Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak to jest z tym FREESKIPASS-em ?


arekwas

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Szukam obecnie apartamentu w Val di Sole w terminie 20-27.03. Wszędzie trąbią że w tym terminie jest skipass za darmo. Jednak część hoteli ma w cenie skipass a część nie. Natomiast w kasie w tym terminie skipass kosztuje 200 eur.

O co tu chodzi ?

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część hoteli ma skipass w cenie pobytu, ale żeby nie było tak kolorowo to ten pobyt jest "ciut" droższy. W ogólnym rozrachunku wychodzi, że hotel ze skipassem w okresie SkiFree jest tańszy niż w sezonie Hotel + Skipass, różnica zależy od miejsca. Są oferty biur podróży, które oferują przez cały sezon karnet w cenie, ja spotkałem się z tym procederem w: Aprica-Tonale, Val di Fiemme, Aosta, Sestriere, Pinzolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo ludzi na stokach ?

a ja mam pytanko

czy jak jest ten darmowy skipas to pojawia się "dziki " tłum czy idzie wytrzymać ?

był ktoś w takim okresie tam ?

licząc koszty to ten "darmowy" jest troszkę naciągany bo w terminie , koniec marca gdzie indziej też mają fajne oferty np. ( dzieciak do 15 lat gratis ) GASTEIN

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko

czy jak jest ten darmowy skipas to pojawia się "dziki " tłum czy idzie wytrzymać ?

był ktoś w takim okresie tam ?

licząc koszty to ten "darmowy" jest troszkę naciągany bo w terminie , koniec marca gdzie indziej też mają fajne oferty np. ( dzieciak do 15 lat gratis ) GASTEIN

:rolleyes:

Byłem w dniach 12-19.12.2009 we Włoszech - Madonna di Campignio.

Ludzi było w cholerę lecz na stoku nie było ciasno poza dwoma "wąskimi gardłami". Oczekiwanie na wyciąg w granicach 5 min. Jeździliśmy tam 3 dni. Potem 3 dni w Passo di Tonale. Tam rewelka, mało ludzi, piękne stoki, szerokie i dobrze przygotowane.

Koszty wyjazdu wyglądały następująco:

apartament + skipass- 190 eur

paliwo - 50 eur

żarełko (swoje z Polska :-) ) - ok.60 eur

alkohol - 50 eur

Razem: 350 eur czyli ok. 1500 zł za osobę.

Nie wiem czy Austrię można zrobić za 1500 zł. Byłem dwa razy i mi się nie udało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Free

Byłem w Val di Sole sześć razy z rzędu (wiosną) od 2004 do 2009, ale w końcu trzeba pojechać gdzie indziej.Spaliśmy na kempingu w Pejo (niezależne czteroosobowe domki) - w tym sezonie ok.200€ za osobę/7 nocy/6 dniowy skipas.Ludzi sporo (już przy zjeździe z autostrady - lepiej pojechać do Trento Nord i potem przez tunel, w zeszłym roku 2 godziny do przodu), najgęściej na trasie do Madonny z Marillevy i potem na Groste, lepiej zjechać przez Grotte pod kolejkę na Spinale.Pusto jest w Ponte di Legno, Temu, ale tylko czarne i czerwone trasy (i bardzo dobrze), a także w Pinzolo (nowa gondola i krzesło), ale mieszkając nie w Madonnie - daleko, w przyszłym sezonie ma już być połączenie gondolą trzyczęściową.Jeżdżenie w jedno miejsce ma wielką zaletę - już za drugim razem nie korzystaliśmy z mapek, tylko rzucaliśmy numer trasy i na dół. W tym roku jadę do Saalbach - 366 zł/os/7 dni (Neckermann) + 182 € za skipas.Porównując wszystkie wydatki: noclegi+skipas+dojazd wychodzi o około 30 € więcej niż w Italii, ale inne miejsce i krótsza droga (o ok. 300 km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość williamsmith

A więc po długich przemyśleniach stałam się posiadaczką tych nart

I nie żałuję ani trochę. Przy większych prędkościach stają się bardzo zwinne, łatwo się prowadzą. Świetnie sprawują się na świeżym śniegu,puchu jak i na przygotowanych trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...