Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Połknąłem bakcyla - pomóżcie wybrać sprzęt


Grzsiwak

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znowu,

Trochę mnie nie było, ale buszowałem po sklepach :D i pierwszym efektem jest zakup butów Salomon X-wawe x w Intersporcie. Leżą miodzio :D.

Proponowane wyżej narty żona zobaczyła i niestety nie zachwyciły ją (wizualnie).

We wspomnianym już wcześniej IS pan polecał dla mnie narty Salomon X-Wing Hurricane 104808 (9) + Wiązania Salomon HLZ9 104652 (9) robione dla IS, za 849 PLN, lub Volkl Tiger 109141 (9) + Wiązania Marker MLT 10 6529J1.EX (9) za 999 zł, lub Volkl Tiger 3 Motion 109581 (9) + Wiązania Marker 3 M 10 6527J1.SE (9) za 1149, lub Fischer Progressor S RF2 A5509 (9) + Wiązania Fischer FS10 RF2 T13209 (9) za 1049 zł.

Dla żony Narty Volkl Attiva Aire (lub Brisa)109281 (9) + Wiązania Marker 3 M Attiva 10 (9) za 1190 PLN (brisa 1149 PLN), lub Salomon Origins Amber 102708 (9) + Wiązania Salomon JLZ9 B80 102192 (9) za 649 zł. i te jej się już podobały.

Proszę o opinie na temat tych propozycji.

pozdrawiam,

Edytowane przez Grzsiwak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... nie mogę jej znaleść na stronie intersportu.

Ale jedno wiem: 158cm to może nie być najlepszy pomysł.

164cm w wielu przypadkach jest idealne.

Na stronie IS jest narta Salomon X-Wing (Hurricane) i jest to model produkowany specjalnie dla IS, a z opisu wynika że jest robiony na bazie x-wing 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
a dla żony:

Volkl Attiva Brisa - 949 PLN

a może jeszcze coś innego.

dla żony tu masz super nartki

Witam,

narty opisywane wielokrotnie. Oprócz opinii z moich stron, jedna opinia Darka Lewandowskiego. Nic dodać, nic ująć.

Narty po paru wyjazdach. Kupione w Polsce jako nówki.

Spód jeszcze bez regeneracji, tak samo krawędzie.

Po zakupie przesmarowane w INTERSA w Katowicach, a krawędzie zrobione dla początkujących na 90/0 + stępione na końcach nart.

Strona wierzchnia - brak dużych śladów. Natomiasy jest pare delikatnych, bardzo delikatnych zarysowań.

Zdjęcia spróbuję dołączyć asap.

Jak zawsze: zanim wystawię na allegro, wrzucam na skionline :)

Cena: 999pln.

Oczywiście istnieje możliwość obejrzenia nart przed zakupem - o ile dogadamy się gdzie :)

Do tej pory paru kupujących ze skionline nie miało chyba do mojego sprzętu uwag.

Pozdrawiam

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena za tego Head-a,jeśli za tyle to warto, dla Ciebie 160-165 cm i będzie ok. Zenithy bardzo dobre by były ale ta cena za wysoka za tą nartę w porównaniu do tego Head-a

Z tymi Head-ami trochę się boję, po podobno są dobre, ale raczej na dobrze przygotowane stoki, a w Polsce i Czechach (tam będą jeździć) to wiadomo jak jest.

A co powiecie o tych Atomicach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie będą "zbyt dobre" jak na jej umiejętności ?

jak jej nie powiesz że to narta dla zaawansowanych to będą dobre :D moja żona jeździ na nartach które jej się podobają :) ale nie czytała dla kogo są przeznaczone :eek: i niech tak zostanie :cool:http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=1016&id_modelu=1317

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęły się wysprzedaże w IS i mam pytanie co warto ?

Moje typy to:

Atomic Drive Scandium - 949 PLN

Head Icon TT50 - 979 PLN

Rossignol Zenith Z4.5 - 1349 PLN (trochę dużo)

a dla żony:

Volkl Attiva Brisa - 949 PLN

a może jeszcze coś innego.

A i jeszcze są Fischer Progressor S (czyli 7+) za 1049 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena za tego Head-a,jeśli za tyle to warto, dla Ciebie 160-165 cm i będzie ok. Zenithy bardzo dobre by były ale ta cena za wysoka za tą nartę w porównaniu do tego Head-a

"mihumor" czy możesz coś więcej powiedzieć o tych Head-ach ?

A co sądzisz o tych Atomicach i Fischerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęły się wysprzedaże w IS i mam pytanie co warto ?

Moje typy to:

Atomic Drive Scandium - 949 PLN

Head Icon TT50 - 979 PLN

Rossignol Zenith Z4.5 - 1349 PLN (trochę dużo)

a dla żony:

Volkl Attiva Brisa - 949 PLN

a może jeszcze coś innego.

