Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Połknąłem bakcyla - pomóżcie wybrać sprzęt


Grzsiwak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dwóch lat uczę się jazdy na nartach i w tym roku połknąłem bakcyla i postanowiłem zainwestować we własny sprzęt.

wiek: 39 lat (więc już nie rosnę)

wzrost: 171 cm

waga: 73 kg

W pierwszym roku jeździłem 5 dni na sprzęcie z wypożyczalni (jakimś tam :(), Miałem 3 godziny lekcji z instruktorem w celu poznania podstaw, a potem już samodzielne "płóżenie" na stokach Białki (Zebra i Kotelnica).

W tym roku znowu sprzęt z wypożyczalni, ale w moim odczuciu lepszy niż poprzednio (wieksza przyjemność jazdy) buty Rossignol (model niezidentyfikowany) i narty Blizzart X03.

Jazda z Bani i Kotelnicy (Białka) i corac mniej "płógu" a wiecej "krawędzi".

Patrząc na odnalezioną na tym forum ocenę umiejetności to moje ocenił bym na "4".

Przechodząc do rzeczy, to proszę o sugestie w wyborze butów i nart.

Co do butów to już wiem że nie "firma" jest istotna, a wygoda, ale mam problem z dobraniem odpowiedniej twardości. Czy np Salomon X-Wave, to mój poziom, czy jeszce nie ?

Co do nart mam jeszce większy problem, jakie wybrać i jaką powinny mieć długość. Na razie nastawiam się na jazdę rekreacyjną i szlifowanie techniki.

Od razu proszę o sugestie dla kobiety (żony), o podobnym zaawansowaniu, wzrost 168 cm, waga 64 kg.

Na oba zestawy chcizłbym wydać nie wiecej jak 2,5 TPLN.

Z góry dzieki za wszystkie sugestie.

Edytowane przez Grzsiwak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty po pierwsze wygodne po drugie wygodne............

Jak wybrać i przymierzać poszukaj na forum jest to doskonale opisane:)

Salomon X-Wave jak najbardziej myślę że piszesz o tych z promocji z IS

Narty są miejsca gdzie niektóre firmy mają namioty testowe i można tam coś wybrać dla siebie lub wypożyczalnia i testować ............itd

Raczej allroundy 160-165cm

Dla żony coś z nart kobiecych np z Dynastara na 155cm

Edytowane przez magelan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info

Na te Salomony to rzeczywiście napaliłem sie z promocji IS, ale nie wiem czy twardość 80 dla mnie bedzie OK no i nie wiem czy dla żony też bedą OK, no i cena 599 zł.

a co do nart dla Ciebie

fischer rx 4 bądz viron 4.4 ewentualnie progressor 7+ bądz rossignol zenith 3 to tylko niektóre z tych które można ci polecić bo jest tego sporo dlugosc tak wlasnie miedzy 160-165

dla zonki?

np atomic cloud 7:) rossignol passion fischer vision musisz jej pokazać te modele bo pamiętaj kobiety kupują okiem (czyt. szata graficzna ):)

btw.

2h temu pisałem Ci fajny elaborat na ten temat i wcisnołem przez pomyłke backspace i mi sie zmieniła strona:P:P jak cos to pytaj:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,

Jak rozumiem twardość 80 tych Salomonów będzie OK i dla mnie i dla żony ?

I kwota ok. 600 zł to kwota którą trzeba wydać na solidne i wygodne buty, dla kogoś na naszym poziomie rozwoju narciarskiego :D i ogłądanie się na jakieś buty za 400 zł. nie ma sensu ?

Co do nart, to czy lepiej poczekać (dozbierać kasy) i kupić nowe narty, czy rozglądać się też za używanymi.

Przyznam, że jako że się nie znam na sprzęcie, to boję się że przy używanych kupię coś zdezelowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,

Jak rozumiem twardość 80 tych Salomonów będzie OK i dla mnie i dla żony ?

I kwota ok. 600 zł to kwota którą trzeba wydać na solidne i wygodne buty, dla kogoś na naszym poziomie rozwoju narciarskiego :D i ogłądanie się na jakieś buty za 400 zł. nie ma sensu ?

Co do nart, to czy lepiej poczekać (dozbierać kasy) i kupić nowe narty, czy rozglądać się też za używanymi.

Przyznam, że jako że się nie znam na sprzęcie, to boję się że przy używanych kupię coś zdezelowanego.

dla żonki mogą być troche twarde takie buty- ważne zeby sie w nich czuła komfortowo.

co do nart mozna oczywicie używane lecz trzeba dokladnie obejrzeć. allegro - tam jest tego duzo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugajson, czy proponowane przez Ciebie narty nie są trochę na wyrost w stosunku do moich umiejetnosci, bo wiekszość z nich jak się doczytałem jest proponowana raczej dla zaawansowanych narciarzy.

No i nie ukrywam, że ceny przekraczają 1 TPLN, a chciałem się zmiescić z kompletem (byty + narty żony i buty + narty dla mnie) w kwocie 2,5 TPLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugajson, czy proponowane przez Ciebie narty nie są trochę na wyrost w stosunku do moich umiejetnosci, bo wiekszość z nich jak się doczytałem jest proponowana raczej dla zaawansowanych narciarzy.

