Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tigersharki VS Crostigery vs Unlimited 50


albertkuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moje Rossignol Z96 Quick Carver po 11 latach odeszły do krainy wiecznych łowów ( ostrzenie krawędzi pozbawiło ich ślizgu ). W związku z tym zastanawiam się nad zakupem nart na kolejny sezon i chciałbym to zrobić w trakcie posezonowych obniżek.

Zastanawiam się nad nartami z tytułu.

1.Płeć M,

2.Wiek 37

3.Wzrost 182

4.Waga 105

5.Umiejętności 8

6. 30 lat na nartach

7.buty/flex 110

8.Jakie masz teraz narty/model - Rossignol Z 96 Quick carver

9. Długość nart do tej pory 195 zm

10. Jeżdżę agresywnie, szybko i krótkim skrętem

11. Chciałbym mieć możliwość jeździć tak jak do tej pory, ale również chciałbym jeżdzić obszerniejszym i spokojniejszym skrętem,

12.Jaki preferujesz promień skrętu - nie wiem

13.Twoje ulubione trasy.

Ze względów sentymentalnych Szklarska poręba i trasa FIS, Kasprowy Wierch

Obecnie trasy alpejskie ( preferuję różnorodność )

14.Możliwości finansowe 3 - 4 tys zł ( z wiązaniami )

DODATKOWO:

Poszukuję narty wszechstronnej, na której jednak będę mógł pojeździć też ostrzej.

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch zdecydowanie te pierwsze, pomyślałbym jeszce o Progressorze 9+ z Fishera, Elanach Speedwave 14 albo Atomicu Sx12, Head Icon TT 80. Wszystko narty o charakterze cross, uniwersalne, do jazdy krótkim i średnim skrętem - długim tez pójdą. Ja bym Ci jeszcze doradzał Dynastara Contact Groove, jeździ krótkim jak slalomka a średnim idzie jak cross - bardzo uniwersalna narta o charakterze slalomki - tyle, że ja jestem 20 kg mniejszy, ale ktoś większy z Forum ją tez używa i dawaje radę, nawet w teście w NTNie testował ją jakiś "big man" i opinie przedstawiał, że dobrze daje radę na taką wagę, możesz ja kupić z tego roku w wersji Ti - jest twardsza od mojej i ta na pewno da radę.

No i tego Duela co Robert wkleił też Ci mogę polecić, świetne narty - jeździłem, dają radę w każdych warunkach i każdym skrętem - megauniwersalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne warunki 182/99kg i od paru sezonów śmigam na Fischerach RC4 World cup SC obecnie model 08/09 dł 165cm. Co do Volkl Tigersharka, narta przereklamowana, miałem taką z Power Switchem 10 FT. Fakt że pokrętło działa i zmienia twardosc desek ale w pozycji minimum nie da się na niej praktycznie jechać, ( narta jest nieprzewidywalna) więc jeździłem tylko na power i wtedy było już całkiem nieźle . Ale i tak uważam że moje Fischerki są dużo bardziej uniwersalne ( są bardziej dynamiczne) jadą pięknie krótkim i długim skrętem, całkiem dobrze do tyłu- mają podgięte piętki. Podstawa to oczywiście jazda na krawędziach,a ten Rossignol Z96 to chyba nie jest do końca carving. Ale jeżeli jeździsz szybko i agresywnie krótkim skrętem i umiejętnosci masz na 8 to na Twoim miejscu kupiłbym topową slalomkę . Bo narta uniwersalna ogólnie jest do wszystkiego a zarazem do niczego .A najlepiej przed kupnem po prostu przetestować bo jak się czyta o nartach opisy to wszystkie są świetne.Rossignol organizuje bezpłatne testy i Head chyba też.http://demotour.skisrossignol.com/index.php?&_lang=PL&alias=tour-program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potraktowałbym na Twoim miejscu powyższe wypowiedzi jako marketingowy bełkot - dla Twoich warunków nie ma tych jedynych nart :(

Nie wiem kolego, o co ci biega - mihumor tu zawsze dobrze doradza i nigdy marketingiem się nie posługuje, zawsze pisze o nartach, na których jeździł i pisze obiektywnie.

Wracając do tematu, to ostatnio piękne narty Rossignol sprzedaje - rocznicowe, całe czarne slalomki - widziałem wczoraj w sklepie i nawet fajniejsze są od Mutix. Cena z okuciem 2K. Jeśli opis twoich potrzeb, jest taki, jak przedstawiłeś, to by były narty dla Ciebie.

Edytowane przez Bończa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kolego, o co ci biega -

To proste -

".Wzrost 182

4.Waga 105

5.Umiejętności 8

6. 30 lat na nartach

9. Długość nart do tej pory 195 zm

10. Jeżdżę agresywnie, szybko i krótkim skrętem

11. Chciałbym mieć możliwość jeździć tak jak do tej pory, ale również chciałbym jeżdzić obszerniejszym i spokojniejszym skrętem,

12.Jaki preferujesz promień skrętu - nie wiem

13.Twoje ulubione trasy.