Witam,

Pojechałem do IS w Katowicach i pierwsze zakupy zrobione.

Dla żony polecili K2 One Luv za 1150 PLN, żonie bardzo się spodobały i kupione.

Z moich propozycji polecali najbardziej Heady i Rossignole (ale niestety droższe), po czym zabili mi klina Elanami Magfire 74, twierdząc że to poziom Zenithów a w cenie Headów TT 50 bo za 1050 PLN. Szukałem w necie coś na temat tych Elanów, ale tylko znalazłem o modelu wyższym (magfire 78) i raczej wszyscy wypowiadali się pozytywy. A co wy na to, może ktoś zna te narty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grzsiwak,

Na takich Elanach nie jeździłem, ale różnica w przypadku katalogowych modeli wydaje się oczywista. Elany katalogowo mają "power woodcore" czyli rdzeń drewniany, a pozostałe deski fiberglass lub liquid metal technology w przypadku Heada. Rdzeń drewniany czyni deskę bardzo przyjemną "w odbiorze" i tu na pewno Elan ma przewagę. Ale czy na pewno specyfikacja narty z IS jest taka sama jak w katalogu? Tego nie wiem. Zawsze możesz zadzwonić do folca (http://www.elanskis.pl/kontakt.php) i chociaż IS ma raczej własne kanały to może coś będą wiedzieli.

Cena jest rzeczywiście mocno atrakcyjna. Wyjściowa cena katalogowych oscylowała gdzieś w okolicach 1,6 do 2k. 1050 to dość tanio.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moich kilka przemyśleń jako,że wiekszośc tych nart ostatnio oglądałem z racji zakupu narty dla zony i były ona w "grupie" zainteresowania.

Po pierwsze te K2, ktore kupiłeś to fajne deski, chyba jedne z fajniejszych w tej grupie i na pewno za takie pieniadze, też o niej myśleliśmy ale szukalismy model wyżej - jednak Burning Luv na żywo nie znaleźliśmy a ceny w necie koło 2k:eek:

Co do reszty to wydaje mi sie, że to narty zupełnie porównywalne i na podobnym poziomie. Moje obserwacje i wnioski z testów i opini, których sie naczytałem:

-Head Icon TT50 będzie nartą najtwardszą i najbardziej dynamiczną, tak też mi sie wydawało dotykowo bo jest najciezszy ale to tylko poszlaka. Ma barrdzo dobre opinie i testy jako narta zarówno uniwersalna jak i dynamiczna

- Fisher Progressor 7+ - jeździłem na 8+, i mi się bardzo podobały więc przypiuszczam,że i ta jest ok, zwłaszcza,że nie znalazlem złej opini o tej narcie a jest często opisywana bo popularna

- Atomic - mnie nie interesował, mało opini, jak zwykle przy Atomicu dobre testy - cokolwiek to znaczy

- Elan - nic nie wiem, nie brałem tej narty pod uwagę

- Zenith 3 - jeździłem na starszej wersji, świetne, uniwersalne allroundy dla sredniozaawansowanych, łatwe i przyjazne ale można z nich sporo wyciągnać, popularne narty,długo na rynku, dużo dobrych opini

Jak pisałem, dla mnie to narty porównywalne, można się kierować kryterium dostępności w odpowiedniej długości, ceny czy po prostu "podobamisię" ten sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grzsiwak,

Na takich Elanach nie jeździłem, ale różnica w przypadku katalogowych modeli wydaje się oczywista. Elany katalogowo mają "power woodcore" czyli rdzeń drewniany, a pozostałe deski fiberglass lub liquid metal technology w przypadku Heada. Rdzeń drewniany czyni deskę bardzo przyjemną "w odbiorze" i tu na pewno Elan ma przewagę. Ale czy na pewno specyfikacja narty z IS jest taka sama jak w katalogu? Tego nie wiem. Zawsze możesz zadzwonić do folca (http://www.elanskis.pl/kontakt.php) i chociaż IS ma raczej własne kanały to może coś będą wiedzieli.

Cena jest rzeczywiście mocno atrakcyjna. Wyjściowa cena katalogowych oscylowała gdzieś w okolicach 1,6 do 2k. 1050 to dość tanio.

