Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Testy Nart Forumowiczów


wojtus81

Rekomendowane odpowiedzi

no to ja jeszcze słówko.

Przede wszystkim WIELKIE DZIĘKI dla Pomysłodawców, Organizatorów i Uczestników:), w tym także dla Wielkich Nieobecnych ;)

A co do meritum:

1. Duel G-Force 165 – apetyt na markę miałem bardzo rozbudzony. Jeden przejazd, drugi przejazd, trzeci przejazd i nic. Narta chodzi fajnie, poprawnie, ładnie trzyma się w skręcie i w miarę łatwo go inicjuje i to by było tyle. No cóż jakie oczekiwania takie rozczarowanie.

2. Omeglass – 157 i 165 – super narty, twarde, precyzyjne i szybkie. Oddają to co się włoży z nawiązką, a włożyć trzeba dużo. Przy moim wzroście i wadze (178/83) zdecydowanie 166.

3. Omeglass WC 08/09 165 – niesamowita komórka dająca nam pewność, stabilność i przyśpieszenie przy wyjściu ze skrętu, oczywiście po włożeniu odpowiednio dużej siły. Zdecydowanie mój faworyt w swojej klasie, który mi osobiście podszedł bardziej od swoich starszych braci. Jest to jednak sprzęt wysoce specjalistyczny, który swoje walory jest w stanie pokazać w warunkach do jakich został stworzony, a więc w slalomie – zakup jako slalomki do jazdy dowolnej i całodziennej to moim zdanie niezrozumienie jej przeznaczenia.

4. Stockli Laser SL 166 – ta narta wzbudziła największy mój zachwyt podczas testów w kategorii przyjemność z jazdy. Jak na swoją klasę jest dość lekka i niezbyt twarda, za to bardzo szybko i precyzyjnie reaguje na impulsy prowadzącego. Super slalomka do jazdy przez cały dzień, natomiast wyraźnie brakuje jej tego co ma Omeglass i SLX. Skądinąd mam przeczucie, że świetnie sprawdziłaby się w fun'ie. Zagadką wciąż pozostaje co oferuje Laser SL w wersji FIS z podwójnym tytanalem.

5. Rossignol 9s 165 – tutaj kolejne rozczarowanie. Od narty nie oczekiwałem w zasadzie niczego więcej czego można spodziewać się po pierwszej sklepowej slalomce, a więc, że będzie szybka przy przejściu z krawędzi na krawędź, reaktywna i odda co swoje w skręcie. Niestety okazała się być po prostu ślamazarna jak na swoją półkę. Ale jak to stwierdził Race to zapewne wina takiego, a nie innego przygotowania, gdyż w porównaniu z moim prywatnym r11 mutix'em radziła sobie gorzej.

6. ELAN SLX 08/09 165- Ciężko napisać o swoje narcie coś oprócz tego co już napisałem. No może dodam tylko, że wierzchnia szata graficzna narty ulega znacznie szybszej destrukcji, aniżeli miało to miejsce w ujeżdżanych przeze mnie Fischerach :D. Acha jeszcze jedno - rok doświadczenia więcej w jeździe na nartach i kop w SLX'ach także się odnalazł, choć chciałbym większego :P.

ps. gwoli ścisłości z nart przez mnie testowanych, o ile dobrze pamiętam to tylko omeglass’y pochodziły z RD. Należy pamiętać, że także stan przygotowania nart był różny co z pewnością wpływało na odczucia, że też o umiejętnościach testera nie wspomnę ;-).

Edytowane przez ravick97
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie sie było spotkać bez żadnych gwiazdorów:D

Test zgadzam sie z przedmówcami prawie z wszystkimi nartami oprócz jednej pary .Duel nie wiem czy były dupiato przygotowane czy jeździec dupiaty ale to porażka dla mnie osobiscie a reszta to tak przedmówcy opisywali bardzo podobne wrażenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam wszystkim narta którą testowaliście

Duel G-Force nie jest nartą slalomową!:eek:

To jest narta fun carving!:D

Duel 4 win SL jest nartą slalomową.

Może dla tego wszyscy mają tak kiepskie odczucia bo na tej narcie trzeba się kłaść a nie bawić się w slalom.:cool:

Następnym razem dam wam slalomową nartę Duel 4 win SL to może będziecie mieli inne zdanie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam wszystkim narta którą testowaliście

Duel G-Force nie jest nartą slalomową!:eek:

To jest narta fun carving!:D

.:)

warunki były takie że raczej nie dawało się jechać fun :D stok raczej jak do skicrossa był zrobiony :D ale tak jak pisałem , jak się narty nie potraktowało jak slalomke to od razu było lepiej :cool: co do przygotowania narty to wg mnie było ok. nawet wiem gdzie je robili :D ale na początku jak było trochę świeżego śniegu to narta trzymała trochę za długo w zakręcie (ale wtedy myślałem że to sl) w kilku następnych zjazdach było lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam wszystkim narta którą testowaliście

Duel G-Force nie jest nartą slalomową!:eek:

To jest narta fun carving!:D

Duel 4 win SL jest nartą slalomową.

