deepdiver
Użytkownik forum-
Liczba zawartości
79 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Informacje osobiste
-
Imię
Marek
-
Miejscowość
Piła
-
O mnie
jak my wszyscy tutaj jestem zainfekowany, wiem, że to nieuleczalne i wcale mnie to nie martwi. kiedy jadę na narty - wjeżdzam pierwszym orczykiem/krzesłem i kończę ostatnim - w miedzyczasie odpoczywam podjeżdzając ;) gdy mam gorszy dzień (ach te imprezki w górach) ubieram deskę - wtedy można sobie "popływać". kiedy tylko warunki pozwalają - jeżdzę poza trasami, czasami także fun parki - bez względu na to czy deska czy narty. ZAWSZE jeżdzę w kasku, śmig hamujący odrzuciłem jako oznakę słabości - liczy się tylko CIĘTY SKRĘT ...no i frajda :) a prawa do tej nie odbieram nawet tym jeżdzącym pługiem ;-)
Sprzęt narciarski
-
Narty marka
salomon x-wing tornado / decha salomon sequence
-
Buty marka
salomon course pro mod/ northwave web
-
Gogle
uvex / kask Scott
Umiejętności
-
Styl jazdy
cięty cięty i jeszcze raz cięty
-
Poziom umiejętności
8
-
Dni na nartach
0
deepdiver's Achievements
Początkujący (2/6)
0
Reputacja
-
Wyjazd do Val Thorens 17-23.03.2007 Jacku - z chęcią skorzystam z Twojego doświadczenia - wskaż mi proszę miejscowoś w austrii gdzie praktycznie z KAŻDEGO apartamentu masz wyjscie na stok - przez srodek miasta biegnie specjalny maly stok - dowozacy do apartamentow, a po miescie mozesz chodzic w papciach, bo w gore podjezdzasz winda lub ruchomymi schodami. To oczywiscie nie jest najwazniejsze ale jesli chodzi o calosciowa infrastrukture z checia odwiedze inne miejsce miejsce w tym terminie o podobnych albo lepszych parametrach (tylko prosze - nie z jednym wyciagiem wyjazdowym). Wielkosc apartamentow w VT jest faktycznie skandaliczna - 24m na 4 osoby wliczajac lazienke i kuchnie to MALO!!! Ale przezyje i to i inne niedogodnosci, pod warunkiem ze pojade. POnawiam wiec APEL takze do Ciebie. Prosze o propozycje. Moje doświadczenia z obsluga tez nie sa najgorsze Nie upieram się przy VT - ale musze miec bezposredni dostep do stoku (nie chce byc od nikogo zalezny) i spac na minimum 2000mnpm Do tego jeszcze opcja jazdy poza trasami i jestem BAAARDZO OTWARTY NA PROPOZYCJE. pozdrawiam
-
zabiore sie z mlodymi ludzmi na narty zagranice ;)
deepdiver odpowiedział polmarta → na temat → Wyjazdy i ośrodki
zabiore sie z mlodymi ludzmi na narty zagranice witaj marta http://www.skionline.pl/forum/index.php?ids=1cc54de862b976f58993504249985798&co=forum_odczyt_watku&id_posta=44889 Może uda się nam coś wspólnymi siłami? pozdrawiam marek -
Sluchajcie ja musze do Val Thorens - nie ma opcji. To jedyne miejsce w Europie gdzie można wyjsc na stok bezpośrednio ze swojego pietra w apartamencie - nawet winda na dol nie trzeba zjezdzac. Na nartach mozna wjechac na upartego do pokoju hihihi, zjesc cos i znowu wskoczyc na stok. Nie ma wąskiego gardla - czyli jednego wyciagu ruszajacego w gorę z dolnej stacji narciarskiej. W VT jedziesz w dol mijajac poszczegolne gondole i krzesla wybierajac opcje - gdzie dzisiaj. To najwyzej polozona stacja narciarska w europie 2300 mnpm - ktos da wiecej? Raj. Nie dla wszystkich oczywiscie. Z racji ogromnej ilosci tras nie wszystkie sa idealne utrzymane - znam nawet jedna czarnulke ktora potrafia nie ruszac ratrakiem przez caly tydzien - mozna sie schowac w muldzie hihihi (bo mulda jakby ktos nie wiedzial to zaglebienie a nie wzgorek) Ale mi to nie przeszkadza - wprost przeciwnie. Mieszkam w tej chwili w Irlandii - przylece do Polski i... no wlasnie nie mam tam samochodu a do VT musze. Wiec jesli ktos chce jechac do VT i ma auto (najlepiej z Wielkopolski) to chetnie sie dosiade z kumplem. Co w zamian? Dorzucimy sie do paliwka (nie bedziemy sie za mocno targowac - nie jestesmy z Poznania ) i moge zarezerwowac apartament z lokalizacja bezposrednio na stoku a przy okazji w centrum miasta - hihihi - czary mary nie? w zaleznosci od skladu ekipy cena za apartament caly to od 450 EUR za 4osobowy do 600 EUR za 6osobowy. ZA TAKA LOKALIZACJE TAKA CENA niami niami. Z checia odpowiem na wszelkie dodatkowe pytania odnosnie trasy, warunkow na miejscu - bylem tam juz kilkukrotnie wiec nie bede musial odpowiadaja na pytania (jak bedą hihi) używajac zbyt wielu chyba. O samym VT większosc informacji znajdziecie na stronie tego kurortu www.valthorens.com Jest swietna - co prawda po angielsku ale to nie jest juz chyba egzotyczny w naszym kraju jezyk? pozdro
-
czy nowe narty trzeba przygotowac do jazdy?? co do regulacji wiazan - pamietej ze trzeba tez zgrac "cechy" narty i buta - te male kreski na brzegu buta przy spodzie i na narcie pomiedzy wiazaniami.