Te narty to wersja katalogowa Elana, a nie wersja dla IS w odróżnieniu od Head-a TT 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Head to katalogowy Icon TT40 w wyglądzie TT80. IS ma z wieloma produktami taką metodę, ze kupuje niższy model z lekko zmienionym opisem i wygladem wyższego modelu. Tak samo jest z butami gdzie sprzedają np Head Vector 100 w wygladzie 120ki, czyli średni model o wyglądzie topowego - podobnie jak z wieloma innymi produktami innych firm. Zaletą jest,że dostaje sie pełnowartościowy, katalogowy produkt tylko o innym,niekoniecznie gorszym wyglądzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moich kilka przemyśleń jako,że wiekszośc tych nart ostatnio oglądałem z racji zakupu narty dla zony i były ona w "grupie" zainteresowania.

Po pierwsze te K2, ktore kupiłeś to fajne deski, chyba jedne z fajniejszych w tej grupie i na pewno za takie pieniadze, też o niej myśleliśmy ale szukalismy model wyżej - jednak Burning Luv na żywo nie znaleźliśmy a ceny w necie koło 2k:eek:

Co do reszty to wydaje mi sie, że to narty zupełnie porównywalne i na podobnym poziomie. Moje obserwacje i wnioski z testów i opini, których sie naczytałem:

-Head Icon TT50 będzie nartą najtwardszą i najbardziej dynamiczną, tak też mi sie wydawało dotykowo bo jest najciezszy ale to tylko poszlaka. Ma barrdzo dobre opinie i testy jako narta zarówno uniwersalna jak i dynamiczna

- Fisher Progressor 7+ - jeździłem na 8+, i mi się bardzo podobały więc przypiuszczam,że i ta jest ok, zwłaszcza,że nie znalazlem złej opini o tej narcie a jest często opisywana bo popularna

- Atomic - mnie nie interesował, mało opini, jak zwykle przy Atomicu dobre testy - cokolwiek to znaczy

- Elan - nic nie wiem, nie brałem tej narty pod uwagę

- Zenith 3 - jeździłem na starszej wersji, świetne, uniwersalne allroundy dla sredniozaawansowanych, łatwe i przyjazne ale można z nich sporo wyciągnać, popularne narty,długo na rynku, dużo dobrych opini

Jak pisałem, dla mnie to narty porównywalne, można się kierować kryterium dostępności w odpowiedniej długości, ceny czy po prostu "podobamisię" ten sprzęt.

No własnie w IS mówili mi podobnie.

Sugerując, że fishery bedą najbardziej "sportowe" i bedą wymagały dobrej trasy.

Head-y podobnie, chociaż powinny sobie lepiej radzić poza trasą od fisherów.

Bardzo polecane i uniwersalne Zenithy, ale droższe o prawie 400 stówy od Headów.

A te Elany maja być bardzo podobne do Zenithów, ale tańsze.

Znalazłem testy elanów magfire, ale 78 i wynikało z nich że to bardzo fajna i uniwersalna narta, ale to jednak model wyższy od 74 :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Head to katalogowy Icon TT40 w wyglądzie TT80. IS ma z wieloma produktami taką metodę, ze kupuje niższy model z lekko zmienionym opisem i wygladem wyższego modelu. Tak samo jest z butami gdzie sprzedają np Head Vector 100 w wygladzie 120ki, czyli średni model o wyglądzie topowego - podobnie jak z wieloma innymi produktami innych firm. Zaletą jest,że dostaje sie pełnowartościowy, katalogowy produkt tylko o innym,niekoniecznie gorszym wyglądzie.

Własciwie to wacham się miedzy Head-ami a Elan-ami, bo zenith-y droższe o 300-400 zł i chyba nie aż o tyle lepsze.

Podobają mi się bardziej Heady, ale boje się że na polskie trasy mogą sobie czasem nie radzić. "Pan" z IS twierdził, że te elany to pólka wyżej.

"Co robić, jak żyć, jak się bronić" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzsiwak,

Piszesz że ""Pan" z IS twierdził, że te elany to pólka wyżej". Według mnie narty z drewnianym rdzeniem to właśnie jest półka wyżej. Nie przypadkiem większość firm zrezygnowała z jego stosowania w modelach z niższej półki. Po prostu oszczędzają.

Zobacz że w grupie najdroższych desek, prawie we wszystkich firmach ( i to mimo wielu nowoczesnych patentów) - znajdziesz właśnie rdzeń drewniany (poza może headem który ma ten swój liquid metal).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzsiwak,

Piszesz że ""Pan" z IS twierdził, że te elany to pólka wyżej". Według mnie narty z drewnianym rdzeniem to właśnie jest półka wyżej. Nie przypadkiem większość firm zrezygnowała z jego stosowania w modelach z niższej półki. Po prostu oszczędzają.

Zobacz że w grupie najdroższych desek, prawie we wszystkich firmach ( i to mimo wielu nowoczesnych patentów) - znajdziesz właśnie rdzeń drewniany (poza może headem który ma ten swój liquid metal).

Czyli jak dobrze zrozumiałem to jednak Elany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...