Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty 09/10 - jakieś wnioski


mihumor

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiają sie juz kolekcje na następny sezon więc tegoroczne modele powoli będą przechodzić do historii. Mam parę wniosków dotyczących nart tegorocznych i napiszę pokrotce co mi sie podobało i dlaczego:

Dynastar - fajne rozwijanie grupy Contact, czytelne ustawienie bardzo dobrych modeli (4x4,Cross i Groove)

Head - bardzo fajna kolekcja grupy Chip - po prostu piękne dechy, niezłe wejście na rynek z nartami Icon, ciekawostka to topowy TT80, ktory ma identyczna geometrię jak Dynastar Omeglas i Groove

Fischer - wprowadzenie fajnej grupy Viron, narty przyjemne stylistycznie, ciekawią mnie 8.8 ale nie dane mi było ich spróbować, kontynuacja Progressorów choć stylistycznie mogli sie bardziej wysilić.

Rossignol - dalej eksploatują swoj hit czyli Zenitha, no i słusznie, model 9,5 mi przypadł do gustu

Duel - nowe XL Round, ponoć jeszcze lepsze i nieco twardsze

Nordica Doberman Spitfire tylko i aż tyle

Salomon fajna koncepcja nart Equipe 24 hours i 24 series, lekko mnie zawiodły tegoroczne Tornado i wyglądowo i ze względu na znaczne ich poszerzenie - niemniej przejechać by się trzeba. Tradycyjnie fajne Aero

Stoeckli Spirit Globe - nie nowośc ale ta narta mnie rozwala:)

Wnioski są takie, że żadnej z w.w nart jak to się mówi "z łóżka bym nie wygonił":D:D:)

a i jeszcze jedno:

Atomic - nie łapię ich oferty, no i drogo strasznie:(

Jak macie jakieś oczywiście subiektywne opinię to proszę też o kilka zdań w temacie.

Edytowane przez JC
Linki
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... lekko mnie zawiodły tegoroczne Tornado i wyglądowo i ze względu na znaczne ich poszerzenie - niemniej przejechać by się trzeba....

Ja z tego poszerzenia jestem zadowolony, ale odwiedzam tylko polskie stoki :(

Inna sprawa, że jest jakiś trend na poszerzanie. Nie śledzę wnikliwie, ale napewno Volkl serię dla Pań na sezon 09/10 poszerzył dość znacznie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę tylko coś z własnych doświadczeń powiedzieć o Rossignol.

Dziwi mnie bardzo decyzja o zaprzestaniu Mutix, ponieważ ten system się sprawdził. Widocznie nie w sprzedaży. Nie obejrzałem jeszcze filmów o nowej technologii, którą Rossi wprowadza (JC zamieścił film z opisem człowieka z PM Sport), ale wydaje mi się, że to coś, co ma zastąpić system Mutix.

Na stronie na razie "starocie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tego poszerzenia jestem zadowolony, ale odwiedzam tylko polskie stoki :(

Inna sprawa, że jest jakiś trend na poszerzanie. Nie śledzę wnikliwie, ale napewno Volkl serię dla Pań na sezon 09/10 poszerzył dość znacznie

Pozdrawiam

No właśnie nie wiem jak to poszerzenie Tornado wpłynie na szybkośc zmiany krawędzi przy normalnej jeździe. Jak dla mnie narty mające 80mm w tali mają ten czas już długi i mi to przy normalnej stokowej jeździe nie odpowiada. Narta na pewno zyskuje poza trasą czy w warunkach trudnych ale przy zwykłej jeździe staje sie dla mnie mniej przyjemna. Tornado to były takie narty swietnego kompromisu, jedne z najlepiej trafionych w ten punkt na rynku. A te nowe to nie wiem, trochę filozofuję bo nie jeździłem. Były do testu w Kals ale czasu nie miałem na testowanie:mad: Myślę, że to nadal świetne dechy tylko to poszerzenie mnie zastanawia trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie cieszy jedno

sezon 09/10 nie przyniosł moze nie wiadomo jakich technologi ale..

ale to co mi się podoba a co wiadać na forum- choć sam jeżdze na slalomkach i mam w zapasie allrounda to widze ze jednak coraz więcej ludzi w polsce dostrzega ze nie szpan i napis SL liczy sie na narcie a przyjemność z jazdy. Cieszy mnie to ze zaczeliśmy wszyscy dostrzegać potencjał w nartach allround które nota bene wydaje mi się ze w tym sezonie zrobiły znaczący postęp w rozwoju:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci najsilnie prą w trzech kierunkach:

1/ szukanie nart dynamicznych i świetnych na przygotowane stoki ale do jazdy całodniowej w zmiennych warunkach, coraz więcej jest takich dobrych nart umożliwiających długą jazdę o wysokiej intensywności. Powiedziałbym tak - poszukiwanie coraz doskonalszej uniwersalności

2/ allmountain - czyli doskonalenie tego co idzie dalej niż tradycyjny allround, szukanie nart dobrych na stok jak i poza trasę - podobnie jak wyżej, szukanie uniwersalności tylko w innym celu.

3/ narty typowo pozatrasowe - coraz ich więcej, firmy mocno napierają na ten rynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie cieszy jedno

sezon 09/10 nie przyniosł moze nie wiadomo jakich technologi ale..

ale to co mi się podoba a co wiadać na forum- choć sam jeżdze na slalomkach i mam w zapasie allrounda to widze ze jednak coraz więcej ludzi w polsce dostrzega ze nie szpan i napis SL liczy sie na narcie a przyjemność z jazdy. Cieszy mnie to ze zaczeliśmy wszyscy dostrzegać potencjał w nartach allround które nota bene wydaje mi się ze w tym sezonie zrobiły znaczący postęp w rozwoju:)

Bugi narty allround dziś-to doskonale deski,na ktorych nawet najbardziej doświadczeni narciarze jazdy się nie wstydzą:rolleyes:,to tylko u Nas się przyjęło,że jak jesteś posiadaczem desek SL lub Gs nobilituje;)Dziś mamy allround które są dla wymagających narciarzy-wystarczy wejść na stronę główną i zobaczyć Fischera;)Lepiej wyglądąć na allround,niż na sportowej narcie bez umiejętności;)-a to przecież tak częsty widok:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...