-
Lakomy kasek watek nr 100 w Technika jest moj No to bedzie o Bode Podziwiam goscia - mimo wszystko, ale chyba skumalem na czym polega jego "fenomen". Po prostu opanowal lepiej od innych jazde na tylach nart a tak jest po prostu szybciej, wiec jesli dojezdza do mety nie popelniajac wiekszych bledow (co nie zdarza mu sie czesto) to po prostu wygrywa. Proste. A jesli popelni, o co nietrudno przy takiej jezdzie - to nie dojezdza. Bilans jak widac jest korzystny bo premiowanie pierwszego miejsca jest na tyle wysokie ze lepiej wygrywac kilka przejazdow w sezonie i jeszcze wiecej nie dojezdzac w ogole, niz np byc systematycznie w pierwszej 10tce. No i poza tym - to zwyziezcow sie pamieta - tym bardziej tak spektakularnie jezdzacych jak Bode. Tylko od razu prosze oszczedzic mi glosow: co ty wiesz o technice - zawodnicy musza jezdzic bardziej na tylach. No tak - ale Bode w porownaniu do innych to sie prawie podpiera o stok plecami. Czyli co? Po micie o genialnym czuciu nart?
-
2 pytania do "speców" zeby sprawdzic czy wiązania są - mozesz sprawdzic bez korzystania z pomocy serwisu ale w pozostalych kwestiach staraj sie juz nie byc taka samodzielna
-
Rossignol OPEN 500 + Axial 100 (Pytanie) waga wiazania jest pomijalna - zapomnij o niej jako kryterium
-
salomon mach 2 i scott crystal? salomon jest ladniejszy a scott lzejszy nawiasem mowiac jestes pewien ze leza tak samo dobrze? ja chcialem salomona ale kupilem scotta bo lezal na mojej czaszcze jak odlew nawet bez zapinania, a salomon latal mi jak moherowy beret (przepraszam za sprosne porownanie )albo numer mniej cisnal jak pecherz po 3 piwie.
-
Zmieniać narty czy nie ??? Powiedz najpierw czego brakuje Ci w tych co masz.
-
Zobaczcie link z allegro i czy ktos mi odpowie ?? zgadza sie - niewiele maja wspolnego z tym co my mozemy kupic poza grafika najwyzszych modeli - ale mam uwage co do poniesienia piety. Jej wysokosc wynika z przepisow FIS ktore ograniczaja jej MAKS podniesienie - inaczej chlopaki na pewno jezdziliby na wyzszym bucie badz plycie, podobnie rzecz ma sie z R 21 w GS czy dlugoscia min w DH czy SL - ach ten FIS - w strasznie wielu kwestiach wie lepiej niz zawodnicy co dla nich dobre - ciekawe ze federacje innych sportow nie "troszcza" sie az tak o bezpieczenstwo i sportowcy nie gina na peczki.
-
Uwaga na jezyki true i cicho sza...
-
Sprzęt to jeszcze mi powiedz jarek na co sie naciska
-
Sprzęt Voyo przeczytalem swoj post i sie wystraszylem ze bedziesz probowac wypatrywac tych kresek jeszcze w czasie jazdy nie nie nie. zatrzymaj sie najpierw - obejrzyj sie - one tam beda - jesli faktycznie zostawiles je, a nie pioropusze sniegu
-
Sprzęt Voyo i jemu podobni po tych wypowiedziach dojda do wniosku, ze to forum dziadkow jezdzac z piorkiem w kapeluszu ...i dalej bedzie robil swoje. Nie lepiej chociaz sprobowac nakreslic mu w czym problem?? Ja sprobuje i pewnie zaraz w moja strone poleci jakas kasliwa uwaga ale ja sie upieram - formu nie jest tylko kolkiem wzajemnej adoracji ale miejscem gdzie KAZDY z nas moze dowiedziec sie wiecej. No chyba ze ktos WIE JUZ WSZYSTKO to reka do gory, bede go unikac tak samo jak "voyopodobnych" Voyo fajnie ze narty daja Ci radosc i lubisz predkosc i to nie fakt ze jezdzisz bardzo szybko - jest problemem tylko sposob w jaki to robisz. Mowisz ze jezdzisz skretami gigantowymi - wiec pewnie wiesz ze narty po Twoim zjezdzie powinny zostawic dwie cienkie bardzo dokladnie wyciete w sniegu kreski? Pojedz fragment szybko obejrzyj sie - jesli widzisz slad kilku swoich ostatnich lukow w postaci takich wlasnie kresek tzn ze jechales cietym skretem. Staraj sie takze czuc CALY czas jezyki w butach narciarskich a uczucie pelnej kontroli ktore zacznie Ci wtedy towarzyszycc nawet przy wiekszych predkosciach niz teraz osiagane to jest wlasnie to do czego szukasz - tylko jeszcze o tym nie wiesz I popatrz na stoku - czasami widac ludzi, ktorzy jada szybko, pewnie i CALY CZAS w skrecie bo nowowczesna narta NIE CIERPI jazdy na slizgu. Podejdz, pogadaj, cos podpowiedza i ...bedzie coraz lepiej, czego ja Tobie zycze VOYO peace
-
Jak odrzuciliscie sztachety? jak? daleko