Może dla tego wszyscy mają tak kiepskie odczucia bo na tej narcie trzeba się kłaść a nie bawić się w slalom.:cool:

Następnym razem dam wam slalomową nartę Duel 4 win SL to może będziecie mieli inne zdanie.:)

o w morde ...

funcarver o promieniu 15m i taliowaniu 110-64-97 ?

albo sie starzeje i czas zakończyć zabawę w fun albo z całym szacunkiem przesadziłeś :D

ps. nie miałem okazji testować wiec głosu zabierać też nie ;) ale od razu mnie ruszyło :D nic osobistego , jednak czytają to mam nadzieje przyszłe pokolenia fun-owiczów i mogą pójść zła drogą ... ;) mnie już to nie zmieni ale komuś psychikę może nadwyrężyć :) nie podcinajmy skrzydeł zapalonej do funu młodzieży ;)

Edytowane przez nexcom
ps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o w morde ...

funcarver o promieniu 15m i taliowaniu 110-64-97 ?

albo sie starzeje i czas zakończyć zabawę w fun albo z całym szacunkiem przesadziłeś :D

ps. nie miałem okazji testować wiec głosu zabierać też nie ;) ale od razu mnie ruszyło :D nic osobistego , jednak czytają to mam nadzieje przyszłe pokolenia fun-owiczów i mogą pójść zła drogą ... ;) mnie już to nie zmieni ale komuś psychikę może nadwyrężyć :) nie podcinajmy skrzydeł zapalonej do funu młodzieży ;)

to są narty do slalomu carvingowego :)

http://www.allezima.pl/web/allegro-fis-carving-cup/media/

http://www.carvingcup.com/INGLESE/TEAM_2010/OFFICIAL_TEAM_2010/Pagine/COLMAR_CARVING_TEAM.html#2

Edytowane przez 1973marcin
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o w morde ...funcarver o promieniu 15m i taliowaniu 110-64-97 ?albo sie starzeje i czas zakończyć zabawę w fun albo z całym szacunkiem przesadziłeś :Dps. nie miałem okazji testować wiec głosu zabierać też nie ;) ale od razu mnie ruszyło :D nic osobistego , jednak czytają to mam nadzieje przyszłe pokolenia fun-owiczów i mogą pójść zła drogą ... ;) mnie już to nie zmieni ale komuś psychikę może nadwyrężyć :) nie podcinajmy skrzydeł zapalonej do funu młodzieży ;)
Na tej narcie Gianluca Grigoletto jeździ na zawodach.Jedyna różnica jest w tym, że dokłada jeszcze jedną płytę.:DNa testach NTN była taka sama nart tylko z dwiema płytami Tyrolia.A taki jest opis tej narty w nowym katalogu na sezon 10/11.:)Podaję wersję angielską żeby nie było, że coś przekręciłem.“Dedicated to high level athletes and skier, who want to touch their agonistic limits.What they pretend from their ski is high speed, safety, stability and reactivity.These continuous racing ski developments make it possible to aim important goals,Such as the Gold Medal at the Carving World Championships with the new G-Force.”Pełna nazwa tej narty w katalogu na sezon 10/11 to:Duel G-Force Carving Team FIS.

Obraz 037.jpg

20090209_210500_163_o.jpg

57da810302231_Obraz037.jpg.bb3b9680eaa68616396c200b240b019d.jpg

20090209_210500_163_o.jpg.3db40ead690b11207d7ded55fd825579.jpg

Edytowane przez Robert Janus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej narcie Gianluca Grigoletto jeździ na zawodach.

Jedyna różnica jest w tym, że dokłada jeszcze jedną płytę.:D

Na testach NTN była taka sama nart tylko z dwiema płytami Tyrolia.

A taki jest opis tej narty w nowym katalogu na sezon 10/11.:)

Podaję wersję angielską żeby nie było, że coś przekręciłem.

“Dedicated to high level athletes and skier, who want to touch their agonistic limits.

What they pretend from their ski is high speed, safety, stability and reactivity.

These continuous racing ski developments make it possible to aim important goals,

Such as the Gold Medal at the Carving World Championships with the new G-Force.”

Pełna nazwa tej narty w katalogu na sezon 10/11 to:

Duel G-Force Carving Team FIS.

nie żebym sie czepiał (nie neguje jej walorów bo tak jak psiałem nie testowałem nie zabieram głosu) ale nadal nie widzę związku z funcarvingiem

Narta była ręcznie robiona 87/0,5 i smarowana.:confused:

czyli przygotowana idealnie na takich ust. jeżdze wiec wierze Raceman-owi że do wykładek to nie najlepszy wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żebym sie czepiał (nie neguje jej walorów bo tak jak psiałem nie testowałem nie zabieram głosu) ale nadal nie widzę związku z funcarvingiem

czyli przygotowana idealnie na takich ust. jeżdze wiec wierze Raceman-owi że do wykładek to nie najlepszy wybór

Z takimi kątami przyjeżdżają do mnie z fabryki.:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narta była ręcznie robiona 87/0,5 i smarowana.:confused:

Robercie to kto Ci to pitolił!!!!!!!!!:D:D:D:D:D Stewe Wonder???

Krawędzią to bym dobijał największego wroga żeby sie męczył powoli

Smarowanie to chyba świeczką z Jasnej Góry:D:D

Robert rada zmień servisanta dobra rada !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie to kto Ci to pitolił!!!!!!!!!:D:D:D:D:D Stewe Wonder???

Krawędzią to bym dobijał największego wroga żeby sie męczył powoli

Smarowanie to chyba świeczką z Jasnej Góry:D:D

Robert rada zmień servisanta dobra rada !!!!

To muszę zmienić producenta nart.:D

Taką mam informację z fabryki i nic na t nie poradzę.:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...