Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart


szybkibolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuższego czasu planuję zakup nowych nart i na placu boju zostały salomony x-wng 8 na 166 oraz rossignol zenith 3 lub 6 na 162.

Mój wzrost to 1,76 , waga 72 kg , poziom umiejętności 5. Jeżdżę na trasach przygotowanych. Które narty według Was będą dla mnie najlepsze na stoku i będą sprawiać mi przyjemność z jazdy.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

podpinam się pod ten wątek, gdyż nie chcę zaczynać nowego.

Chodzi o zakup narty Fisher RX 4 dł 155-160. Gdzie je można jeszcze dostać ?

Przy okazji proszę o potwierdzenie wyboru. Narty są dla przyjaciela około 50-ki wzrost/waga 172/80. Podczas ostatniego weekendu spróbował w Wieżycy (koło Gdańska) i spodobało mu się. Za trzy tygodnie zabieram go na nauki do Nasfeld i potrzebujemy sprzęt. Proszę o pomoc.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdziłem na zenith 3 mojej żony. Dość twarda narta. Przy poziomie umiejętności 5 to raczej powalczysz z nartką. Tnie muldy i trzyma na lodzie ale trzeba mieć power w udzie i dobrą technikę, żeby się nie zamęczyć.

Wymiary mam podobne. Mam rossignole x-fight4. Swoje umiejętności oceniam na 6,5-7. Mnie się na tych lepiej jeździ. Trochę bardzij miękkie to też i łatwiejsze w prowadzeniu. Swobodniej mi na nich technicznie popylać. Różnicę oceniam na jakieś 10 - 15 procent, ale po całym dniu to się w nodze czuje.

Przekornie rzucę inny temat. Też chodziło mi po głowie kupienie nowych, twardszych nart. Trafiłem jednak w dobrej cenie buty. (Tecnica diablo magnesium z 2007 r.) Szczerze, to widzę, że dopiero w tych butach niedrogie x-fighty pokazały na co je stać.

Trafnego wyboru i udanego szusowania życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenith 3 nie są twarde, do wagi 72 kg i pozimu 5 wystarczą ale lepsze są na pewno twardsze 6ki, o tej narcie można powiedzieć, że jest twarda. Trójki są mniej twarde od moich Metronów 9 - a te określam co najwyżej jako średniotwarde - jak dla mnie - 84 kg. No i ten Zenith 3 też bardzo fajna narta oczywiście i można w nią celować

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady.

Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem Rossignol Z 6,5 na 162 . W sklepie w cenie nart miałem smarowanie i ustawienie siły wypięcia wraz z certyfikatem.

Jak czas pozwoli to za tydzień przetestuję je na stoku, a w marcu w Dolomitach.

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na stoku. Narty są rewelacyjne, na krawędziach idą jak po szynach, kopny śnieg im nie straszny. Bałem się że przy moich umiejętnościach będą za twarde i im nie podołam ale jestem pozytywnie zaskoczony jazda na nich dopiero teraz sprawia mi frajdę.

Pozdrawiam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...