. Nawet subiektywne opinie chętnie poznam:happy: A zaczęło się coś dziać?
  15. Zapytanie które napisałem było na temat tego jaką nartę slalomową i dlaczego polecacie lub też nie. Liczyłem na uwagi typu "ta narta jest trudniejsza w kontroli niż tamta" itp. Po prostu mam nartę slalomową, lubię na niej jeździć i chce kupić nową o podobnych parametrach i wybrać najlepiej jak się da. Z tego co napisał SB rozumiem, że nie ma żadnych różnic (poza szatą graficzną) między jedną a drugą nartą slalomową? P.S. Może coś ze mną jest nie tak ale potrafię na obecnej narcie jeździć 4-5godzin i nie jest to żadna tortura
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...