No i nie ukrywam, że ceny przekraczają 1 TPLN, a chciałem się zmiescić z kompletem (byty + narty żony i buty + narty dla mnie) w kwocie 2,5 TPLN.

jezeli chcesz co rok zmieniać sprzęt to mozemy dobrać inaczej- wydaje mi się ze nie są nad wyrost- podałem pare modeli z nowej kolekcji ale z3 bądz rx fischera da się dostac na allegro w rozsądnej cenie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcesz co rok zmieniać sprzęt to mozemy dobrać inaczej- wydaje mi się ze nie są nad wyrost- podałem pare modeli z nowej kolekcji ale z3 bądz rx fischera da się dostac na allegro w rozsądnej cenie

No nie, chciałbym kupić coś co pozwoli mi z jednej strony szkolić technikę, z drugiej by jazda sprawiała przyjemność, no i żeby sprzętu nie zmieniać za rok, ani dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,

Jak rozumiem twardość 80 tych Salomonów będzie OK i dla mnie i dla żony ?

I kwota ok. 600 zł to kwota którą trzeba wydać na solidne i wygodne buty, dla kogoś na naszym poziomie rozwoju narciarskiego :D i ogłądanie się na jakieś buty za 400 zł. nie ma sensu ?

Co do nart, to czy lepiej poczekać (dozbierać kasy) i kupić nowe narty, czy rozglądać się też za używanymi.

Przyznam, że jako że się nie znam na sprzęcie, to boję się że przy używanych kupię coś zdezelowanego.

Moja 15 letnia córa ma flex 80 ( o żonie) i sobie chwali :) a nartki wybierz z aledrogo i podaj linka to się wypowiemy zwracaj baczną uwagę na krawędzie minimum 1,5 milimetra. Dla małżonki Dynastary np http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2476&id_modelu=3443 albo starsze http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2070&id_modelu=2755

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy najlepiej kupować sprzęt ?

Bo w tym roku już chyba za wielę nie pojeżdże, więc nie wiem czy "łapać okazje posezonowe", czy czekać do jesieni i wtedy dędą jescze tańsze kolekcje tegoroczne.

Od razu jeżeli możecie podpowiedzieć gdzie w promieniu 100-150 km od Kedzierzyna- Koźla (oplszczyzna) czyli np. Wrocław, Katowice, Kraków, jest dobry sklep z dużym wyborem butów do przymierzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy najlepiej kupować sprzęt ?

Bo w tym roku już chyba za wielę nie pojeżdże, więc nie wiem czy "łapać okazje posezonowe", czy czekać do jesieni i wtedy dędą jescze tańsze kolekcje tegoroczne.

Od razu jeżeli możecie podpowiedzieć gdzie w promieniu 100-150 km od Kedzierzyna- Koźla (oplszczyzna) czyli np. Wrocław, Katowice, Kraków, jest dobry sklep z dużym wyborem butów do przymierzenia.

Już od wczoraj jest obniżka cen w marketach sportowych,nawet do 40%,koszulki termoaktywne renomowanych firm nawet o 50%.

Ciekawe narty z wiązaniami można ponoć wyrwać już od 1000 do 1500 PLN;):rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam, każdy termin dobry na zakupy :)

A co z poleceniem sklepów w mojej okolicy ?

Wiem,że jest Inter Sport we Wrocławiu, Opolu, Katowicach, czy Krakowie.

Jest też sieć Decathlon, ale nie wiem, czy tam warto zaglądać.

Ale pewnie znacie jeszcze "dobre" miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro chciałbym je kupić bo została ostatnia para w tym rozmiarze, więc proszę o opinie :)

Dla żony;):pto nawet kup za 50,00Pln:p,ważne,żeby chciala jeździć z Tobą na narty:p:D

PS.Narta dla kobiety do spokojnej jazdy:),może starczy,szaleńczych modeli się nie opłaca,bo po 2 godzinach na stoku chcą wracać na kwaterę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla żony;):pto nawet kup za 50,00Pln:p,ważne,żeby chciala jeździć z Tobą na narty:p:D

PS.Narta dla kobiety do spokojnej jazdy:),może starczy,szaleńczych modeli się nie opłaca,bo po 2 godzinach na stoku chcą wracać na kwaterę:D

Z chęcią do jazdy nie ma problemu:D, ale jako że nie znalazłem nigdzie opisu io pinii tych konkretnie nart, a w tej dobrej cenie są na wysprzedarzy w Auchen, to mam pewne obawy czy będą dobre i posłużą żonie kilka lat, biorąc pod uwagę jej "parametry" i doswiadczenie (opisane wcześniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią do jazdy nie ma problemu:D, ale jako że nie znalazłem nigdzie opisu io pinii tych konkretnie nart, a w tej dobrej cenie są na wysprzedarzy w Auchen, to mam pewne obawy czy będą dobre i posłużą żonie kilka lat, biorąc pod uwagę jej "parametry" i doswiadczenie (opisane wcześniej)

Ty żonę chcesz promować,czy siebie:confused:;):DStarczą jej do końca życia;):D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty żonę chcesz promować,czy siebie:confused:;):DStarczą jej do końca życia;):D:D

A długość będzie OK, nie za długie, bo w wypożyczalniach dawali jej do tej pory 146, ale po lektóre forum wydaje mi się, że prz jej wzroście i tego typu nartach 154 będą OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią do jazdy nie ma problemu:D, ale jako że nie znalazłem nigdzie opisu io pinii tych konkretnie nart, a w tej dobrej cenie są na wysprzedarzy w Auchen, to mam pewne obawy czy będą dobre i posłużą żonie kilka lat, biorąc pod uwagę jej "parametry" i doswiadczenie (opisane wcześniej)

Nie mogę ich znaleźć również w żadnych katalogach Rossighnol, więc mam podejżenie że to produkt specjalnie dla sieci Auchan, a w zwiazku z tym, czy warto w ogóle brać go pod uwagę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...