Ze względów sentymentalnych Szklarska poręba i trasa FIS, Kasprowy Wierch

Obecnie trasy alpejskie ( preferuję różnorodność )"

Dla mnie jest jasne, że jeździ na wysokim poziomie, po różnych trasach, w różnych warunkach, a do tego chce szybko i krótko, ale też długo i spokojnie.

A więc narty dla Niego to od slalomki ~ 168cm i 65 pod butem poprzez gigantki ~ 185 cm i 67 pod butem do allmountain 175 cm 80 pod butem.

Żadne Voelkli czy Rossignole nie są na tyle uniwersalne żeby spełniły powyższe warunki.

A więc- albo jedne nartki, które w czymś będą lepsze, a w czymś gorsze, albo zestaw 2, 3 lub więce :D par nart

P.S. Ja mając podobne warunki fizyczne, niższy poziom umiejętności i jazdę przede wszystkim w Polsce zdecydowałem się na drugie slalomki Salomona(172 cm) i allmountain Salomon Tornado (180 cm)

Z rozpatrywanych przez twórcę wątku próbowałem Tigersharki 10FT PS, ale na Tornado jakoś mi lepiej

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawn - to po co piszesz niegrzeczne teksty pod adresem ludzi, których nie znasz. W ten sposób sam się spychasz na szeroki margines ludzi, którzy piszą w internecie byle co i nie liczą sie z innymi. Jak masz swoją opinie to ją wyraź w sposób werbalny, przedstaw argumenty i tyle - jak w drugim twoim poscie, inaczej robisz "zdawkowy śmietnik". Człowiek pyta o jedną nartę, wyraża zarys swoich preferencji i doświadczeń to i odpowiedź dostaje opartą co najwyżej na tych ramach, jest ona też mniej więcej i można dalej wchodzić w szczegóły - tu jest niezbedna interakcja a nie monolog i własne przemyślenia, które pytającego mogą wcale nie interesować. Chce jednej narty w miarę uniwersalnej i jeśli uważasz, że któraś z nich taką nie jest to powiedz która i jakie masz z nią doświadczenia, wiadomo,że dwie narty bardziej wyspecjalizowane to lepsze rozwiązanie, sam takie stosuje, mam nawet trzy pary, ale pytanie było inne. Moża twoja sugestia jest celna ale nie każdemu pasuje takie rozwiązanie. Duel jest akurat nartą dosyć podobną do Tornado, tyl, że da sie nim jeździc w miarę krótkim skrętem. Do slalomki to bym kogoś kto jeździł na nartach z nieco innej epoki i podejrzewam technikę opiera na klasyku to bym nie namawiał. Ale to już tylko moje zdanie i domniemania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos slalomki dla "klasyka" - ostatnio koleś do mnie przyleciał ze Stockholmu, z którym kiedyś za czasów studenckich jeździliśmy wspólnie na nartach, z tym ,że on lepszy był - miał naturalne czucie głębokie, silne nogi po kolarstwie, ćwiczenia na AWF itp. I on nie jeździł za wiele od tamtych lat 80tych.

Teraz pooglądał trochę nowy styl jazdy i od razu zaczął go implementować do swojego klasyka, właśnie na slalomkach. Myślę więc, że to zależy od "egzemplarza" - jeden łatwo przejdzie na nowy styl, inny zaś będzie znaczył (pedałował, wbijał kijek) do końca i jemu slalomka będzie zbędna.

Tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volkl Tigershark nie jest nartą slalomową . Mam 10 FEET POWER SWITCH (Kromica)model 07/08 i przy 168cm mają promień 14.3m.

Nie wiem czy jest to narta przereklamowana ale mi na niej jeżdzi się bardzo dobrze,szczególnie przy większych prędkościach i na oblodzonych trasach.Wcześniej jeżdziłem na rossignol Z1 i Atomic Race 8 i twierdzę że Tigersharki są lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volkl Tigershark nie jest nartą slalomową . Mam 10 FEET POWER SWITCH (Kromica)model 07/08 i przy 168cm mają promień 14.3m.

Nie wiem czy jest to narta przereklamowana ale mi na niej jeżdzi się bardzo dobrze,szczególnie przy większych prędkościach i na oblodzonych trasach.Wcześniej jeżdziłem na rossignol Z1 i Atomic Race 8 i twierdzę że Tigersharki są lepsze

I o to tu chodzi. Najważniejsze żeby być zadowolonym z własnego sprzętu i pewnie się na nim czuć, dużo zależy też z czego człowiek się przesiada. Ja ze swoich Tigershark 10 FT model 08/09 (w porównaniu z poprzednikiem pokrętło ma 3 pozycje ) nie byłem zadowolony - wiadomo każdemu pasuje co innego choćby ze względu na preferowany styl jazdy i warunki fizyczne . Do Vokla to mam w ogóle jakiegoś pecha, posiadam jeszcze model Supersport Allstars i też nie jest to jakaś rewelacja, chyba jest to nawet poprzednik Tigersharka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...